Třetí třetinu hájil kadaňskou svatyni Derfler

Martin Gahler, Katka Hodková | 09.12.2006 | |

K a d a ň - Pokud se ptáte, odkud se vzal útočník v brance, odpověď vám dáme hned. Před začátkem třetí třetiny podala Mladá Boleslav protest na brankářskou výstroj domácí jedničky Kamila Jariny, přestože se všechny prvoligové kluby i rozhodčí před začátkem sezóny dohodli, že se měřením výstroje nebudou zabývat. Nakonec se ukázalo, že jedinou vadu na kráse měl dres kadaňského gólmana. V oblasti těla byl širší o 10 centimetrů. Přijatelným řešením v tu chvíli bylo obstarat náhradní dres. Volný brankářský však nebyl po ruce, a tak se sáhlo po prvním volném dresu hráče, který nebyl na soupisce. Kadaňskou branku tak ve třetí třetině hájil Kamil Jarina s číslem 5 a jménem Derfler.

28.kolo, sobota 9.12.2006
Sportovní klub Kadaň - BK Mladá Boleslav  1:4  (1:2, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 15. Pospíšil (Postl) - 11. Eiselt (Sýkora), 19. Paroulek (Ťupa), 41. Bauer (Sýkora), 58. Kadlec (Ťupa).
Rozhodčí: Svoboda - Jelínek, Šmíd.
Vyloučení: 5:10, navíc Pražák (KAD) 5 + OK za vražení na hrazení.
Využití: 1:1. V oslabení: 0:1.
Střely na branku: 26:31.
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.
Sportovní klub Kadaň: Jarina - Pospíšil, Staněk, Spitzer, Kloz, Hlubuček, Hlavatý, Chotaš, Stavenský, Stehlík, Metlička, Žák, Vrtek, Postl, Polanský, Veverka, Kajer, Pražák, Hlusička, Krpenský.
BK Mladá Boleslav: Šindelář - Ťupa, Kolda, Jindra, Majeský, Bauer, Výborný, Gombár, Zdráhal, Nouza, Kadlec, Koláček, Paroulek, Rozsíval, Lipina, piecha, Dornič, Sýkora, Eiselt.

První třetina: Domácí se nenechali zastrašit bodovým rozdílem

Mladou Boleslav a Kadaň dělí v tabulce druhé nejvyšší hokejové soutěže zhruba dvě desítky bodů. Přesto se domácí hráči pustili do zápasu bojovně a hosté se tak prvních deset minut téměř nedostali do útoku, přestože po bruslařské stránce jednoznačně vynikali. První střela zápasu však vyšla z hokejky kadaňského útočníka Stavenského. Domácí gólman Jarina si na puk poprvé sáhl až na konci 3. minuty. Mladá Boleslav se pak nechala vykolejit během oslabení, kdy se k pěkné střele dostal černožlutý obránce Kloz a také obránce Hlavatý. Hosté zpočátku selhávali hlavně v zakončení, neuspěli ani při pohledné akci 3 na 2, kdy nikdo z mladoboleslavských hráčů nevystřelil.

První branka zápasu padla v 11. minutě – 0:1. Mladoboleslavský Sýkora přihrál na hokejku Václava Eiselta, který už stál těsně u levé tyče domácí branky a obstřelil klečícího gólmana Jarinu. Ten se pořádně protáhl i v následujících minutách, kdy zabránil třeba řádění Rozsívala a Lipiny. Ve 13. minutě promarnili Severočeši obrovskou šanci na vyrovnání, Postl ujel obraně a puk mířící do branky hostí odklonil až pozorný brankář Šindelář. O dvě minuty později se přihlásila opět Mladá Boleslav, tentokrát Nouza rozezvučel tyč. O druhou branku zápasu se přesto postarala Kadaň – 1:1. V čase 14:47 vyslal bek Petr Pospíšil prudkou střelu z mezikruží, puk si proklestil cestu mezi obránci a skutálel se do sítě. V 19. minutě se domácí radovali z další přesilové hry, během které Spitzer nastřelil tyčku. Jenže hosté se pak v oslabení utrhli a zvýšili na 1:2. Martin Paroulek po spolupráci s Ťupou zajistil svému týmu příjemný odchod do kabin.

