Povedená druhá třetina rozhodla o vítězi

Filip De Bolle, Jakub Coufal, Jiří Novotný | 14.01.2012 | |

K a d a ň - Hosté se díky dobré první třetině ujali vedení. Domácí ale přežili dvojnásobné oslabení a v druhé části odpověděli hned třemi góly z holí Bursíka,Heřmana a Skořepy. Hosté sice v závěru snížili, vyrovnat se jim ale nepodařilo. Kadaňští tak zvítězili 3:2

39.kolo, sobota 14.1.2012
Sportovní klub Kadaň - Královští lvi Hradec Králové  3:2  (0:1, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 24. Bursík (Mála, Jeřábek), 29. Heřman (Schmidt), 34. Skořepa (Charousek, Polák) - 7. Berger (Tvrdík, Kubeš), 52. Záhorovský (Kubica). Rozhodčí: Humpolíček - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 11:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 340. Střely na branku: 34:31. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.
Sportovní klub Kadaň: Závorka - Schmidt, Szakal, Trefný, Bombic, Malínský, Révay, Tomeček, Jeřábek - Fiala, Mikšovic, Heřman - Skořepa, Charousek, Novák - Polák, Diviš, Stoklasa - Andres, Bursík, Mála
Královští lvi Hradec Králové: Blažek - Karlíček, Bendík, Roupec, Vágner, Čáp, Hendrich, Pánek - Kubeš, Tvrdík, Berger - Budínský, Brož, Moskal - Kubica, Záhorovský, Kadlec - Bláha, Karpov

Hosté začali velice aktivně a hned zamkli domácí do jejich pásma. Brož ani Moskal ale nedokázali překonat Závorku. A tlak se hostům nakonec vyplatil. V 7. minutě se hostům naskytla možnost přesilové hry a ti ji využili již po 14 vteřinách. Berger vystřelil od modré a puk doplachtil až za záda Závorky. Domácí se snažili o odpověď, ale Blažek byl pozorný. V 9. minutě objel Bombic obránce, ale jeho střelu gólman vychytal. Ve 13. minutě ujeli domácí obraně Záhorovský s Kubicou, ale akci překombinovali. To samé se opakovalo na druhé straně, kdy Stoklasa místo střely volil přihrávku, kterou ale Polák netrefil. V 19. minutě se před hosty naskytla velká šance v podobě 83 vteřin přesilovky 5 proti 3. I přes tlak však žádná střela neskončila za zády domácího brankáře.

Domácí začali prostřední část ve třech, ale dokázali se ubránit. A staré známé rčení nedáš-dostaneš se zde znovu vyplnilo. V 24. minutě se uvolnil Mála, nahrál před branku Bursíkovi a ten překonal Blažka. Domácí byli při chuti a o 3 minuty později zastavila Fialovu dorážku tyč. Na druhé straně znovu hrozil Brož, ale netrefil branku. A tak byli znovu na řadě domácí a ti svou šanci náležitě využili. Po Schmidtově úniku puk za zády brankáře neskončil, po dorážce Heřmana už však ano. Hradeckým se jejich tah tolik nepovedl. O minutu později nastřelil Moskal tyč.

Skořepu, který si mazácky položil brankáře a zavěsil. Po této brance se do konce třetiny téměř nehrálo v plném počtu a začalo přibývat tvrdých střetů a potyček. V jedné z přesilovek se pokoušel dnes velice aktivní Brož po úniku skrz celé hřiště skórovat, ale neuspěl. >

Třetí třetina se nesla ve znamení klidu. Hradečtí se snažili o vyrovnání, ale pětice nebo častěji čtveřice domácích je nepouštěla k vážnější šanci. Tak dlouho se ale chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Po skončení přesilové hry se Záhorovský dostal před branku a zavěsil. Hosté měli stále polovinu třetiny před sebou, ale domácí nedopustili, aby přišli o vybojovaný náskok. Naopak, sami často v oslabení zahrozili. V závěru se hradecká střídačka odhodlala k power-playi, ale ta k ničemu nevedla.

Filip De Bolle

Mikuláš Antonik (SK Kadaň) No tak dneska ta první třetina byla z naší strany špatná. My jsme neměli pohyb, důraz a soupeř dal jeden gól. Naštěstí jenom jeden a pak se ta hra rapidně zlepšila. Hlavně ve druhé třetině, tam jsme dali tři góly, přidali jsme na důrazu a okamžitě se to projevilo. V poslední třetině mě mrzí to, že jsme udělali spoustu zbytečných faulů. Na druhou stranu jsme ale ty oslabení dobře odbránili a uhájili to těsné vítězství.

Jiří Slabý (HC VCES Hradec Králové) První třetinu jsme začali velice dobře, hráli jsme hokej, který jsme předváděli v posledních utkáních. Do druhé třetiny jsme bohužel nastoupili moc pod tím vědomím, že se nám dařilo, tak se bude dařit dál. My jsme nehráli co jsme měli a soupeř nás zatlačil. V té závěrečné třetině to už byla taková snaha o to dát gól. My bysme potřebovali minimálně dva, ale dali jsme jenom jeden, takže se to nepovedlo a zápas jsme prohráli