Oslabení rozhodla o prohře Trhačů v Havířově

Sabina Nováková | 18.12.2017 | |

K a d a ň – Trhači v rámci 31. kola WSM Ligy vyjeli do havířovské K&K Pneu arény. První dvacetiminutovka se odehrála beze změny stavu zápasu. Ve druhé třetině si Havířovští nabyté vedení nechali vzít, když Jan Dufek srovnal tři minuty po radosti Slezanů. Ti si však ve třetí periodě zvládli pojistit utkání dvoubrankovým náskokem, které o jeden gól snížil v poslední minutě znovu Jan Dufek při hře šest na pět.

31.kolo, pondělí 18.12.2017
AZ Heimstaden Havířov - Sportovní klub Kadaň  3:2  (0:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 35. Rác (Puzič. Urbanec), 49. Kanko (Hudeček, Matai), 55. Kanko (Drtil, Matai) – 38. Dufek (Havlíček, Blaha), 60. Dufek (Szathmáry, Kůs). Rozhodčí: Kašík, Barek – Poruba, Špringl. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 1296. Střely na branku: 42:34. Zblokované střely: 10:11. Vhazování: 43:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2
AZ Heimstaden Havířov: Dolejš – Drtil, Urbanec, Krisl, Chroboček, Havel, Dudek, Puzič – Tomi, Hudeček, Kalus – Fronk, Rác, Sikora – Kanko, Matai, Bednář – Cihlář, Pořízek, Maruna.
Sportovní klub Kadaň: Dvořák – Trefný, Černý, Blaha, Šesták, Kadeřávek, Szathmáry – Chrpa, Kůs, Krejčiřík – Dufek, Havlíček, Procházka – Wágner, Hejcman, Müller – Macháček, Tupý, Tůma.

Hned od začátku souboje se hrálo v rychlém tempu. Zprvu měli více navrch hráči Kadaně, ale následně se do první velké šance dostal domácí Vojtěch Tomi. Ten na začátku čtvrté minuty po souhře se svými spoluhráči z prvního útoku přestřelil branku Tadeáše Dvořáka.

V desáté minutě mohlo udeřit na druhé straně, když se po chybě domácí obrany dostal k puku Jiří Tupý. Daniel Dolejš měl plno práce, aby kadaňskému forvardovi zabránil skórovat. Ve čtrnácté minutě jeli Roman Rác s Jiřím Fronkem dva na jediného obránce Kadaně. Druhý jmenovaný ale pálil jen do výstroje Tadeáše Dvořáka.

O minutu později měli podobnou šanci také černožlutí, ale Daniel Dolejš kadaňského Jaroslava Kůse vychytal. Ve zbytku třetiny se hra přelévala ze strany na stranu a nikdo si nevytvořil šanci, která by mohla být gólová. Proto byl po dvaceti minutách hry stav stále 0:0.

Začátek druhé třetiny patřil domácímu AZetu, který si svou aktivitou vynutil přesilovku. V té se Jakub Matai dostal do samostatného úniku, ale tváří v tvář proti Tadeáši Dvořákovi neuspěl. První branky večera se diváci dočkali až v pětatřicáté minutě, když při signalizovaném vyloučení Roman Rác napřáhl kousek za útočnou modrou a překonal Tadeáše Dvořáka mezi betony – 1:0.

Následně mohli Trhači vyrovnat, Daniel Dolejš však odolal jejich tlaku. To je mrzet nemuselo, protože v osmatřicáté minutě využil přesilovou hru Jan Dufek povedenou střelou pod horní tyč, a srovnal tak skóre zápasu na 1:1. V závěru dějství se dostali domácí Roman Rác s Markem Kalusem do příležitosti dva na jednoho. Marek Kalus vypálil, Tadeáš Dvořák puk vyrazil a dorážka Romana Ráce těsně minula odkrytou branku. Po druhé třetině tak platil stále stav 1:1.

Do třetí periody vstoupili lépe Havířovští, ale první velkou šanci si vypracoval hostující Vojtěch Krejčiřík. Ten se dostal za domácí obranu a jel sám na Daniela Dolejše. Snažil se ho vymíchat, ale akce brankou neskončila. V devětačtyřicáté minutě využil přesilovku Slezanů Petr Kanko, který zužitkoval zmatek v brankovišti Kadaně a doklepl puk za ležícího Tadeáše Dvořáka – 2:1. O tři minuty později mohl vyrovnat Ondřej Procházka, ale v úniku Daniela Dolejše nepřekonal.

V pětapadesáté minutě využil AZ svou druhou přesilovku. Střelcem branky byl opět Petr Kanko, jenž po střele Tomáš Drtila zametl vyražený puk do odkryté branky, a poslal tak domácí do stavu 3:1. Trhači se něco málo přes minutu před koncem třetí třetiny odhodlali k power-play. Z tohoto risku vytěžili branku z hole Jana Dufka, který prostřelil Daniela Dolejše – 3:2.

Po vstřelené brance si hosté vzali oddechový čas a zkusili opět hru bez brankáře. Havířov už však své vedení dotáhl do vítězného konce.

Jiří Režnár (AZ Residomo Havířov): „Sport je o štěstí a o tom, kdo tomu chce jít blíže. Poděkování patří hlavně hráčům, kteří za tím vítězstvím šli, i když to chvilkami vypadalo kostrbatě. Jsme spokojeni se ziskem tří bodů a jedeme dál.“

Miroslav Buchal (SK Trhači Kadaň): „Nehráli jsme špatný hokej, šlo to z obou stran. My jsme také měli hodně šancí, které jsme ale nevyužili. Jeli jsme dvakrát sami na brankáře, z čehož bychom měli dávat góly, ale trápí nás koncovka. Domácí svoje přesilovky využili a to nás stálo body. Jedeme s nulou domů a musíme se připravit na další utkání.“