Druhá třetina: Trestné lavice nestačily vychladnout

Severočeši začínali druhou část v početní výhodě, ale dlouho si ji neužili. Hlavní sudí poměr sil na ledě rychle vyrovnal. Když se dostali do přesilovky hosté, musel Jarina opět likvidovat nebezpečnou střelu Paroulka. Kadaňská obrana marně hledala chvíli oddychu. Místo spásy však ve 26. minutě přišlo další oslabení. Zatímco na trestné lavici seděl domácí Veverka za hákování, dopustil se faulu také Stavenský. Domácí stáli před nelehkým úkolem, ubráni 77 vteřin dlouhé oslabení 3 na 5. Trio Metlička, Pospíšil a Postl si ve spolupráci s Jarinou vedlo výborně a ubránilo téměř celý trest. Hosté se pokusili pouze o dvě neprůrazné střely. Ve 30. minutě se přihlásili o slovo hosté, Nouza trefil tyč a odražený puk naštěstí pro Kadaň ukryl Jarina v lapačce.

Ve 34. minutě domácí útočník Postl z těsné blízkosti nepřekonal Šindeláře, který vytáhl jeho pokus do ochranné sítě. Pak si Severočeši zahráli těsně po sobě dvě klasické přesilovky, ale do výrazného tlaku se za celou dobu nedostali. Mladoboleslavský gólman si tak výstroj moc nezapotil. Minutu před koncem třetiny se domácí Pražák dopustil tvrdého zákroku, za vražení na hrazení mu hlavní sudí udělil pětiminutový trest a osobní trest do konce utkání.

Třetí třetina: Mladá Boleslav podala protest na výstroj domácího gólmana

O přestávce se na podnět hostí přeměřoval dres domácího gólmana. Ukázalo se, že v oblasti těla je dres Kamila Jariny o 10 centimetrů širší. Aby mohl v zápase pokračovat, musel se navléknout do hráčského dresu útočníka Derflera, který v tomto zápase nehrál a ani nebyl uveden na soupisce. Za nepovolenou výstroj samozřejmě obdržel ještě dvouminutový trest. Vzhledem k pokračujícímu prohřešku Pražáka se domácí ocitli opět ve 3 proti 5. Jarina se musel v úzkém dresu Derflera cítit jako sardinka v konzervě, a tak se není čemu divit, když po 17ti vteřinách inkasoval – 1:3. Nestačil totiž zareagovat na mrštnou střelu Richarda Bauera. Po této brance pokračovala Mladá Boleslav v klasické přesilovce, kterou už domácí ubránili. Nebýt incidentu s výstrojí gólmana nebyl by zápas patnáct minut před koncem pro domácí celek tak beznadějný.

Kadaňským pak ve 47. minutě utekla obrovská šance na snížení. Polanský při přesilovce netrefil úplně odkrytou svatyni hostí, puk se zarazil o chumel těl ležících před brankou. Přestože černožlutí bojovali i v závěru, už jim na Mladou Boleslav nestačili síly a v 58. minutě hostům nabídli nájezd 2 na 1. Zatímco si Jiří Kadlec vezl puk na hokejce, Jarina sledoval spíš druhého hráče, kam očekával přihrávku. Jenže Kadlec si zahrál na sólistu a zakončil zápas pěknou trefou do odkrytého rohu.

Martin Gahler, Katka Hodková

Jindřich Setikovský (SK Kadaň): Ačkoliv jsme prohráli, chtěl bych poděkovat všem našim hráčům. Dnes jsme odehráli již druhé utkání, kdy jsme vstřelili jen jednu branku a to je málo. Překvapuje mě však, že tým se 70 milionovým rozpočtem se sníží k přeměřování dresu brankáře, to bych opravdu nečekal. Při tomto vyloučení jsme dostali branku a o osudu zápasu pak již bylo rozhodnuto. Poprvé v životě jsem trenérům soupeře po utkání nepodal ruku, protože si to nezasloužili.

Jiří Režnar (BK Mladá Boleslav): Utkání jsme odehráli disciplinovaně, ve druhé třetině byla na hráčích znát přemíra snahy a dostali jsme se tak pod tlak domácích. Proto jsme po této třetině sáhli k taktickému tahu, víme, že Jarina nosil už v Litvínově dres, který byl spíš jako "pončo". Domácí za to dostali 2 minuty, my tuto šanci využili a třetina se pak již dohrála v klidu. Věděli jsme, že Kadaň hraje doma nátlakový hokej, těžko se tu vyhrává, ale nám se to podařilo.