Ústí Kadani vrátilo porážku

Jindřich Poledna | 12.02.2004 | |

Těsně, o branku prohrála Kadaň v Ústí, ještě 5 minut před koncem jsme mohli doufat v remízu.

19.kolo, středa 19.11.2003
HC Slovan Ústí nad Labem - Sportovní klub Kadaň  4:3  (1:2, 0:0, 3:1)
Branky: 14. Tvrzník Daniel (Dragoun Michal ), 43. Koudelka Martin (Skuhrovec Radim ), 49. Drábek Václav (Buďa Milan , Lipina Petr ), 56. Buďa Milan (Lipina Petr ) - 4. Kuchler Jiří (Polanský Tomáš , Stavenský Stanislav ), 11. Stavenský Stanislav (Polanský Tomáš ), 54. Tvrdek Kamil (Kreuzmann Jaroslav ) . Rozhodčí: Würtherle Tomáš - Zdeněk Novák, Radoslav Špringl. Vyloučení: 5:7, navíc Klaus (KAD) 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3000.
HC Slovan Ústí nad Labem: Sáblík - Mrázek, Skuhrovec, Kříž, Kočí, Drábek, Evan, Pavlas, Pospíšil - Hodek, Koudelka, Kudrna - Buďa, Lipina, Dragoun - Sýkora, Appel, Tvrzník - Sedlák, Liba
Sportovní klub Kadaň: Fikrt - Řezníček, Vilášek, Kivoň, Toms, Punčochář, Klaus, Hlavatý - Stavenský, Kuchler, Polanský - Pelán, Pech, Kreuzman - Fořt, Kašík, Majer - Müller

Alois Chlustina (SK Kadaň): "Zápas se pro nás vyvíjel dobře, ale za stavu 2:0 jsme dostali nešťastný gól na 2:1. Ve druhé třetině bylo těch 10, 12 minut trochu v režii domácích, ale my jsme to udrželi a do třetí třetiny jsme nastupovali s odhodláním do 10. minuty nedostat gól. Opět ale po našich hrubých chybách domácí vyrovnali na 2:2 a vzápětí v přesilové hře otočili na 2:3. My jsme ještě srovnali, ale opět jsme nepochopitelně šli do čtyř. Já jsem si nikdy na rozhodčí nestěžoval, ale tady bych panu hlavnímu rozhodčímu výčitku dal. To, co pískal nám a odpouštěl domácím... Zde bych použil slova pana Setikovského, že na nás použili hodně nehokejové metody."

Jindřich Setikovský (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Kadaň letos hraje dobře, podává špičkové výkony. Má spoustu dobrých hokejistů, takže by si mohli odpustit zbytečné fauly, které k hokeji nepatří. To se vracím k zápasu u nich. Dnes to byl oboustranně kvalitní zápas, aspoň co se týče druhé poloviny utkání. My jsme ale asi chtěli víc vyhrát, v závěru zápasu jsme měli více vůle po vítězství. Dnešní zápas byl v pořádku. Já vycházím z toho, že hokej by se měl hrát tak, aby se po zápase mohl člověk podívat hráčům soupeře i trenérovi do očí. Myslím, že hráči byli dnes trochu přemotivovaní. Hned na začátku zápasu jsme se dostali do skluzu 0:2 a na naší hře byla poté patrná křečovitost."