Piráti ovládli první vzájemné utkání

Jindřich Poledna | 01.09.2011 | |

První dvojzápas se vyvíjel ze začátku lépe pro hostující Kadaň, která se ujala vedení v 16.minutě po dorážce Freiberga. Jenže domácí v druhé třetině otočili skóre díky brankám Jabrockého a Helminena. Kadaň dokázala vyrovnat v poslední třetině při dvojnásobné přesilové hře. Střelcem druhé kadaňské branky se stal Ton. Piráti však vedení opět strhli na svou stranu, další přesilovou hru využil Hromas. Kadaň hrála koncem zápasu powerplay s cílem vyrovnat, ale inkasovala do prázdné branky. Po sympatickém výkonu tak kadaňští prohráli v Chomutově 4:2. Odveta se bude hrát v Kadani v úterý 6.září. Zápas začíná v 18 hodin.

10.kolo, čtvrtek 1.9.2011
Piráti Chomutov - Sportovní klub Kadaň  4:2  (0:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 23. Jabrocký (Ondřej), 36. Helminen (Hruška, Havíř), 49. Hromas (Palin, Mazanec), 59. Ondřej - 16. Freiberg (Trefný), 43. Ton (Revay, Trefný). Rozhodčí: . Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Průběh utkání: 0:0, 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Piráti Chomutov: Řehoř - Mazanec, Jillson, Mrázek, Palin, Havíř, Grof, Pulpán, Pavlas - Hafenrichter, Sikora, Indra - Hromas, Jabrocký, Ondřej - Hřebejk, Helminen, Hruška - Procházka, Kraft, Jíra.
Sportovní klub Kadaň: Závorka - Rutta, Malínský, Schmitd, Szakal, Trefný, Tollinger, Revay, Zmeškal, Mála, Skořepa, Novák, Rohan, Mikšovic, Boušek, Ton, Chlouba, Freiberg, Stoklasa, Stehlík, Bursík

Podkrušnohorské derby začalo aktivní hrou domácích Pirátů, ze které vyplynula přesilová hra hned ve třetí minutě zápasu. První velkou šanci ovšem měli hosté, když ve vlastním oslabení ujel Mála, ale svůj blafák nedokázal dotáhnout do zdárného konce. O pár chvil později mohl poslat do vedení Piráty Jabrocký, ale jeho dorážka Hromasovy střely skončila jen na tyči. V patnácté minutě hráli domácí další přesilovou hru a pěknou tečí se prezentoval Helminen. Závorka ovšem stačil zakročit pohotovým rozklekem. Po skončení chomutovské výhody šli hosté z Kadaně do vedení. Hned po vyhraném buly pálil tvrdě od modré Trefný a vyražený kotouč Řehořem se od Mrázka odrazil zpět do brankoviště, kde jej pohotově doklepl Petr Freiberg - 0:1. Vzápětí mohl srovnat Milan Procházka, ale jeho střelu zastavilo břevno.

V úvodu druhé třetiny Piráti srovnali se svým sokem krok. Nedorozumění Závorky s jedním z obránců využil Zdeněk Ondřej, který naservíroval kotouč volnému Jaroslavovi Jabrockému, který prostřelil vracejícího se Závorku - 1:1. V probíhající šestadvacáté minutě mohl vrátit Kadani vedení Roman Chlouba, ale ve velké šanci trefil jen břevno. V polovině zápasu si hezky zpoza branky vybruslil Ondřej, ale Závorku nepřekvapil. Ve čtyřiatřicáté minutě při hře čtyř proti čtyřem fauloval hostující Stehlík a domácí početní výhodu využili. David Hruška našel u druhé tyče číhajícího Dwighta Helminena, který střelou do horní poloviny branky překonal Závorku - 2:1. V závěru druhého dějství mohl vyrovnat Filip Stoklasa, ale neposedný kotouč v domácím brankovišti za Řehoře nedostal.

Třetí část hry nabídla bojovný hokej a také hned v úvodu dva vyloučené domácí hráče v krátkém sledu. Dvojnásobnou početní výhodu potom přetavili černožlutí ve vyrovnávací branku. Střela Révaye od modré jen zaduněla o zadní mantinel, ale odrazila se přesně na hokejku Karla Tona, který neměl problém zacílit do prázdné branky - 2:2. Hra se poté přelévala ze strany na stranu, ale bez výraznějších šancí. V čase 48:02 pykal na trestné lavici Chlouba a Piráti bleskově trestali. Hned po buly pálil od modré Palin a jeho pokus tečoval mimo dosah Závorky Karel Hromas - 3:2. O čtyři minuty mohl uklidnit domácí Petr Jíra, ale sám proti Závorkovi střelou mezi jeho betony neuspěl. Drama tak vrcholilo dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby. Kadaň si vyžádala oddechový čas a také v tom samém čase odvolala Tomáše Závorku. Při několika nepříjemných pokusech musel zasahovat Řehoř a nakonec uklidil Piráty střelou do prázdné branky Zdeněk Ondřej a upravil tak na konečných 4:2.

David Matula

Jan Votruba (KLH Chomutov) : „Hrálo se lokální derby, takže jsme očekávali agresivní pojetí hokeje, což se potvrdilo. Kadaň pro nás byla dobrým soupeřem, jelikož hrála velmi dobře organizovaně a agresivně. V první třetině to na nás dost platilo, kdy jeli hned několikrát v přečíslení. Kdyby něco z toho proměnili, tak by pro nás byla situace ještě složitější než byla. Postupně jsme se dostávali do zápasu, nevím ale proč až postupně. Každopádně jsme začali Kadaň přehrávat a zejména ve třetí třetině jsme hráli dobrý fyzický a kombinační hokej, ale je to málo. Takto musíme hrát šedesát minut. Celkově jsme spokojeni tak z půlky.“

Jiří Rech (SK Kadaň): „V první třetině měli více šancí domácí, ale ve druhé tomu bylo naopak, bohužel jsme udělali jednu dvě hrubky a soupeř výsledek otočil. Ve třetí třetině jsme srovnali, ale zbytečný faul bohužel znamenal třetí branku a my se dostali pod tlak. V závěru jsme odvolali brankáře, ale už se nám srovnat nepodařilo. Utkání ale dopadlo dobře, jelikož kdybychom vyhráli třeba 5:0, tak by nám sebrali třeba jednu pětku a my bychom to museli dávat znovu dohromady. (usmívá se).“