Do Kadaně míří třetí Rytíři z Kladna

Sabina Nováková | 16.01.2018 | |

K a d a ň – V minulém kole proti Karlovým Varům skončila třetí čtvrtina zápasů. Trhači v něm nestačili na tři body i přes velkou snahu a naději. Poslední čtvrtinu Kadaňští započnou v rámci 40. kola WSM Ligy na domácím kluzišti proti třetímu týmu z tabulky soutěže, tedy proti kladenským Rytířům. Souboj odstartuje ve středu 17. ledna v 18 hodin na zimním stadióně v Kadani. A právě pro Rytíře to bude druhý venkovní zápas v řadě. Při tom posledním na ledě Prostějova odjeli bez jediného bodu.

RYTÍŘI ZTRATILI POSLEDNÍ TŘI ZÁPASY

Za posledních osm zápasů Kladenští čtyřikrát vysoko zvítězili. Nejprve na svém ledě přivítali ústecké hráče, kteří si odvezli prohru 2:5. Další domácí utkání sehráli s Karlovými Vary. Výhru si svěřenci Miloslava Hořavy připsali až po samostatných nájezdech – 3:2. Druhá z vysokých výher přišla při třetím zápase na domácím kluzišti v řadě. Benátky nad Jizerou inkasovaly hned devět branek a samy poslaly za záda Lukáše Cikánka pouze tři. Další debakl schytaly Litoměřice před domácím publikem 1:8 a ten další si připsala Slavia ze svého výjezdu na ČEZ Stadion – 2:7. Třízápasová série porážek odstartovala na ledě Havířova, odkud Kladno odjelo s těsnou prohrou 1:2. Další porážku utržilo od lídra tabulky z Českých Budějovic se stejně těsným výsledkem jako v předešlém utkání, tedy 1:2. Proti Jestřábům se jim však utkání vymklo z rukou a na šest branek Prostějova odpověděli pouze třikrát.

KADAŇ STÁLE HLEDÁ NA KLADENSKÉ SPRÁVNÝ RECEPT

Rytíři nad Kadaní zatím pokaždé vyzráli. Aktuální sezóna zatím nabídla tři ze čtyř střetů a Kladno vzalo pokaždé tři body na svou stranu. Poprvé se Trhači vydali na led soupeře hned v prvním kole, ve kterém byl po dvou dvacetiminutovkách vyrovnaný stav 2:2. Ve třetí periodě ale skórovali domácí, a přivlastnili si osm vteřin před koncem tříbodový zisk – 3:2. Druhé setkání skončilo stejným stavem jako to předchozí. Tentokrát se odehrálo na kadaňském zimním stadioně. I v tomto zápase rozhodla třetí část, ve které měli větší štěstí hostující hráči. Naposledy se Kadaň vydala znovu do Kladna, kterému se opět podařilo Trhačům vstřelit tři branky. A do třetice rozhodla znovu poslední třetina. V první části byl stav zápasu 1:1, ale třetí dvacetiminutovka přinesla dvě gólové střely Rytířů. Kadaň tak odjížděla bez bodu za stavu 1:3.

TRHAČI SVEDLI VELMI VYROVNANOU HRU S ENERGIÍ

V předešlém kole se černožlutí utkali s Karlovými Vary. První perioda byla beze změny stavu skóre. Šest minut po započetí druhé třetiny se prosadil hostující Daniel Krejčí. O sedm minut později již Energie vedla o dvě branky, o což se zasloužil Jakub Flek v minutě třiatřicáté. Rychlou odpověď hosté dostali od Martina Šťovíčka, jenž snížil karlovarský náskok na 1:2. Místo srovnání se však potřetí prosadily Karlovy Vary v čele s Václavem Skuhravým. Ve čtyřiapadesáté minutě zabojoval Jaroslav Kůs a vykřesal svým gólem obrovskou naději pro domácí, když snížil na 2:3. Trhači to poslední dvě minuty do konce utkání zkusili s šesti hráči v poli, čehož Energie využila a vstřelila čtvrtou branku. Kotouč do ní nasměroval Tomáš Rachůnek, a stvrdil tak výhru Karlových Varů 4:2.

Dvořák – Černý, Trefný, Szathmáry, Kadeřávek, Buchtela, Blaha, Cestr – Wágner, Kůs, Krejčiřík – Chrpa, Hejcman, Šťovíček – Procházka, Rindoš, Tupý – Tůma, Müller.

VYSOKOU PROHRU SI KLADENŠTÍ ODVEZLI Z PROSTĚJOVA

Domácí Jestřábi si již v první dvacetiminutovce vybojovali dvoubrankové vedení, o které se postarali Tomáš Nouza a Václav Meidl. Střelecké štěstí se jich nepustilo ani v následující části, ve které se během tří minut prosadili hned třikrát. Nejprve na 3:0 zvýšil Viktor Nestrašil, na něhož navázal Daniel Kolář – 4:0. Poslední branku před zásahem Kladna vsítil Jan Starý – 5:0. Rytíři se do hry dostali ve třiatřicáté minutě, když na 1:5 snížil Adam Kubík. Nadějně to vypadalo po střele Matěje Pekra na 2:5, což ale nepřipustili domácí a opět zvýšili svůj náskok na 6:2 – Tomáš Nouza. Patrik Machač byl posledním hráčem, který stav zápasu upravil a to na 3:6 z pohledu Středočechů.

Poslední sestava Rytíři Kladno:

Kopřiva (28. Stahl) – Kehar, Repe, Štich, Zelingr, P. Hořava, Matula – Pekr, Přikryl, Kubík – Vildumetz, Svedlund, M. Hořava – Veber, Machač, Kloz – Zikmund, Kaut, Redlich.

POSILA Z KHL

V prosinci Kladno oznámilo dvě posily. První z nich byl Miloslav Hořava, jenž započal aktuální sezónu v extraligovém Litvínově. Naposledy si za Rytíře zahrál v sezóně 2014/2015 s bilancí 26+18. Pětatřicetiletý forvard za šest odehraných zápasů vstřelil tři góly a při jednom asistoval.

Druhý příchod hlásil ruský hráč Anton Kurjanov z KHL. Čtyřiatřicetiletý útočník dlouho oblékal dres Avangardu Omsk, s kterým také vyhrál titul. Mistr světa z roku 2009 nastupoval poslední dva roky za Chanty-Mansijsk, kde nasbíral osmnáct kanadských bodů. Za Kladenské má odehráno již sedm zápasů, ve kterých přispěl čtyřmi brankami a osmi asistencemi.