Trhači dostali v Benátkách osm branek

Jindřich Poledna | 22.09.2016 | |

Stejně jako v přípravě inkasovali Trhači hned v první minutě zápasu. A od té doby se pro ně utkání nevyvíjelo vůbec dobře. Po třetinách 4:1 a 4:0 byl stav po čtyřiceti minutách opravdu hrozivý. Severočeský tým se však v závěrečné třetině zvedl a korigoval dvěma góly konečný výsledek na 8:3.

6.kolo, středa 21.9.2016
HC Benátky nad Jizerou - Sportovní klub Kadaň  8:3  (4:1,4:0,0:2)
Branky a nahrávky: 1. Krejčí (Plodek, Prokeš), 5. Černoch (Víšek, Lakatoš), 10. J. Havel (Janele), 20. Lakatoš (Černoch, Hrabík), 29. J. Mikyska (Hrníčko, Krejčí), 30. Lakatoš (Černoch, Hrabík), 30. J. Havel, 40. Janele (Ďurač) – 10. Kůs (Hejcman), 44. J. Tomeček (O. Beránek), 55. Hlava (Šťovíček, D. Šimek). Rozhodčí: Wagner – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 282. Střely na branku: 25:33. Průběh utkání:3:0, 3:1, 8:1, 8:3.
HC Benátky nad Jizerou: F. Novotný – Krejčí, Kolmann, Kurka, Havlín, Mikliš, Kočí, Husa – Hrníčko, Plodek, Prokeš – Ordoš, J. Mikyska, Víšek – Černoch, Lakatoš, Hrabík – Ďurač, Janele, Bittner – J. Havel.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň (10. – 41. Lukeš) – R. Černý, Trefný, M. Rohan, J. Tomeček, D. Šimek, Tejnor, Chalupa – Chrpa, Hejcman, Kůs – Vaněk, M. Zadražil, O. Beránek – Hlava, Kaše, Šťovíček – Berger, Osmík, R. Veselý.

Domácí vstoupili do zápasu na výbornou. Hned první útočná formace zatlačila Trhače v obraně a po rychlém ťukecu otevřel skóre Daniel Krejčí - 1:0. I nadále byli aktivnější benátečtí hráči. Svého soka přehrávali, z čehož si vynutili i první přesilovku. Přestože si ji příliš dlouho nezahráli, neboť i domácí hráč fauloval, nebylo to Benátkám nijak na škodu. Modrobílí po rychlé útočné akci ujeli do útočného pásma a krátce po návratu kadaňského hráče na led přesně zakončil Jiří Černoch - 2:0. Poté se hostující mužstvo zvedlo, Veselý v brejku otestoval Novotného pozornost a zanedlouho Vaněk z polohy ležmo v mezikruží zkoušel snížit. Nicméně skórovali znovu Benátečtí. Jan Havel si najel do mezikruží, odkud dokázal prostřelit Strmeně, kterého vzápětí vystřídal Lukeš - 3:0. O 19 sekund později Trhači ukrojili kousek z náskoku domácích. Jaroslav Kůs z mrtvého úhlu nahodil puk na Novotného bránu, kde našel drobnou skulinku, níž propadl kotouč – 3:1. Dobrou příležitost pro Kadaň měl Beránek, když obral Benátky o puk ve středním pásmu, najel si před Novotného, tvrdě vystřelil, ten ale jeho pokus zastavil vlastním tělem. Na druhé straně Hrníčko zprava z mezikruží vyslal střelu zápěstím na Lukeše, jenž ji vyrazil mimo. Avšak z úvodní dvacetiminutovky to ještě nebylo gólově vše. Ve 20. minutě závěrem vlastního oslabení domácí zatlačili hosty v jejich pásmu, třetí útok udržel kotouč na svých hokejkách, nakonec Hrabík přihrál svižně clonícímu Černochovi v mezikruží a ten postrčil puk na Dominika Lakatoše, který připraven z první zleva trefil poloprázdnou bránu Lukeše – 4:1.

