V Berouně rozhodly branky z úvodu utkání

Vojtěch Petrách | 17.01.2005 | |

V Berouně nevyšel hokejistům Kadaně hned úvod utkání. Již ve 4. minutě vedli Berounští Medvědi 2:0 a nejistého Hubla vystřídal v brance Kadaně Petr Jež. V 9. minutě snížil vedení Berouna na pouhou jednu branku Petr Derfler, ale Berounští si své vedení pojistili v prostřední třetině, kdy Ježe propálil Křesťan. Na tuto branku už hosté neodpověděli, a proto nepřiváží z Berouna ani bod.

41.kolo, pondělí 17.1.2005
Medvědi Beroun 1933 - Sportovní klub Kadaň  3:1  (2:1, 1:0, 0:0)
Branky: 3. Besser (Tvrzník, Kasík). 4. Kukla (Novotný, Slížek), 30. Křesťan (Filip, Novotný) - 9. Derfler (Kuchler). Rozhodčí: Vampola - Svoboda, Zítková. Vyloučení: 8:7 . Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 30:26. Průběh utkání: 2:1, 2:1, 3:1.
Medvědi Beroun 1933: Pöpperle - Braniš, Filip, Hořava, Kasík, Ovčačík, Veber - Besser, Eiselt, Jech, Křesťan, Kukla, Novotný, Pabiška, Slížek, Šinágl, Tvrzník.
Sportovní klub Kadaň: Hübl (4.Jež) - Hlavatý, Meňhart, Pospíšil, Staněk, Špelda, Vobořil - Derfler, Hlusička, Kajer, Kuchler, Pech, Polanský, Postl, Tvrdek, Žák.

Úvod utkání proti Kadani vyšel hokejistůmm Berouna na jedničku. Už v končící třetí minutě šli po střele unikajícího Tvrzníka a pohotovém zakončení Jana Bessera do vedení 1:0, které ještě umocnili o necelou minutku později. Střelu Novotného brankář Hubl vyrazil k volnému Kuklovi, který bez přípravy umístil puk do hostující klece podruhé - 2:0. Nešťastného a velmi nejistého Hubla tak vystřídal berounským fandům dobře známý brankář Petr Jež. S jeho příchodem se hosté oklepali a brzy se jim podařilo snížit. Po chybě berounských obránců unikl do sólového nájezdu Petr Derfler a žabičkou trefil mezeru mezi Popperleho betony - 2:1. O chvíli později se ve stejné příležitosti ocitl Hlusička, ale berounský brankář byl tentokrát pozorný. Ve 12. minutě mohl v dobré příležitosti zvýšit vedení Medvědů Ctibor Jech, ale Jež ho vychytal pravým betonem a když se v 17. minutě netrefil do odkryté berounské branky aktivní Derfler, šlo se do kabin za těsného vedení domácích hráčů.

I v nástupu do druhé třetiny byli lepší domácí hráči. Už ve 21. minutě se za brankou pěkně uvolnil Ctibor Jech, ale nadvakrát Ježe nepřekonal a zatřepal jen boční síťkou. Tlak Medvědů zbrzdil zbytečný faul Filipa, který ale hosté ve vyrovnání nevyužili. Využít početní výhodu se tak podařilo o pár minutek později domácímu celku. Na trestné lavici odpočíval Zdeněk Žák, Lukáš Filip našel křižnou přihrávkou osamoceného Křesťana, který od tyčky zavěsil za záda brankáře hostí potřetí - 3:1. Celý stadion se mohl radovat i o chvíli předtím, střela Filipa prošla Ježovi mezi betony, ale puk z brankové čáry odehrál před dotírajícím Křesťanem jeden z kadaňských beků. Ve druhé polovině prostředního dějství měli Severočeši tři po sobě jdoucí početní výhody, ale i v nich byli paradoxně lepší domácí hokejisté, kteří si dokonce Slížkem a Novotným vypracovali dvě slibné šance.

Cíl Medvědů v poslední dvacetiminutovce byl z jejich předváněné hry jasně patrný. Hlídat střední pásmo, soupeře nepustit do žádné větší šance a vyrážet do slibných brejků. Tuto taktiku ještě umocňovala nedisciplinovanost Kadaně, která hrála od 47. minuty ve třech oslabeních za sebou. V nich se několikrát proti nebezpečným berounským střelám ukázal Petr Jež, který tak stále držel akcie hostí na nadějné úrovni. Jedinou větší šanci prováhal ve 45. minutě kadaňský Tvrdek, který sám mezi kruhy promáchl chytrou přihrávku Kajera z rohu kluziště. Když se v závěru zápasu ve slibné šanci neprosadil blafákem přes ležícího Petra Ježe Lukáš Pabiška a v nájezdu dvou na jednoho selhal i Slížek s Novotným, skončil zápas dvou bojujících celků o osmou příčku vítezstvím Medvědů v poměru 3:1.