Prvním letošním přemožitelem chomutovského ledu je Kadaň

Miroslav Kučera, Jakub Coufal | 26.10.2009 | |

K a d a ň - Bratrský souboj v aréně Chomutova se nesl ve vyrovnaném duchu. Ačkoliv měli hráči KLH více střeleckých příležitostí, šli do vedení naopak Kadaňští zásluhou Balázse, který ve 3. třetině přidal další branku už na 0:2. Překvapení domácí vrhli veškerý zbytek sil do útoku, avšak na vynikajícího Závorku si vyšlápli pouze jednou. V napínavém závěru Kadaňští odolali tvrdému náporu Chomutova a přiváží si tak 3 body po triumfu 1:2. Perličkou je fakt, že Kadaň letos vyhrála po 2 přípravných duelech už třetí vzájemný zápas.

14.kolo, pondělí 26.10.2009
Piráti Chomutov - Sportovní klub Kadaň  1:2  (0:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 52. Kraft (Bombic) - 25. Balázs (Boušek, Šíp), 45. Balázs (Polanský, Szakal). Rozhodčí: Wagner - Hynčica, Koskuba. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1718. Střely na branku: 36:24. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Piráti Chomutov: Hanuljak (Štěrba) - Pulpán, Bombic, Trefný, Pavlas, Malinský, Grof, Všetečka, Revay - Procházka, Duda, Kraft, Trochta, Jíra, Skořepa, Hašek, Rindoš, Míka, Fiala, Eiselt, Domin
Sportovní klub Kadaň: Závorka (Hronek) - Ťupa, Kloz, Schmidt, Knyazev, Hlubuček, Szakal, Zmeškal, Spitzer,Indra, Gombár,Šíp, Boušek, Balázs, Kadlec, Fábry, Charousek J., Polanský, Malát, Bauer, Stehlík

Do utkání vstoupili aktivněji domácí. Hned od úvodního buly vypustili na Závorku v brance hostí několik střel, ale žádná si cestu do branky nenašla. Velkou šanci měl v polovině páté minuty Jíra, kterému přesně přihrál Skořepa, ale Závorka betonem vytěsnil kotouč. Od začátku bylo utkání hodně tvrdé a o osobní souboje a vyloučení nebylo nouze. Ani jednomu týmu se však nedařilo se déle usadit v útočném pásmu, natož pak vážněji ohrozit soupeřovu branku. Druhou velkou šanci měl opět chomutovský Petr Jíra, ale výborný Závorka ukázal své brankařské umění. V první třetině byli přecejen aktivnější chomutovští hráči. Důkazem je, že na soupeřovu bránu vyslali o mnoho střel více, avšak žádná neskončila v brance. Po první třetině byl tedy stav 0:0.

Naopak do druhé třetiny vlétli aktivněji hosté z Kadaně. Hned ve 21. minutě měl obrovskou příležitost Charousek, ale sám proti Hanuljakovi neuspěl. TO se povedlo až o pár minut později, konkrétně v čase 24:31, Davidu Balazsovi. Ten dostal perfektně načasovanou přihrávku od Ladislava Bouška a zavěsil přesně do chomutovské svatyně – 0:1. Po inkasované brance jakoby byli hráči Chomutova zaskočeni a nedokázali prakticky ani vystřelit na kadaňskou branku. Ani ve druhé třetině nerozdal hlavní rozhodčí Wagner málo trestů. V polovině utkání měli domácí dlouhou přesilovku 5 proti 3, ale ani z té nedokázali uspět a vyrovnat stav utkání. Kadaň byla po vstřelené brance a ubráněným přesilovkám na koni. Ve 38. se Radek Šíp obtočil kolem domácí branky, ale Hanuljak stihl dojet včas k tyčce. Pár vteřin před koncem druhé části měl ještě příležitost k vstřelení druhé branky Boušek, jeho střelu však domácí brankář zneškodnil. Stav po dvou třetinách byl 0:1.

Začátek třetího dějství patřil opět Kadaňským. Ve 44. minutě při přesilové hře vystřelil Tomáš Polanský, jeho střelu vyrazil Hanuljak, s dorážkou si taktéž poradil, ale na odražený kotouč již nedosáhl a David Balazs se svojí druhou brankou neměl problémy – 0:2. V polovině poslední části ujel z vlastního obranného pásma Milan Procházka, svoje sólo však zakončil jen do připraveného Závorky. Chomutovští se s výsledkem nechtěli smířit. V 52. minutě při přesilové hře napřáhnul z pravého kruhu Milan Kraft a zavěsil přesně pod horní tyčku hostující branky – 1:2. To však bylo z obou stran vše. Domácím nepomohla ani závěrečná power – play, a tak zápas skončil za překvapivého výsledku 2:1 pro Kadaň.

Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni Lukáš Pulpán a David Balazs.

Miroslav Kučera, Jakub Coufal

Radim Rulík (KLH Chomutov): Stydím se za výkon, který jsme předvedli, dnes jsme si rozhodně nezasloužili vyhrát. Musím se omluvit chomutovským fanouškům za to, co jsme dnes na ledě předvedli. Kadaň nás třikrát porazila, což značí, že mají hodně silné mužstvo. Já tato utkání nemám rád, protože se hráči znají velmi dobře mezi sebou a nelíbí se mi to. V Kadani je spousta hráčů, které jsem připravoval do sezóny a nemám takovéto zápasy rád. Ještě jednou musím říci, že se strašně stydím za dnešní výkon, stydím se za sebe, protože jsem nedokázal mužstvo přesvědčit, aby hráli na 150 procent. Je to obrovské zklamání.

Milan Kašpárek (SK Kadaň): Utkání bylo samozřejmě těžké, ale měl jsem o mnoho lehčí pozici než Radim Rulík na chomutovské střídačce. Domácí museli hodně tvořit a proti tomu hokeji, s kterým jsme sem přijeli, tak se hraje hrozně složitě. Moji kluci plnili parádně úkoly, které jsem jim zadal a potvrdil to vynikajícím výkonem mladý brankář Závorka. Body mě samozřejmě těší, ale nějak bych to nepřeceňoval.