Trhači se vrací ze Slavie s další vysokou prohru

Sabina Nováková | 27.01.2018 | |

K a d a ň – Černožlutí v rámci 44. kola WSM Ligy vyjeli k dalšímu klání nad pražské Slavie. To ještě po první dvacetiminutovce vypadalo nadějně. V následujících dvou periodách se však dařilo už jen na straně Pražanů, kteří zasypali Trhače celkem sedmi góly a vysoko vyhráli. Jediným střelcem se stal lídr týmové produktivity Darek Hejcman.

43.kolo, sobota 27.1.2018
HC Slavia Praha - Sportovní klub Kadaň  7:1  (2:1, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 4. Ondráček (Doležal, Kasík), 14. Doležal, 25. Doležal (Nedvídek, Drtina), 31. Drtina (Šmerha, Doležal), 53. Kubica, 54. Šmerha (Doležal, Kasík), 58. Ondráček (Drtina) – 5. Hejcman (Trefný, Buchtela). Rozhodčí: Kostourek, Wagner – Coubal, Toman. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 768. Střely na branku: 32:20. Zblokované střely: 3:11. Vhazování: 34:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1.
HC Slavia Praha: Frodl (54. Šorf) – Drtina, Novák, Barák, Holý, Kasík, Růžička, Štibingr – Krejčík, Nedvídek, Doležal – Jankovský, Šafránek, Šmerha – Kubica, Šagát, Ondráček – Doležal.
Sportovní klub Kadaň: Pavlát – Trefný, Buchtela, Kadeřávek, Szathmáry, Blaha, Šefl, Hlaváček – Wágner, Rindoš, Hlava – Hejcman, Rezek, Chrpa – Tupý, Müller, Krejčiřík – Tůma, Procházka, Dufek.

Sešívaní hned na začátku duelu nevyužili přesilovku, což si vynahradili ve čtvrté minutě Martin Ondráček obdržel z levého kruhu přihrávku do druhé vlny, nic nevymýšlel a propálil hostujícího gólmana – 1:0. Kadaň sle měla připravenou rychlou odpověď, jelikož se vydala do přečíslení dvou proti jednomu, které nakonec Darek Hejcman vyřešil tvrdou střelou nad rameno – 1:1. Pražané si však vzali ještě do přestávky vedení zpět. Zdeněk Doležal se dostal do samostatného úniku, položil si Dominika Pavláta povedenou kličkou a zasunul kotouč podél levé tyčky za záda bezmocného brankáře hostů.

Sešívaní byli aktivnějším týmem i ve druhé dvacetiminutovce. Krátce po přestávce se blýskl dobrým zákrokem hostující mladý gólman Trhačů, když vychytal Ondráčkův samostatný únik. V pětadvacáté minutě už byl ale krátký na pokus Zdeňka Doležala, jenž tečoval do sítě Drtinovu střelu od modré a využil početní výhodu – 3:1. Po polovině základní hrací doby napřáhl ke střele u levého mantinelu právě Jiří Drtina a jeho projektil zapadl přesně k bližší tyči, takže zvýšil na rozdíl tří přesných zásahů – 4:1.

Po čtyřiceti minutách Slavia pohodlně vedla, ale nadále útočila, což se projevilo i na skóre. Přestože František Wágner uháněl po pravé straně sám, Josef Rindoš tečoval nahození na bránu a Jiří Tupý dorážel z dobré pozice, došlo k dalšímu navýšení rozdílu ve skóre. V 53. minutě se puku chopil Zdeněk Kubica, který se prodral před gólmana, jehož pak nadvakrát pokořil – 5:1.

O minutu později se ocitli sami před hostující brankou Zdeněk Doležal a Tomáš Šmerha, první jmenovaný útočil na hattrick, ale přesto se rozhodl ještě nahrát před odkrytou klec – 6:1. Po šestém vstřeleném gólu vystřídal Dominika Frodla mladší jmenovec Šorf. Finální podobu skóre dal Martin Ondráček, jenž se nejrychleji zorientoval ve skrumáži před bránou a dorazil puk do sítě – 7:1.

Kateřina Kundertová, Michal Toman

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Začátek zápasu byl vyrovnaný. Věděli jsme, že má Kadaň mladý a dravý tým. Bylo ale jen otázkou času, než dáme gól na 3:1 a odskočíme. Jakmile se nám to povedlo, tak se kluci uklidnili. Vytvořili jsme si hodně šancí a dokázali jsme náš náskok ještě navýšit. Dá se říct, že jsme vyhráli s přehledem a za to patří klukům velký dík.“

Miroslav Buchal (SK Trhači Kadaň): „Domácí nás přehrávali, byli šikovnější a dávali góly. My jsme měli málo důrazu. Ze začátku to vypadalo dobře, pak jsme ale udělali nějaké chyby. Domácí nás potrestali ve svých i našich přesilovkách. Máme mladý tým a jakmile nebudeme bojovat, nemůžeme uspět.“