V Boleslavi utekl zápas jen o jednu branku

Jindřich Poledna | 16.02.2004 | |

Kadaň nutně potřebovala body, ovšem z Mladé Boleslavi žádné nepřivezla, po prohře 1:2 musí doma bodovat s Berounem.

24.kolo, sobota 6.12.2003
BK Mladá Boleslav - Sportovní klub Kadaň  2:1  (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 26. Meňhart Marian (Sirotek Jaroslav ), 51. Krupka Martin (Pazdera Aleš , Holý Martin ) - 46. Vobořil Milan (Kuchler Jiří , Stavenský Stanislav ). Rozhodčí: Alexander Chlaň - Karel Dongres, Zdeněk Kantořík. Vyloučení: 8:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2100.
BK Mladá Boleslav: Šindelář - Holý, Pazdera, Vyskočil, Meňhart, Vála, Zeman - Metlička, Oliverius, Slanec (32. Krupka) - Kristek, Sirotek, Žák - Kadlec, Král, Weiss. Trenéři Josef Horešovský a Jiří Kročák.
Sportovní klub Kadaň: Fikrt - Pospíšil, Vobořil, Chvojka, Toms, Hlavatý, Hubínek - Stavenský, Kuchler, Polanský - Tvrdek, Műller, Kreuzmann - Kukla, Pech, Kajer - Pelán, Derfler, Dobiáš. Trenéři Alois Chlustina a Miroslav Novák.

Domácím tedy chyběli Sparťané, kteří ve stejném čase hráli v Českých Budějovicích. Nastoupit stále nemohou ani zranění Toužimský, Táborský a Postl, Nymburku ve 2.lize vypomáhá brankář Matoušek. Na boleslavský led po návratu z Třebíče naskočil znovu obránce Meňhart a byl jednou z klíčových postav duelu.

Po první třetině byl stav bezbrankový navzdory obrovské převaze Boleslavi, podpořené pěti vyloučeními soupeře. Gól visel na vlásku mezi 15. a 17.minutou, kdy nejprve ve vlastním oslabení vybojoval ukázkově puk Metlička, zbavil se obránce a předložil Oliveriovi, jehož střelu zastavila až spojnice tyčí. O chvilku později už naši zvedali ruce, když z otočky po ledě vypálil Žák a jeho projektil se od tyče odrazil na brankovou čáru, kde poskakoval po ledě, ale ke gólu mu pár centimetrů chybělo. Do třetice pak zůstal úplně sám před Fikrtem Slanec, ale ani on kadaňského brankáře nepřekonal. Šance ovšem byly i předtím, první dobrou střelou se prezentoval Slanec, po něm Šindelář v ojedinělé možnosti hostů akrobaticky vykryl pokus Polanského. V přesilovce v 9.minutě domácí zamkli kadaňskou obranu a Metlička s Holým vypálili na rozhýbaného Fikrta, který však odolal, stejně jako v 11.minutě střele nehlídaného Meňharta, kterému bohužel příliš dlouho trvalo zpracování kotouče.

Zato hned na začátku druhé třetiny si navrátilec z Třebíče Marián Meňhart spravil chuť. Po přihrávce Sirotka vypálil od modré čáry a potrestal již třetí vyloučení kadaňského obránce Hlavatého - 1:0. Jinak ale Kadaň zvýšila svou aktivitu a domácím občas zatápěla. Kuchler řešil nájezd dvou na jednoho bombou do Šindelářových betonů, ve 29.minutě prověřili boleslavského brankáře Vobořil a z dorážky Kajer. Ve 32.minutě pak Šindelář s problémy uklidil kotouč do bezpečí po ráně Derflera. Největší šance celé dvacetiminutovky ale patřila jasně domácím. Kadlec perfektně vysunul do sóla Krále, jenže ten, ač jel na osamoceného Fikrta dokonce ve dvojici s Žákem, jen trefil brankářovu hruď. Mladá Boleslav v závěru třetiny znovu převzala iniciativu a vícekrát roztočila kolotoč přihrávek před Fikrtovou svatyní, avšak stav zůstal po čtyřiceti minutách 1:0.

Poslední část byla vyvrcholením dramatu, které se zauzlilo ve 46.minutě. Poté, co z důrazu Sirotka s Žákem nevytěžil gól Vyskočil, který minul odkrytou branku, udeřilo na druhé straně. Kuklovu bombu ještě Šindelář lapil, jenže jeho radost byla předčasná. Vhazovalo se po jeho levé ruce, nejproduktivnější hráč 1.ligy Stanislav Stavenský vyhrál buly, Kuchler ještě posunul na Vobořila a ten švihem nad Šindelářovu vyrážečku srovnal skóre na 1:1.

Mladá Boleslav se z šoku brzy vzpamatovala a podpořená tradičně skvělým publikem se hnala za vítězstvím. Krupka, který nahradil nevýrazného Slance, si nabruslil do šance ve 48.minutě, jeho chvíle však měla přijít teprve později. Po Pazderově dlouhém pasu ujel obraně a přestože byl zezadu hákován a sražen na led, dokázal v pádu zasunout kotouč mezi Fikrtovy betony a rozjásat více než dva tisíce přítomných diváků. Ani Kadaň se ovšem nehodlala smířit s porážkou a ve dvou po sobě jdoucích početních výhodách nás drtivě sevřela v obranném pásmu. Hlavatého ránu do šibenice Šindelář s námahou vyrazil a když chytil i stoprocentní příležitost Kukly, kadaňský útočník vzteky zlomil hokejku o led. Závěr si již naši pohlídali. Zpomalovali hru, drželi puk daleko od vlastního brankoviště a ještě si vytvořili několik příležitostí. Králův průnik i ránu Metličky švihem Fikrt kryl, aby dvanáct vteřin před koncem konečně odjel na střídačku sledovat úsilí šestice spoluhráčů o vyrovnání. Jenže ti střídali tak liknavě, že výborný sudí Chlaň potrestal hráčskou lavici soupeře dvouminutovým trestem a Fikrt musel zpátky na led. Na stavu se již poté nic nezměnilo a klíčový duel tak vyzněl spravedlivě pro Mladou Boleslav. Autor:Redakce Mladé Boleslavi