Slipčenko vychytal první nulu

Martin Gahler, Katka Hodková | 11.10.2006 | |

K a d a ň - Zprvu oboustranně vyrovnané utkání nabralo obrátky na konci první třetiny, kdy Kadaň vstřelila první branku. Hosté se nechali zaskočit i na začátku druhé třetiny a domácí se čím dál častěji dostávali přes nezpevněnou obranu. O výsledku utkání rozhodl také vysoký počet trestů, Severočeši hráli v oslabení dvakrát méně než agresivnější a více trestaný Havířov. Za domácí tým byl nejlepším hráčem utkání vyhlášen právem gólman Robert Slipčenko, ale blýskla se celá řada střelců. Kdo tento zápas neviděl na stadionu, o hodně přišel.

11.kolo, středa 11.10.2006
Sportovní klub Kadaň - AZ Heimstaden Havířov  6:0  (1:0, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 20.Hlavatý (Zika, Vrtek), 26.Stehlík (Hlubuček), 28.Metlička (Derfler), 45.Derfler (Spitzer, Postl), 53.Vrtek (Krpenský, Pospíšil), 55.Stavenský (Pospíšil, Chotaš). Rozhodčí: Šindler - Jelínek, Šíma. Vyloučení: 7:12, navíc Stavenský (KAD) 10 minut za nesportovní chování. Využití: 5:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 390. Střely na branku: 43:33. Průběh utkání: 6:0.
Sportovní klub Kadaň: Slipčenko - Staněk, Spitzer, Pospíšil, Chotaš, Hlubuček, Hlavatý, Trojovský, Polanský, Derfler, Postl, Stavenský, Stehlík, Metlička, Zika, Pražák, Kajer, Žák, Vrtek, Krpenský.
AZ Heimstaden Havířov: Masný - Galvas, Zientek, Ovčačík, Klimeš, Vavruša, Balčík, Sekula, Sieber, Zdráhal, Daneček, Lhotský, Lipina, Sedlák, Rozum, Mareš, Zdeněk, Sikora Jakub, Sikora Marek, Heider, Brynecký.

První třetina: Gól padl až v poslední minutě

Už ve druhé minutě čelil domácí gólman Slipčenko prvnímu ataku soupeře. Havířovské nájezdy pokračovaly i nadále, ve vlastním oslabení to o pár minut později zkoušel Zdeněk. V desáté minutě se Kadaň dočkala už druhé přesilovky, která však skončila po sedmnácti vteřinách zákrokem Stavenského, jenž se dopustil nedovoleného bránění. Oba týmy pak pokračovaly velmi opatrně, nidko se nepouštěl do žádné bleskové akce.

Ve 13. minutě Havířov získal výhodu druhé přesilové hry, střelecky se nejvíc projevil Vavruša, který se opakovaně pokoušel vyzrát na Slipčenka. Hosté vyvinuli nesmírný tlak, který se domácímu celku podařilo uvolnit až po dlouhých devadesáti vteřinách. Ještě na konci přesilovky se pokusil zaútočit havířovský Sedlák, jako blesk vyjel z mezikruží, ale gólmana nepřekvapil. Do konce třetiny zbývaly tři minuty a černožlutí se během další přesilovky neodlepili ani od mantinelu, dokonce se jim dostala šance osmivteřinové přesilovky 5 na 3, ale hosté se s přehledem ubránili. Skóre se změnilo až v čase 19:11 - Hlubuček poslal od modré kotouč pod betony Masného, v závaru před brankou se podařilo Zikovi vytěsnit puk na kraj brankoviště a nehlídaný Radek Hlavatý ho zvednul do sítě. Kadaň si odnesla do šaten příjemný náskok 1:0.

Druhá třetina: Kadaň prolomila obranné havířovské valy

Aktivněji začali domácí, ve 22. minutě si střihli další přesilovku, kterou na jejím konci prodloužil Mareš, který v útočném pásmu vyhodil puk a podle nových pravidel oslabil Havířov na další dvě minuty. Do vypršení trestu chybělo hostím ještě sto vteřin a přišlo opět vyloučení. Kadaň zahájila přesilovku 5 na 3, ale během ní pouze jedenkrát zaduněly betony havířovského brankáře. Až ve 26. minutě Hlubuček prostřelil Masného betony, puk následně zůstal na kraji brankoviště a Jan Stehlík ho pohotově dorazil - 2:0.

O minutu později se k přesilovce dostali také Panteři, jenže ve vlastním oslabení ujel Pavel Metlička a přidal třetí branku domácích. V tu chvíli se rozpadla do té doby pevná havířovská obrana. Hosté začali vyjíždět s razancí do útoku a snažili se skórovat. Kadaňskou svatyni ale bravurně hájil pozorný dobrman Slipčenko. V následujících minutách tekly nervy, domácí útočník Stavenský chytil desítku za nesportovní chování a Panteři pár menších trestů. Třetinu uzavřeli opět domácí, kteří v čase 39:54 rozezvučeli tyč.

Třetí třetina: Havířov vystřídal gólmana

Ve 42. minutě si hosté zahráli přesilovku, ale Kadani se dařilo vyhazování a ještě si troufla ohrožovat branku Masného. O tři minuty později se do výhody a ke všemu dvojnásobné dostali naopak domácí. Severočeši zamkli Pantery v útočném pásmu a po dělovce Spitzera od modré čáry před brankou tečoval Petr Derfler - 4:0. V čase 44:50 opustil gólman Havířova Masný své stanoviště a do branky se místo něj postavil Šafránek. Hosté se vrhli znovu do útoku, ale ani deset minut před koncem se střelecky neprosadili.

O chvíli později se málem serval domácí Pražák a hostující Sekula. Atmosféra na ledě se tou dobou dala krájet, Kadani rostlo sebevědomí s každou povedenou přihrávkou a vhodně zakončenou kombinací, zato hosté se postupně rozkládali a zvlášť v koncovce byli hodně nepřesní. Kuriózní branku Kadaň vsítila v 53. minutě. Pospíšil nahodil Vladislavu Vrtkovi a ten nechtěným baseballovým odpalem poslal puk do sítě - 5:0.

Panteři se nevzdávali a stále se snažili vsítit alespoň jeden gól, který by snížil jejich ostudnou porážku. Jenže v čase 54:21 přišla akce jako z učebnic pro hokejové školy. Skvělou práci celé pětky zakončil v přesilovce Stanislav Stavenský. Utkání skončilo za bouřlivého skandování diváků 6:0.