Bojovný závěr nakonec Hronov nezastavil

Sabina Nováková | 16.10.2024 | |

K a d a ň / H r o n o v - V 8. kole jsme na kadaňském stadioně přivítali celek z Hronova. První dvě branky se připsali na konto Hronova, Kadaň začala srovnávat krok pár vteřin od startu prostředního dějství. Následně si hostující vytvořili další náskok a svěřenci Miroslava Nováka v poslední třetině během dvou minut srovnali na remízový stav. Soupeř měl však poslední slovo a odváží si z Kadaně tři body.

8.kolo, středa 16.10.2024
Sportovní klub Kadaň - HC Wikov Hronov  3:4  (0:2, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky:21. Šmejc (Nekvinda, Vrtek), 51. Nekvinda (Šmejc, Vrtek), 53. Šmejc (Novák, Vrtek) – 11. Michal Beneš (Kozlovs, Křehlík), 15. Michal Beneš (Matěj Beneš, Hájek), 23. Matěj Beneš (Hájek), 56. Křehlík (Vašíček, Kozlovs). . Rozhodčí: Ovsík – Tichý, Goltsch. Vyloučení:7:5 . Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 225. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4.
Sportovní klub Kadaň: Běhula – Vojtěch Cestr, Týr, Václav Cestr (C), Novák, Rykl, Filip – Hrdlička, Hauptvogel, Konášek – Šmejc, Dautovský, Nekvinda – Šilar, Vostiňák, Vrtek – Krpenský, Novotný, Neuman.
HC Wikov Hronov: Sajdl – Kopecký, Veselý, Táborský, Pavelka, Vašíček (C), Hrbek, Voňka – Matěj Beneš, Michal Beneš, Rozlílek – Terč, Křehlík, Hájek – Plíšek, Kozlovs, Šedivý – Vaňkovský.

Do první třetiny jako už tradičně vstoupil lépe soupeř Kadaně, jenž byl více na kotouči a dostával se do šancí. Důležitý moment se odehrál v desáté minutě, kdy rozhodčí vyloučil Vrtka na dvě plus dvě minuty a po půl minutě i Václava Cestra a Hronov měl před sebou dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Tu využil Michal Beneš, který poslal Hronov do vedení 1:0. Skončil Vrtkův první trest a následovala další dvouminutová přesilovka 5 na 3 hostů. Tu už využít nedokázali, ale v 15. minutě opět Michal Beneš využil přesné souhry a zvýšil na 2:0. Tímto stavem skončila první perioda.

Druhá část začala bleskovým gólem domácích. Po souhře první lajny skóroval do šibenice Filip Šmejc, jenž vstřelil svůj první gól v sezóně a snížil na 1:2. Kadaň se tlačila dopředu, ale individuální hrubka na útočné modré stála domácí další gól, jelikož Matěj Beneš obral obránce a upaloval na Běhulu a mazácky zakončil a Hronov vedl 1:3. V následných minutách se hra přelévala ze strany na stranu a čas neúprosně plynul, což Hronovu vyhovovalo. Stav se již neměnil.

Do třetí třetiny vstoupila aktivněji Kadaň, která cítila šanci na body. Hronov v utkání nebyl lepší, ale hrál zkušeně a své šance efektivně využil. První lajna ale nejprve snížila Janem Nekvindou, který využil přesné nahrávky Vrtka a stav byl 2:3. Ve třiapadesáté minutě bylo pro domácí ještě veseleji. Filip Šmejc se dostal k puku a přesnou střelou do šibenice překonal Sajdla a vyrovnal svým druhým gólem v zápase na 3:3. Rozhodující moment přišel o chvíli později a rozhodla opět individuální chyba domácích. Hosté se pohodlně dostali do pásma a Tomáš Křehlík na dvakrát dorazil kotouč z brankoviště a Hronov opět vedl 3:4. Domácí ještě zkoušeli štěstí při hře bez brankáře, ale i přes šance se vyrovnat nepodařilo a Kadaň nadále čeká na tříbodovou výhru.

Redakce

Miroslav Novák (SK Kadaň): „Měli jsme dobrý začátek, po kterém bohužel přišla dvě vyloučení s oslabením ve třech a inkasovali jsme branku. Druhá část - to byl takový průměr. V závěrečné dvacetiminutovce si dle mého názoru kluci dokázali, že to hrát můžou. Dali do toho vše, díky čemuž jsme pracně vyrovnali. Bohužel opět přišla chyba a my obdrželi čtvrtou branku. Je to stále dokola.“