Ani s Chebem první body nepřišly

Redakce | 02.10.2024 | |

K a d a ň / C h e b - Utkání plné sporných rozhodnutí bylo od začátku nervózní. Na domácích hráčích byla vidět nervozita a i přesto, že byl Cheb aktivnější, stálo při něm více štěstí. Dvě branky si domácí srazili do sítě sami a své šance, například trestné střílení, neproměňovali. Jediným domácím střelcem byl Jakub Neuman. Za hosty se prosadili čtyři střelci. Další duel sehraje Kadaň v sobotu v Děčíně.

4.kolo, středa 2.10.2024
Sportovní klub Kadaň - HC Cheb 2001  1:4  (0:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 39. Neuman (Vrtek, Vá. Cestr) – 17. Kolář (Čejka, Jaroslav Vašíček), 21. Novotný (Vogel, Bulka), 36. Prošek (Švec, Bulka), 58. Tóth (Prošek, Čejka). Rozhodčí: Glanc - Tichý, Baxa. Vyloučení: 11:8. Využití: 1:2. Diváci: 221. Střely na branku: . Průběh utkání: .
Sportovní klub Kadaň: Běhula – Filip, Novák, Machyna, Týr, Vá. Cestr (C), Rykl – Nekvinda, Vrtek (A), Neuman – Šmejc (A), Kulich, Konášek – Príhoda, Hrdlička, Šilar – Vostiňák, Novotný, Klíma.
HC Cheb 2001: Kašpar – Jonák, Stejskal, Kořán, Bulka, Vápeník (A), Šilhán, Vogel – Vlach, Čejka (A), Švec (C) – Tóth, Novotný, Jaroslav Vašíček – Skuhravý, Kolář, Rozhon – Kvasnička, Prošek.

Do první třetiny vstoupili domácí opatrně a byla na nich patrná nervozita z předchozího utkání, ve kterém si připsali vysokou porážku. Hra byla plná nepřesností a odskoků puků. Domácí své náznaky šancí nevyužily, jelikož Kašpar s ledovým klidem veškeré pochytal. Na druhé straně v signalizované výhodě Čejka projel obranou jako nůž máslem a poslal puk před odkrytou klec na Filipa Koláře, který jej usměrnil za záda Běhuly a stav byl 0:1.

Do druhé třetiny vstoupili hosté přesilovkou, kdy nejprve domácí obrana nedostala jednoduchý puk z obranného pásma a přišel trest, David Novotný vystřelil, střela mu nesedla, ale odrazila se od stehna domácího obránce a zapadla přímo do branky - 0:2. Zřejmě klíčová situace nastala necelých pět minut před koncem třetiny. Hlavní rozhodčí Glanc nedostál svému jménu, když v utkání několikrát sporně rozhodnul. Nyní neodpískal jasnou sekeru do ruky obránce Machyny, který se dobelhal na střídačku, hosté ale vyloučeni nebyli a ujeli do přečíslení, které nadvakrát využil Radek Prošek a na tabuli svítil nepříznivý výsledek 0:3. Domácí nesložili zbraně a ještě do konce periody stihli snížit zásluhou Jakuba Neumana, který dorazil střelu Václava Cestra a stáhl manko na 1:3.

Do třetí třetiny vstoupili Kadaňští aktivně, ale žádná z jejich šancí neskončila úspěchem a nutno říci, že oba brankáři byli hlavními postavami svých celků. Postupem času aktivita domácích opadla, a když si v oslabení podruhé srazil kadaňský obránce puk do své branky, bylo rozhodnuto. Branka byla připsána Marku Švecovi, který tak uzavřel stav zápasu na 1:4. Kadaň tak po třech těžkých utkáních nezvládla ani tento domácí zápas a do Děčína jede v těžké situaci. S tím se střetně v sobotu na jeho ledě.