Do druhého dějství se Kadaň uvedla pohledným pokusem, Černý z pravého kruhu vystřelil ostře na Novotného, jenže rána mířila příliš vysoko. Ale střeleckou chutí nezahálely ani Benátky, Víšek obklopen třemi Trhači pozdravil Lukeše zblízka z mezikruží, trefil nakonec jen brankovou konstrukci. Vzápětí navštívil na druhém konci kluziště Veselý Novotného, ten však připraven ránu pokryl. Pátý gól mohl přihodit Černoch. Mikliš zleva nahodil na bránu, kde clonil právě Černoch, nicméně nepřesně ztečoval, za chvíli ještě vystřelil zprava, ale diváci si na další branku chviličku museli počkat. Za necelé dvě minuty totiž Hrníčko nastřelil břevno, kotouč se odrazil přímo na hůl Josefu Mikyskovi který z první zblízka skóroval – 5:1. A za dalších 73 vteřin se opět musel průběžný výsledek na světelné tabuli měnit. Benátky obraly Kadaň ve středním pásmu, Černoch zleva nahrál Dominiku Lakatošovi, který přesně zpracoval a prostřelil hostujícího gólmana – 6:1. Uplynulo 33 sekund, když Jan Havel nahodil puk zpoza brány před Lukeše, kde jeden z bránících hráčů nešťastně tečoval puk za záda vlastního brankáře – 7:1. V druhé polovině prostřední třetiny měli Benátečtí dvě přesilovky, nicméně ani jednu v další přesnou trefu nezužitkovali. V prvním oslabení naopak mohl snížit Zadražil, ale ztroskotal na Novotném. Následně ve hře 5 na 5 neuspěl ani Hejcman v úniku se spoluhráčem. Benátecký gólman nejprve první ránu vyrazil lapačkou a s dorážkou si rovněž poradil. Po chvilkovém oklepání se Trhačů znovu zapnuli obrátky domácí. Nebezpečná souhra Havel-Lakatoš-Černoch se mohla znovu prosadit, ale Lukeš na poslední chvíli hasil několik nebezpečných gólovek. Jenže i tak Kadaň obdržela další gól do kabiny, když Lukeš jel rozehrát touš, ale ten se odrazil od zadního mantinelu a Albert Janele skóroval do opuštěné svatyně – 8:1.

Do třetí dvacetiminutovky nastoupil v brance hostů opět Jan Strmeň místo od 10. Minuty chytajícího Štěpána Lukeše. Kadaň znovu na úvod zahrozila, Hejcman s Kůsem si promíchali kotouče, avšak Novotný se jejich rychlosti nezalekl a střelu vyčapal s přehledem. Poté šly Benátky do oslabení a hosté toho využili. Jan Tomeček si najel na nahrávku zpoza branky a zavěsil pod břevno – 8:2. Zanedlouho prověřil Novotného i Beránek z levého kruhu, benátecký brankář testem prošel. Další přesný zásah si mohli připsat Havel a Janele, prvně jmenovaný ale přihrávkou Černocha trefil jen Strmeně a autor osmé branky z blízkosti nemířil přesně. V signalizované výhodě Kadaně měl příležitost velkou ztrátu ukrojit Osmík, jenže nezakončil přesně. I když početní výhodu Trhači nezužitkovali, krátce po jejím konci se již dočkali. Nicolas Hlava proskočil mezi dvěma benáteckými hráči a skóroval střelou o tyč – 8:3. V závěru třetího dějství ještě kadaňský celek hrál přesilovku, ale ani Vaněk v dobrém postavení netrefil poloprázdnou bránu Benátek, které si tudíž připisují tři body za vítězství 8:3.

Martina Nová

Jiří Čelanský (HC Benátky nad Jizerou): Když v 10. minutě vedete 3:0, tak se hraje trošku jinak, ale chci poděkovat klukům, že jsme hráli systémově celých šedesát minut. Samozřejmě můžu říct, že nás mrzí ty tři góly, co jsme dostali, ale inkasovali jsme je po individuálních chybách. Nicméně děkuji za šedesát minut, kde byly věci, které trénujeme a chceme hrát. Věřím tomu, že nám tento výsledek může pomoci i do budoucna.

Jaroslav Beck (Kadaň): Po těsné porážce s Českými Budějovicemi jsme se na tento zápas připravovali velice zodpovědně, o to hůře to dopadlo. Měli jsme katastrofální začátek, sedli jsme si na zadek, domácí hráli výborně. Dostali se do tempa, vše jim vycházelo. Neměli jsme nic, čím bychom tomu čelili. Naopak ještě sami jsme si tuto situaci dělali těžší individuálními chybami, pro které nemám vysvětlení. Těžko jsme se z toho dostávali. Jediné, co se povedlo, bylo dohrání zápasu se ctí. V tomhle průšvihu jsme všichni. Je potřeba z něho najít co nejrychleji cestu ven. Myslím si, že tým má zdravé jádro, avšak nepředvádí hokej, který chceme. Tohle není pro nás důstojný výsledek.