Trhači míří do Litoměřic

Filip De Bolle | 31.08.2016 | |

K a d a ň - V osmém přípravném zápase zajíždí Kadaň do Litoměřic. S tamním Stadionem sehráli počátkem Srpna nepovedené utkání, prohráli 2:7. Teď je čeká odveta. Zápas začíná ve středu 31.8. od 18 hodin.

HC Stadion Litoměřice

Pro Kališníky je dnešní utkání posledním přípravným zápasem. Domácí mají za sebou povedenou přípravu. Z devíti zápasů se z výhry radovali celkem šestkrát. Nestačili pouze na ústecký Slovan(1:2), Mladou Boleslav(2:6) a partnerský Mountfield HK(1:5). Kromě Trhačů si kališníci poradili také s Mostem(5:2, 4:2), Benátkami(3:1), Vrchlabím(6:1) a s jihokorejským mistrem Anyang Halla(5:2).

Změny v kádru

S příchodem nového generálního manažera prošel obměnou i hráčský kádr Litoměřic. Přišlo několik juniorů z vlastní líhně, pražské Sparty a hradeckého Mounfieldu. Ze zahraničí se do Čech vrátili Martin Jakúbek(Polonia Bytom) a Dominik Müller(Motala AIF). V sestavě kališníků se také představí zkušený brankář Filip Šindelář a veterán Václav Pletka, který nabral přes 600 startů v domácí nejvyšší soutěži.

Poslední vzájemný zápas

SK Kadaň – HC Stadion Litoměřice 2:7 (1:2, 1:2, 0:3)

Branky: 20. Flek, 32. Petráš – 6. a 18. Valášek, 27. Miškař, 38. Pilař, 47. Veselý, 50. Rubeš, 54. Procházka.

První třetina nenabídla příliš pohledný hokej. Oba celky dělaly mnoho chyb a hra byla rozkouskována několika vyloučeními a strkanicemi. Hosté se v 18. minutě dostali do dvoubrankového vedení zásluhou dvou branek Valáška. Domácím se podařilo snížit čtyři vteřiny před koncem zásluhou Fleka, který využil přesilovou hru. Dvoubrankové vedení vrátil Stadionu ve 27. minutě Miškář. Kadaň sice zásluhou Petráše v polovině třetiny snížila, ale to bylo ze strany domácích vše. Dvě minuty před koncem třetiny vrátil kališníkům dvoubrankové vedení prudkou střelou Pilař. Ve třetí třetině skórovali pouze hosté a po brankách Veselého, Procházky a Rubeše zvítězili 2:7.

Sestavy z posledního utkání

HC Stadion Litoměřice:Rybár (30. Michajlov) - Smetana, Málek, Bažant, Frühauf, Jebavý, Šulc, Piegl - Kalla, Veselý, Paločko - Pletka, Pilař, Švagrovský - Kopta, Hanták, Valášek - Racek, Krátoška.

SK Kadaň: Dvořák (Lukeš) – Walter, Trefný, Szathmary, Mrázek, Tomeček, Tejnor, Šimek, Drobný – Veselý, Kůs, Petráš – Berger, Hejcman, Beránek – Kohout, Zadražil, Vrána – Wágner, Osmík, Vaněk.