Další zastávkou Kadaně budou Benátky nad Jizerou

Jiří Novotný (KAD) | 19.10.2024 | |

B e n á t k y n/ J i z e r o u / K a d a ň - Říjnové sobotní výjezdy mají pokračování u řeky Jizery, kde má své hájemství benátecký hokejový oddíl. Kadaňští by po dvou duelech, v nichž vyšli bodově naprázdno, znovu potřebovali kýžený přísun do tabulky. Dostane se jim ho právě v Benátkách? Úvodní buly padne v sobotu 19. října v 17:00.

BENÁTKY PO SLIBNÉM STARTU PŘIBRZDILY

Náš další soupeř měl vstup do nového ročníku přímo snový. Ambiciózní Kralupy na svém ledě přejel jasně 6:0 a navázal vítězstvím 3:5 v Hronově.

Podřazení na nižší rychlost přišlo v domácím duelu s Pískem, s nímž padl po prodloužení a ze skvěle rozehraného zápasu v Řisutech vyválčil "pouze" dva body po totálním selhání v závěru základní hrací doby.

Kolaps v Řisutech, kde vedli o pět branek a přesto rozhodovaly až nájezdy, jakoby benáteckým sebral vítr z plachet. Táboru doma nevstřelili ani jednu branku a padli 0:3. Ještě hůře dopadli v Příbrami, kde sice čestný úspěch zaznamenali, avšak ze své klece puk lovili hned sedmkrát. Naplno bodovat se jim nepodařilo ani následně s Děčínem, jenž po tuhé bitvě zdolali 4:3 po samostatných nájezdech.

Poslední výjezd ovšem pro někdejšího dlouholetého účastníka první ligy dopadl dalším sedmigólovým přídělem. Ten mu tentokrát uštědřilo Vrchlabí, kde přitom Benátky dlouho živily naději na úspěch. Ještě ve třetí třetině vedly, ale koncovky duelů letos Středočechy trápí a Vrchlabí zvrátilo na konečných 7:4. „Po dvou třetinách jsme byli maximálně spokojení. Je pravda, že ve třetí třetině jsme se dostali malinko pod tlak. Domácí nás zatlačili do pásma, měli více střel. Bohužel si myslím, že rozhodl nešťastný gól z rohu kluziště, který byl opravdu náhodný. Stává se to a patří to k hokeji,“ posteskl si na hokejbenatky.cz kouč Jiří Kadlec

Sestava Benátek z duelu ve Vrchlabí: Brázdil - Antoš, Knesl, Hrouda, Klodner, Němeček, Havelka - Mrňa, Havlas, Hozák - Zumr, Šafránek, Jankovský - Pětník, Hamršmíd, Vacín - Dvořák, Pejchal.