V posledním utkání střelecky na prázdno

Jindřich Poledna | 14.03.2007 | |

Kadani v posledním utkání již o nic nešlo. Mohla sice teoreticky poskočit v tabulce a neskončit na nelichotivém třináctém místě, Kometa však bojovala o překročení magické hranice 100 bodů. Domácí začali utkání nad očekávání dobře, po 25 sekundách hry se ujali vedení po střele Radima HRUŠKY. Tentýž hráč zvyšoval ve 48. minutě na 2:0, konečnou podobu výsledku dal po Hruškově přihrávce domácí ČERNÝ. Kometa si tak v nepříliš atraktivním utkání připsala vítězství v posledním kole základní části a odsoudila tak severočechy ke třináctému místu v sezóně 2006/07.

52.kolo, středa 14.3.2007
HC Kometa Brno - Sportovní klub Kadaň  3:0  (1:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. R. Hruška (Černý), 48. R. Hruška (Černý), 57. Černý (R. Hruška, Martínek).
Rozhodčí: Šír - Machálek, Škach.
Vyloučení: 9:9, navíc Suchánek (KAD) 10 OT.
Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: 3 049.
Střely na branku: 52:19.
Průběh utkání: 3:0.
HC Kometa Brno: Petrík (Maláč) - Staněk, Lhotský, Šmach, Vyhlídal, David, Martínek, Mikel - Barus, R.Hruška, Černý - Hodek, J.Hruška, Appel - Mikšan, Zábranský, Näätänen - Sojčík, Vincour, Barták.
Sportovní klub Kadaň: Stejskal (od 31. Hanuljak) - Hlubuček, Spitzer, Řezníček, Hlavatý, Suchánek, Macháček - Neprašek, Mikšovský, Bauer - Gellner, Veverka, Soukup - Moro, Mezera, Tenkač.

Opozdilci měli smůlu

Kdo dnes přišel na hokej o jedinou minutu později, určitě radost neměl. Přišel totiž o jediný gól, který tuto část hry padl. Dvojice R. Hruška a Černý si pohráli s hostující obranou a byl to právě prvně jmenovaný, kdo nakonec zasunul puk do odkryté brány – 1:0. Na dlouhou dobu to byla jediná radost, kterou se mohli potěšit poloprázdné tribuny haly Rondo, i když tomu tak nemuselo být, protože v úvodní pětiminutovce se Kadaň, která dnes přijela s notně poslepovanou postavou, plnou juniorů a dorostenců, nedostala přes červenou čáru a zoufale se bránila atakům Komety. Jenže všechno má svůj konec a tlak domácích byl utnut dvojnásobným oslabením. Početní výhoda na chvíli posadila hosty do sedla, jenže podvakrát narazili na zeď jménem Petrík a o zbytek se postarali obránci v modrých dresech. Tímto, až na pár slabých „výkřiků do tmy“ v podání Komety, bylo ukončeno veškeré dění v první třetině.

Bezstarostná jízda druhou třetinou

Kdo si myslel, že přestávka hráče nabudí a bude k vidění lepší hra než v předchozím dějství, byl zklamán. Oba brankáři si sice protáhli ztuhlé svalstvo po několika spíše propagačních střelách, za zmínku stojí snad jen ta Davidova, která skončila na tyči, ale nic nového se nedělo, tedy zatím. Jako blesk z čistého nebe totiž přišla šance hostů. Hlavatý našel před Petríkovou bránou Tenkače a jeho bomba rozezvučela spojnici tyčky a břevna! Hned po pár minutách se o kadaňský reparát pokoušel Neprášek. Nejprve slabou střelou prověřil pozornost brněnského gólmana a vzápětí se ocitl sám před odkrytou bránou, jenže tak dlouho váhal s doklepnutím puku, až o něj přišel! Na druhé straně se snažil o pojištění hubeného náskoku Barus, ale jeho sólo v pohodě pokryl Hanuljak, který po polovině zápasu vystřídal v kleci hostí Stejskala, který sice odváděl dobrý výkon, ale trenéři chtěli zřejmě dopřát radost ze hry všem, kteří museli zdolat třísetkilometrovou vzdálenost, aby se mohlo odehrát toto utkání, pro Kadaň letos poslední. S příchodem Hanuljaka navíc mohli diváci po delší době vidět brankářskou masku (klasický koš připevněný k helmě), kterou sice proslavil sám velký „Dominátor a svého času ji používal i nyní brněnský Maláč, ale u velké většiny brankářů se neprosadila.

Dva góly navrch

Hned na začátku poslední fáze hry se většina diváků úzkostí chytila za hrdlo, když Mikel, ve snaze uchránit puk před dotírajícím Hlavatým, si málem dal vlastní gól! Jakmile si však oddechli, začali někteří projevovat svoji nevoli s děním na ledě, kde hra opět sjela do těžkého podprůměru. Vše se nejspíš dostalo k uším autora první branky R. Hrušky, který se s tím rozhodl vypořádat po svém! Vybojoval puk, najel si až před Hanuljaka a švihem mu vyhnal pavouky ze sítě – 2:0. Nenadálá branka fanoušky velice potěšila a svou radost demonstrovali tak, že se na ploše objevili i předměty, jenž tam rozhodně nemají co dělat. Hráči tak dostali na pár chvil pohov, protože „úklidová četa“ se dostavila až po trojím vyzvání rozhlasem! Krátká pauza, kterou vyplnila písnička, nakopla Kadaň do závěrečného tlaku, ale byla to spíše jen labutí píseň. Kellner, Suchánek a Hlavatý své šance nedotáhli do konce a rázem se o svůj nápor sami zbytečně připravili svojí nedisciplinovaností! Rázem se Kometa ocitla v přesilovce 5 na 3 a vyrazila vstříc dalšímu gólu, kterým by Kadaň definitivně zlomila, avšak Hanuljak předváděl ve své svatyni kousky věru eskamotérské, až někteří z osazenstva tribun začali pochybovat, zda se v „haškovské“ přilbě neukrývá sám Dominik! Pohořeli na něm Martínek, Černý, Hodek i Nätänen! Sotva se však Severočeši ubránili, byli oslabeni opět a toho už Kometa dokázala využít. Po ose Martínek-R. Hruška-Černý se kotouč znovu zatřepetal v čeřenu – 3:0.

Kadani pak ještě na cestu domů i na rozloučenou za celou sezónou zazvonila tyčka po ráně Černého, který se ještě na poslední chvíli pokusil o druhý zápis do střelecké listiny a vyrovnat se tak R. Hruškovi, který se stal nejlepším hráčem zápasu.