První třetina rozhodla zápas

Filip De Bolle | 03.11.2010 | |

Kadaň protrhla černou sérii dvou prohraných zápasů a doma konečně bodovala naplno. Rozhodla o tom hned první třetina, kdy domácí překonali Jágra hned čtyřikrát. Hosté sice v poslední třetině snížili na rozdíl dvou branek, ale to bylo z jejich strany vše.

15.kolo, středa 3.11.2010
Sportovní klub Kadaň - IHC Písek  4:2  (4:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Hlubuček (Bursík), 12. Kadlec (Klíma, Mužík), 12. Eiselt (Mikšovic, Boušek), 18. Eiselt (Mikšovic, Boušek) - 45. Slavík (Všetečka), 47. Polodna (Suja). Rozhodčí: Jeřábek - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 465. Střely na branku: 51:33. Průběh utkání: 4:0, 4:2.
Sportovní klub Kadaň: Závorka - Schmidt, Trefný, Szakal, Hlubuček, Mazanec, Přindiš, Zmeškal, Novák V. - Eiselt, Mikšovic, Boušek - Balázs, Charousek, Bursík - Ton, Rohan, Freiberg - Mužík, Kadlec, Klíma.
IHC Písek: Jágr - Procházka, Kalečík, Heš, Kellner, Výborný, Vojta, Novák P., Všetečka - Ferebauer, Bauer, Nedvěd - Dragoun, Kudrna, Pšurný - Slavík, Kopecký, Stejskal - Mikšovský, Suja, Polodna.

Domácí začali velice aktivně. Už po padesáti vteřinách hry střílel Boušek do odkryté brány, jeho ránu ale zastavila hokejka jednoho z bránících hráčů. O půlminutu později Bursík našel volného Hlubučka a ten nedal brankáři šanci.

Po inkasovaném gólu Písek ožil, ale kadaňská obrana je k ničemu nepustila. Naopak do velké šance se dostal Rohan, ale byl zastaven faulem. Písek dělal chyby v obraně a to se mu stalo osudným. Ve 12. minutě totiž přihrál Klíma z rohu kluziště na volného Kadlece a ten dorazil puk do odkryté klece. A přesně po půlminutě to bylo 3:0. Domácí obraně ujel Boušek s Eiseltem a druhý jmenovaný zavěsil.

Po tomto gólu Písek přestal hrát. A kadaňští toho využili počtvrté. Mikšovic přihrál zpoza brány Eiseltovi, ten se protlačil před bránu a střelou nad vyrážečku uzavřel skóre první třetiny.

Druhou třetinu začal aktivněji Písek. Nedokázal se ale prosadit přes obranu Kadaně. Písku nepomohla ani minutu dlouhá dvojnásobná přesilovka. Po této přesilovce začala Kadaň hrát více aktivně. Akce po ose Boušek-Eiselt-Mikšovic ale brankou neskončila. Klímův sólový únik zastavil ofsajd, Eiseltův beton brankáře. Na druhé straně se objevil Dragoun před brankou, jeho slabou střelu ale Závorka chytil.

Začátek poslední třetiny patřil kadaňským. Balázse ale zastavil ofsajd. A pak přišla studená sprcha. Nejprve v čase 44:03 Slavík vymetl horní roh brány a o dvě minuty později Polodna poslal puk do odkryté klece. Hosté se tlačili za dalším gólem, ale střelu Polodny chytil Závorka. V závěru třetiny se ještě snažil upravit výsledek Eiselt s Bouškem, ale nedokázali protlačit puk přes les těl.

Filip De Bolle

Mikuláš Antonik (trenér Kadaň): Super první třetina, dali jsme 4 góly, soupeře jsme k ničemu nepustili. Druhou třetinu jsme udělali zbytečné fauly, i když jsme měli spoustu šancí, mohli jsme náskok navýšit, bohužel jsme šance neproměnili. Soupeř neměl co ztratit, a tak to risknul a dvěma brankami v závěru snížil a my museli zabrat a výsledek uhájit.

Miroslav Krupka (trenér Písek): Trenér hostí se odmítl vyjádřit.