SK Kadaň veze z Olomouce tři body

Miroslav Lučan, Martin Gahler | 06.11.2006 | |

K a d a ň - K dalšímu zápasu se vydal kadaňský A - tým na dalekou cestu na Moravu změřit síly s posledním celkem tabulky HC Mora Olomouc. Po domácí víkendové ztrátě odjížděli černožlutí naplno bodovat. Po bezbrankové první třetině poslal do vedení přesilovkovou trefou Spitzer. Když přidal Stehlík druhou branku hostí, taktéž z přesilovky, zdálo se, že si kadaňští výsledek v klidu pohlídají. Jenže přišlo dvojnásobné vyloučení a Zbořil tak udělal ze zápasu drama. Definitivní podobu výsledku dal deset vteřin před sirénou střelou do prázdné branky Pulpán a SK Kadaň si tak z Moravy odváží cenné tři body za vítězství 1:3.

19.kolo, pondělí 6.11.2006
HC Olomouc - Sportovní klub Kadaň  1:3  (0:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 46.Zbořil (Švršek) - 25. Spitzer (Postl), 43. Stehlík (Stavenský), 60. Pulpán. Rozhodčí: Smeták - Vengřín, Poruba. Vyloučení: 6:10, navíc Šafařík (OLO) 5 + OK za faul loktem. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
HC Olomouc: Žigárdy - Kříž, Jurdič, Ondrušek, Šafařík, Vyrůbalík, Švrček - Janáček, Bartoň, Smejkal - Sochorek, Kovalovský, Žajgla - Bouz, Barták, Zbořil - Hubáček, Šimo, Čuřík - Šula.
Sportovní klub Kadaň: Slipčenko - Pospíšil, Chotaš, Lašek, Kloz, Hlubuček, Hlavatý, Staněk, Krpenský, Stavenský, Stehlík, Metlička, Kepl, Derfler, Postl, Polanský, Vrtek, Kajer, Žák, Pražák, Hobl.

První dějství bylo poznamenáno řadou vyloučení, vlastní nedisciplinovanost odnášeli zejména hosté, ovšem Olomouc pohrdla i 76 vteřinovou přesilovkou pět na tři. V ní Mora překombinovávala každou akci, nikdo z útočníků či obránců nenašel odvahu k zakončení. A pokud už se někdo odhodlal kotouč místo alibistické přihrávky nasměrovat na Slipčenka, povětšinou netrefil prostor branky. V 9.minutě poprvé vážněji zahrozili hosté. Olomoucká obrana zapomněla na Stařenského a Žigárdy musel vyrážečku proti jeho samostatnému nájezdu zdvihat velmi vysoko. Kadaň se dostala do hry přesilovkou z jedenácté minuty a vyrovnala hru. Vlastní nedisciplinovaností se pak hosté připravili o narůstající tlak a dali olomouckým několik příležitostí v závěru třetiny. Na čem stojí olomoucké střelecké úspěchy dokumentovala 17.minuta. Křížova rána se několikrát odrazila od bruslí hráčů a zamířila těsně vedle levé, nekryté tyče Slipčenkovy brány. Navzdory mnoha lepším střeleckým pozicím, do kterých se olomoučtí dostali během I.třetiny, byl tenhle kotoučový billiard nejvýraznější šancí.

Do 2.dějství nastoupili hosté silnější o jednoho muže v poli, ale vyloučení Smejkala neztrestali. Úder přišel až ve 25.minutě při vyloučení Bartoně. Po deseti vteřinách přesilovky napřáhl na modré Spitzer a napjal síť Žigárdyho brány 0-1. Rychlou odpověď měl na holi Bartoň, ovšem po ráně Kříže nedokázal zvednout touš přes položený Slipčenkův beton. Další zmar předvedl ve 30.minutě Beroun, Žajgla zaměstnal Slipčenka svou střelou natolik, že hostující gólman již nestačil reagovat na dorážku. Prázdná brána však byla pro Berouna nedostatečným lákadlem. Ve 33.minutě však nezůstala znojemská posila olomouckého kádru osamocena v roli spalovače šancí. Zívající olomouckou klec netrefil hostující Hobl. Závěr třetiny patřil hostím, Žigárdy si připisoval jeden úspěch za druhým. Nejprve nastavil svůj levý beton Heřmanovu objetí brány, stejnou částí výstroje vykopl vzápětí Spitzerovu dělovku a nakonec vychytal loňského spoluhráče Metličku v samostatném nájezdu. Závěr třetiny pokazil svým faulem olomoucký kapitán, který úderem na hlavu poslal k ledu hostujícího forwarda a po právu byl oceněn větším trestem a předčasnou návštěvou sprchového zařízení.

