Přivezou Trhači z Benátek body?

Tereza Doksanská | 19.09.2016 | |

Kadaň – K šestému kolu WSM ligy zajíždějí černožlutí na led Benátek nad Jizerou. V přípravných zápasech se Kadani proti Benátkám nedařilo, ani jeden ze dvou zápasů nevyhráli. Podaří se jim to v lize?

Benátky v minulé sezoně
Benáteckým hokejistům se v loňské sezoně příliš nedařilo. Po základní hrací části skončili v tabulce s jednašedesáti body na dvanáctém místě, tedy na dně tabulky. Horšími týmy byly Most a Šumperk. Benátky tak hrály o udržení, kde se utkaly právě s Mostem, Šumperkem a Třebíčí. Svěřenci Jiřího Čelanského skončili po odehrání všech zápasů na třetím místě a udrželi se tak v druhé nejvyšší lize.

Vstup do letošní sezony
V prvním kole se Benátky utkaly s těžkým soupeřem a to s Rytíři z Kladna. Stav po základní hrací době byl vyrovnaný a tak se muselo prodlužovat. Pětiminutové prodloužení dopadlo lépe pro Rytíře a benátečtí si odváželi z Kladna pouze jeden bod. I ve druhém kole se muselo prodlužovat. Tentokrát přivítaly Benátky na domácím stadionu pražskou Slavii, se kterou prohrály 3:2 po prodloužení. Z ledu loňského mistra Dukly Jihlavy přivezl tým Jiřího Čelanského cenné tři body za výhru 3:2. Ve druhém domácím utkání přivítali Benátčané opět Slavii, tentokrát ne pražskou, ale z Třebíče. Horácké Slavii povolili hráči Benátek vstřelit pouze jeden gól a do sítě třebíčských vsítili čtyři branky, vyhráli tak 4:1.

Vzájemná bilance v minulé sezoně
V loňské sezoně nastoupily Benátky proti Kadani čtyřikrát. V prvním utkání byly lepší Benátky, vyhrály 5:2. Avšak na domácím ledě Trhači vyhráli 4:1 a i další dva zápasy vyhráli 4:3 a 4:2. Vzájemná bilance tak hraje lépe pro Trhače.

Poslední utkání Benátek
HC Most: HC Benátky nad Jizerou
Benátky sice měly vstup do utkání perfektní, již v páté minutě poslal puk za Pincova záda Bělohorský. Až do devětačtyřicáté minuty platil stav 1:0 pro benátecký tým, jenže v téže minutě vyrovnával Černý a dvě minuty před koncem základní hrací doby tečoval střelu Tomáše Roda benátecký obránce do brány a díky tomu Most vyhrál 2:1.

Sestava z utkání s Mostem
Kváča (Hosnedl) – Kolmann, Krejčí, Kurka, Pyrochta, Kočí, Mikliš, Havlín – Prokeš, Plodek, Hrníčko – Bittner, Volf, Víšek – Janele, Hrabík, Havel – Dlouhý, Bělohorský, Ďurač – Musliu.

Poslední utkání Trhačů
SK Trhači Kadaň: ČEZ Motor České Budějovice
V pátém kole změřili Trhači síly se silným soupeřem z Českých Budějovic. Úvod do zápasu měly lepší Budějovice. V desáté minutě padla první branka utkání, kterou vstřelil Lukáš Rob a fanoušci Motoru, kterých přijela stovka, se mohli radovat. Do konce třetiny branka nepadla, do kabin se odcházelo za stavu 1:0 pro Motor. I do druhé části vstoupili lépe hosté. Čtyři minuty po vhození buly prostřelil Krále Žiga Pavlin a Budějovice vedly 2:0. I tentokrát padla jen jedna branka. Jedinou branku Trhačů vstřelil v přesilové hře Matěj Zadražil a kadaňští dokázali jen snížit, nikoli vyhrát a na potřetí doma nevyhráli.

Sestava z utkání s Motorem
Tomáš Král – Trefný, R. Černý, J. Tomeček, M. Rohan, Tejnor, Chalupa, Blaha – Kůs, Hejcman, Chrpa – O. Beránek, M. Zadražil, Vaněk – R. Veselý, Berger, Hlava – Ringler, Osmík, Wágner.

Ohlasy trenéra Becka
Porážky o gól jsou vždy nepříjemné, tým to může nasměrovat různým směrem. Věřím, že tuhle situaci zvládneme, v předchozích sezonách jsme zvládli i horší. Myslím si, že i z tohohle se dokážeme vyhrabat. Výkony byly sympatické, Prostějov je velice dobrý tým, ten zápas byl velice nešťastný. Dnes musím kluky pochválit, dvě třetiny nás Budějovice k ničemu vážnému nepustili. Dali šťastný druhý gól po neskutečném odrazu od brusle křídla na střed třetiny, což rozhodlo utkání. Myslím si, že nemá cenu vyjmenovávat to, co jsme neproměnili, každý to viděl a bylo toho spousta. Ať to bylo do prázdné brány nebo to byly nájezdy, řada střel. Dneska oba gólmani chytali výborně. Jak už jsem řekl, od druhé třetiny jsme měli převahu, ale na body se to nehraje, hraje se to na góly. Musíme jít zápas od zápasu, zastavit sérii porážek a věřím, že budeme doma bodovat. Doma nás čeká Havířov, neskutečně silný a těžký soupeř. Nám se ta útočná síla spíše oslabuje, chybí nám Vrána, dneska Kohout a samozřejmě i Šťovíček. Útočná síla není bezedná, ale je to na dalších hráčích, aby dostali příležitost a dostali se do hry a situací. Věřím, že střelce opět najdeme.

O zápase
Šesté kole WSM ligy je na programu ve středu, 21. září, úvodní buly bude vhozeno na zimním stadionu v Benátkách nad Jizerou v 18 hodin. Pokud nepojedete Kadaň podpořit přímo do Benátek, sledujte alespoň textový přenos na onlajny.com.