Derby rozhodly poslední minuty duelu

Redakce | 21.09.2024 | |

K a d a ň / Ú s t í n / L - Ve druhém kole třetí nejvyšší soutěže přicestoval do královského města celek z Ústí nad Labem, a skvělých 948 diváků tak sledovalo severočeské derby. Kadaň v utkání dvakrát vedla, ale i přes velkou urputnost a obětavost nedokázala utkání přetavit v body, jelikož dvě minuty do konce vstřelil hostující celek rozhodující branku a sekundu do konce do prázdné branky uzavřel stav duelu na 2:4.

2.kolo, sobota 21.9.2024
Sportovní klub Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem  2:4  (1:0, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 10. Príhoda (Filip), 37. Vrtek (Nekvinda, Kulich) – 26. Kuchynka (Gajarský), 49. Simon (Funk, Bernat), 58. Jouza (Stehlík, Gajarský), 60. Duda (Sjarhijenia, Kuchynka). Rozhodčí: Battěk - Sýkora, Stacho. Vyloučení: 10:7. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 948. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.
Sportovní klub Kadaň: Běhula – Psar, Vá. Cestr, Novák, Rykl, Vo. Cestr, Filip – Novotný, Vostiňák, Šilar – Hrdlička, Príhoda, Konášek – Šmejc, Neuman, Vrtek – Nekvinda, Kulich, Macháček.
HC Slovan Ústí nad Labem: Klika – Trefný, Záruba, Sýkora, Gottfried, Mareš, Funk, David – Stehlík, Sjarhijenia, Hanousek – Gajarský, Bernat, Kaněra – Simon, Jouza, Duda – Mácha, Dubský, Kuchynka.

První třetina přinesla rychlý hokej z obou stran. Oba celky si vybojovaly přesilovky, které ovšem zůstaly bez využití. Naopak v oslabení ujel Filip s Ondřejem Prihodou, jenž si počkal na pohyb brankáře a nekompromisně zavěsil - Kadaň vedla 1:0. Skóre se již do konce třetiny neměnilo.

Ve druhé třetině se k odraženému kotouči dostal Štěpán Kuchynka, který ho dorazil za ležícího Richarda Běhulu a vyrovnal stav zápasu na 1:1. Ústí nad Labem zavětřilo šanci a dále tlačilo domácí, ti ale poctivě bránili a kvalitní výkon podal brankář Richard Běhula, který držel domácí naděje nad vodou. Když před koncem druhé třetiny ze skrumáže před brankou skóroval Vladislav Vrtek, vypadalo to s akciemi Kadaňských dobře. Za stavu 2:1 pro domácí skončila druhá perioda.

Ve třetím dějství svěřenci Miroslava Nováka byli spíše zalezlí, navíc hráli bez kapitána Václava Cestra, jenž z klání pro zranění odstoupil, a domácí celek tak utkání dohrával s pěti obránci. Ve 49. minutě vyrovnal stav utkání na 2:2 Michal Simon, který přehodil beton domácího gólmana. Když se zdálo, že utkání směřuje do prodloužení, využil zaváhání domácí defenzivy Daniel Jouza a přesnou střelou k tyči rozhodl o osudu duelu - 2:3. Domácí se ještě pokoušeli vyrovnat, ale sekundu před sirénou upravil na konečných 2:4 Jan Duda. Kadaň tak za svou snahu a bojovnost bodově odměněna nebyla a v příštím kole vyráží na led dalšího z favoritů soutěže Příbrami.