Druhá porážka na konto Kadaně v přípravě

Sabina Nováková | 22.08.2024 | |

C h e b / K a d a ň - K prvnímu venkovnímu přípravnému duelu zajížděli Kadaňští do Chebu. Zápas se vyvíjel lépe pro Kadaň, která dvakrát vedla. Ovšem Poslední třetina vývoj utkání zvrátila, když Cheb nejprve vyrovnal a osm sekund do konce využil laxnosti Kadaně Švec, který zápas rozhodl.

0.kolo, čtvrtek 22.8.2024
HC Cheb 2001 - Sportovní klub Kadaň  3:2  (1:1, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. Čejka (Prošek), 43. Novotný (Švec, Zolnaj), 60. Švec (Novotný, Vogel) - 12. Vostiňák (Rindoš, Nekvinda), 36. Vrtek (Šmejc, Cestr Vá.) . Vyloučení: 9:4, navíc Nekvinda (KAD) 5 + OK za hrubost. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
HC Cheb 2001: Kašpar – Kořán (C), Zolnaj, Jonák, Vogel, Vápeník, Šilhan, Karpov – Kvasnička, Čejka, Prošek – Švec, Novotný, Rozhon – Kolář, Vašíček, Toth – Remeš, Klíma.
Sportovní klub Kadaň: Pešek (od 32. Gerstner) – Cestr Vá. (C), Novák J., Novák D., Filip, Týr, Psár – Vrtek (A), Kulich, Nekvinda, Šmejc, Novotný, Hrdlička, Konášek, Vostiňák, Rindoš

Do zápasu aktivněji vstoupila Kadaň, která si v první třetině vybojovala i několik přesilovek, ovšem nebyla úspěšná. Do vedení 0:1 se hosté dostali díky souhře Rindoše s Janem Vostiňákem, který hezkou střelou překonal brankáře domácích. Po krátkém čase využil zaváhání v defenzivě hostů Michael Čejka a nadvakrát překonal Peška - 1:1

Ve druhé třetině dokázal využít jedinou přesilovku z celkem devíti nabídnutých možností Vladislav Vrtek, jenž se prosadil z dorážky pod padajícím Kašparem - 1:2. V této části byl také zvláštně vyloučen na pět minut plus do konce utkání Jan Nekvinda, který se dostal do strkanice se soupeřem, jenž dostal trest pouze dvouminutový.

Třetí perioda moc krásy nenabídla. Kadaň měla možnost hrát 8 minut přesilové hry, ale neskórovala a zákonitě přišel trest. Nejprve na 2:2 vyrovnával David Novotný a o osudu utkání rozhodl Marek Švec, který využil nekoncentrovanosti Kadaňských, a úplně osamocený zakončoval do odkryté branky pouhých devět sekund do konce - 3:2.