Trhači si ze Vsetína vezou hořkou porážku

Marcel Holl | 04.01.2018 | |

K a d a ň – Trhači v rámci 36. kola WSM ligy vyrazili sehrát utkání na led Valachů. Již po první periodě si však domácí vybojovali čtyřbrankový náskok. Vsetínští ale několikrát skórovali i ve druhé a třetí dvacetiminutovce. Černožlutí se tak vrací s vysokou porážkou a bez jediného střelce.

36.kolo, čtvrtek 4.1.2018
VHK Robe Vsetín - Sportovní klub Kadaň  11:0  (4:0, 3:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 5. Beránek (Kucharczyk, Ostrčil), 14. Karafiát, 16. Podešva (Slováček, Vávra), 18. Protasenja (Kucharczyk, Beránek), 28. Kucharczyk (Kopta, Peter), 30. Kopta (Markovič, Frolo), 40. Slováček (Podešva, Vávra), 43. Illéš (Holomek, Karafiát), 51. Krenželok (Markovič, Březina), 56. Slováček (Vávra, Dundáček), 58. Markovič (Frolo). Rozhodčí: Fiala, Kopeček – Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 819. Střely na branku: 51:24. Zblokované střely: 12:11. Vhazování: 39:33. Průběh utkání: 11:0.
VHK Robe Vsetín: Šurý – Frolo, Ostrčil, Janáček, Teper, Dundáček, Holomek, Krenželok – Markovič, Kopta, Březina – Slováček, Podešva, Vávra – Protasenja, Kucharczyk, Beránek – Karafiát, Illéš, Vítek.
Sportovní klub Kadaň: Dvořák (18. Spěšný) – Trefný, Černý, Blaha, Šesták, Kadeřávek, Szathmáry, Cestr – Kůs, Hejcman, Krejčiřík – Procházka, Havlíček, Chlán – Tupý, Rindoš, Wágner – Macháček.

Hned po úvodním buly vyslali hosté střelu na Šurého, a ten přerušil hru. Zbytek třetiny ale měli pod kontrolou domácí. První branka utkání přišla v 5. minutě, kdy se k odraženému kotouči dostal Petr Beránek a zametl ho do odkryté brány. Hosté se ale nakonec do šance dostali. Szathmáry vyslal střelu od modré, kterou mohl tečovat jeho spoluhráč, který byl ale faulován a hosté si zahráli přesilovou hru, kterou ale nevyužili. Ve 14. minutě se Valaši dostali do dvoubrankového vedení, když Jiří Karafiát nejprve zakončil na betony a Dvořák mu kotouč vyrazil. Následně ale Karafiát objel bránu a zakončil k pravé tyčce. Hned o minutu později usměrnil mezi betony kotouč Martin Podešva. Poslední kapkou byla pro Dvořáka střela Anatolije Protasenji, jenž po individuální akci navýšil na 4:0 a vyhnal tak Dvořáka na střídačku. V závěru si domácí tým zahrál také v početní výhodě, další branku už ale nevsítil.

Vstup do druhé třetiny vyšel lépe Kadani a hned mohla snižovat. Ke střele z levého kruhu se odhodlal Havlíček a překonal Šurého. Kotouč šel ale pouze kolem levé tyčky a mimo. Poté se do šance dostal také Macháček, jehož střela z levého kruhu skončila v lapačce Šurého. Následně předvedl i povedenou akci Tupý. Ten nejprve nastřelil mantinel za Šurým a po odražení kotouče se ho snažil usměrnit do brány. Šurý byl ale připravený a kotouč chytil. Při další přesilové hře se hosté nemohli dostat z obranného pásma, čehož Vsetín využil. Radim Kucharczyk dostal nabito od Ondřeje Kopty a vymetl pravý horní roh. Následně mohl ještě korigovat skóre v početní výhodě Szathmáry, jenž vyslal střelu od modré, kterou Šurý neměl vůbec pod kontrolou, ale na poslední chvíli ji zasedl. Ondřej Kopta při následném protiútoku využil vyjetého gólmana Spěšného a navýšil na 6:0. Se skórem se ale nechtěl smířit Chlán. Ten vyslal nebezpečnou střelu z mezikruží, kterou se snažil trefit mezeru mezi betony Šurého. Domácí gólman si moc jistý nebyl, ale na poslední chvíli kotouč dostal pod kontrolu. Poté mohl korigovat skóre i Tupý, jehož střelu z otočky vyrazil Šurý nad. Poslední branku třetiny vstřelil hodně povedeně Ondřej Slováček. Časomíra odpočítávala poslední čtyři sekundy, když se vydal na cestu přes celé hřiště. Už už to vypadalo, že nestihne zakončit. Nakonec však ale zakončil z pádu a k jeho štěstí gólman Spěšný neodhadl situaci a vyjel. Slováček tedy zakončoval do prázdné brány ve stejnou chvíli, jako zazněla siréna.

V posledním dějství začali hosté opět napadat. Poslední u střely od modré byl Černý, jenž mohl usměrňovat kotouč do odkryté brány. Kotouč ale prošel pouze kolem pravé tyčky a šel mimo. Branku ale nakonec vstřelil Vsetín. Jakub Illéš vystřelil od levé tyčky a zasáhl mezeru mezi betony Spěšného tak dobře, že si gólman hostů nakonec dostrčil kotouč do vlastní brány sám. Zbývalo deset minut do konce zápasu, když Daniel Krenželok propálil gólmana hostů od modré čáry a desátá branka visela ve vzduchu. Snahu Valachů trochu zmírnilo vyloučení po tlaku hostů, jenž měli několik možností skórovat, ale na Šurého nevyzráli. Při přesilové hře dlouho kombinovali a střela Hejcmana v závěru početní výhody byla zpacifikována Šurým. Gólman Šurý v závěru zápasu svůj tým hodně držel a zneškodnil hromadu šancí, které by jistě skončili brankou. Desátou branku vsítil Ondřej Slováček a Valaši neustali v tlaku a podařilo se jim vstřelit i jedenáctou branku v podání Jaroslava Markoviče. Kadaň tedy odjíždí ze Vsetína s prázdnou, a navíc i s pěknou nadílkou.

Kristýna Zigmundová

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): Takový zápas se hodnotí výborně. Do utkání jsme vstoupili dobře, i když Kadaň měla v přesilovce jednu velkou šanci. Druhá třetina nebyla úplně ideální, ale soupeře jsme v ní potrestali skoro ze všeho a třetí třetina byla opět lepší. Z celkového pohledu jsme ten zápas odehráli výborně a jsme strašně rádi za tři body.

Daniel Karbula (SK Trhači Kadaň): Pro nás je důležité se z toho do dalších zápasů ponaučit a hlavně nepředvádět takový výkon, protože to nemá nic společného s tím, co chceme hrát. Myslím si, že v tomto zápase se ukázala naše slabina a to je neproměňování šancí, kdy soupeř ty své proměnil a tím zápas rozhodl.