4 minuty a 18 vteřin početní výhody čekalo na hosty v úvodu posledního dějství. Jednogólový náskok ale Kadani stačil ke klidné a rozvážné rozehrávce, z níž nakonec tvrdě vypálil Stavenský a Žigárdy musel vyraženou střelu krotit skokem plavmo. Ve 43.minutě už bylo pro Kadaň veseleji. Zatímco se olomoučtí fandové stěhovali ze svého sektoru, který nechal vyklidit hlavní sudí Smeták kvůli předmětům přilétajícím na plochu, vyšachovali hosté dokonale olomouckou obranu. Střela Stavenského byla sice vyražena, ovšem číhající Stehlík už měl před sebou jen prázdnou klec 0-2. Rychlá olomoucká odpověď však dala fandům naději dramatického závěru. Ve 46.minutě, v přesilovce pět na tři vypálil nepřesně Švrček, jeho střela se odrazila od zadního mantinelu ke Zbořilovi a ten bekhendem zasunul do odkryté poloviny brány 1-2. Kadaň ovšem nesložila zbraně a po chytře vybraném oddechovém času přibrzdila možnost olomouckého náporu. Ten se měl dostavit dvě minuty před sirénou, když si dobu k poradě vymínila i olomoucká střídačka. Zbořil ovšem svým faulem zmařil možnost power-play. Navíc v 59.minutě hosté roztočili přesilovkový kolotoč do takových obrátek, že Polanský zůstal stát před naprosto prázdnou olomouckou bránou. Snad s vědomím toho, že obdobná šance ještě přijde, vypálil kotouč do hrazení. Půlminutku před koncem se nakonec domácí dočkali i hry bez brankáře, kadaňský Hlubuček fauloval a Žigárdy tak mohl vycestovat z brány na střídačku. Deset vteřin před koncem ale ujel Metlička, před prázdnou bránu naservíroval Pulpánovi a ten zpečetil export bodů na sever Čech 1-3.

Vladimír Pašek

Jindřich Setikovský (SK Kadaň): "Zhodnotím to velice krátce a jednoduše, bylo to utkání, ve kterém se hrálo o šest bodů, nakonec rozhodla naše větší vůle po vítězství a větší nasazení po celou dobu zápasu. Podržel nás gólman, který zaslouží pochvalu."

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): "Nemůžu až tak úplně souhlasit s kolegou, vůle na naší straně byla. Bohužel to bylo to jediné, co jsme měli. Neměli jsme sílu, neměli jsme důraz, nebruslili jsme a s tím se nedá porazit opravdu nikdo. Je třeba se podívat pravdě do očí. Toto mužstvo je zaprvé špatně poskládané, je to mužstvo naprosto bezzubé v útoku, dva předchozí zápasy byly jen hektické a hrané v euforii. Dnes jsme měli i horší obranu. Hrál proti nám nedisciplinovaný mančaft a my nejsme schopni se prosadit. Nemáme hráče, kteří by chodili do koncovky, nemáme hráče, kteří se umí prosadit. Když to vezmeme zpětně, nejlepší hráči Olomouce jsou Vyrůbalík a Sochorek a ti přišli až na poslední chvíli. Ten zbytek je mužstvo, které vůbec nepatří do této soutěže. A hráči by si měli rychle probrat v hlavách, jestli se chtějí živit hokejem nebo dělat nějakou jinou práci. Protože tohle nemá s hokejem nic společného.