Celek Kadaně zaznamenal v Příbrami debakl

Redakce | 29.09.2024 | |

P ř í b r a m / K a d a ň - V rámci třetího kola druhé ligy vyrážela Kadaň k utkání do Příbrami. Ta byla před utkáním jasným favoritem, ale konečný výsledek byl nejspíš překvapením pro všechny. Kadaň dokázala držet krok pouze první třetinu, která skončila remízou 1:1, ale ve zbylých dvou periodách skórovali domácí pokaždé šestkrát a uštědřili Kadaňským debakl 13:1. Důležité utkání tak sehrají černožlutí ve středu, kdy v domácím střetnutí vyzvou od 18:30 Cheb.

3.kolo, sobota 28.9.2024
HC Baník Příbram - Sportovní klub Kadaň  13:1  (1:1, 6:0, 6:0)
Branky a nahrávky: 3. Hasman (Kafka, Krejčí), 26. Labuzík (R. Jelínek, Rajgl), 27. Rajgl (R. Jelínek, Kolda), 28. Pinkas (Josefus, M. Kvasnička), 30. M. Kvasnička (R. Jelínek, Pinkas), 34. Josefus (Pinkas), 36. Hasman (Kremláček, Kolda), 41. Kafka (Kolda, Hasman), 42. Pinkas (Josefus, R. Jelínek), 46. Štípek (Krejčí, Labuzík), 50. Gengel (Josefus, Rajgl), 55. Gengel (Bednařík), 60. Gengel (Josefus, Havlín) – 17. Kulich (Šmejc). Rozhodčí: Martin Šperl - Ondřej Žídek, Erik Hlinka. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 13:1.
HC Baník Příbram: Jiroušek – Kremláček, Havlín, Jelínek, Rajgl, Krejčí, Pánek – Labuzík, Kvasnička, Kafka (C) – Kolda, Bednařík, Furch – Gengel, Hasman, Pinkas – Štípek, Mařík, Josefus (A).
Sportovní klub Kadaň: Běhula (30. Vavřena) – Psar, Václav Cestr, Týr (C), Novák, Rykl, Filip – Dautovský, Vostiňák, Hrdlička – Príhoda, Konášek, Kulich – Neuman, Vrtek (A), Nekvinda – Novotný, Klíma, Šmejc (A).

Hokejisté Baníku přivítali v rámci třetího kola druhé ligy SK Kadaň. Nováček soutěže toho ale v Příbrami moc nepředvedl. Domácí tým diktoval tempo hry od začátku zápasu. Útočná aktivita Baníku přinesla ovoce hned ve 3. minutě, kdy střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre utkání Josef Hasman. Hostující celek se sice snažil o rychlou odpověď, ale domácí drželi puk na svých hokejkách a Kadaň k ničemu nepouštěli. Množství střel ale dokázal gólman hostů likvidovat a držel svůj tým při životě. Hosté si takřka nedokázali vypracovat šanci na zakončení, ale v 17. minutě přeci jen mohli slavit po rychlé střele z vhazování vyrovnávací branku - Jaroslav Kulich.

Druhá třetina už naplno projevila kvalitu domácího mužstva. Ve 26. minutě poslal Baník do vedení Tomáš Labuzík, který dokázal dorazit kotouč do odkryté klece. Hosté jen marně hledali recept na zastavení příbramské vlny útoků. Ve 27. minutě vypálil do levého horního rohu Tomáš Rajgl a o minutu později navyšoval na 4:1 Tadeáš Pinkas. Ani tato gólová smršť neprobudila hostující Kadaň a ve 30. minutě přidal gól na 5:1 Matěj Kvasnička. Domácí Baník pokračoval v útočné hře a Kadaň neměla takřka žádnou šanci na snížení nepříznivého stavu. Vynikající útočná práce domácích vyústila ve zbývajícím čase druhé dvacetiminutovky k dalším dvěma brankám. Ve 34. minutě se prosadil Petr Josefus a v čase 35:42 ještě navýšil na 7:1 Josef Hasman.

Závěrečná třetina pokračovala v duchu té předešlé. Hostující Kadaň už působila zcela odevzdaným dojmem a tragický výkon se nepodařilo nijak zvrátit. Ve 41. minutě se prosadil domácí kapitán Petr Kafka. Střelecká listina se ale plnila i v následujících minutách. V čase 41:32 se opět prosadil Tadeáš Pinkas, a hosté se tak mohli pokusit aspoň zamezit desetigólovému debaklu. Kadaň ale utkání vůbec nezvládala a Baník si v podstatě mohl dělat co chtěl. Ve 46. minutě navýšil na 10:1 Viktor Štípek a nezastavitelná lavina domácích pokračovala. V závěru utkání se nakonec blýskl domácí kanonýr Ladislav Gengel, který si během deseti zbývajících minut připsal fantastický hattrick. Domácí Příbram si tak po výsledku 13:1 připsala druhé vítězství, zatímco hostující Kadaň na první body stále čeká.