Olomouc získala body v poslední sekundě

Jakub Coufal | 26.11.2011 | |

K a d a ň - Severočeši zajížděli zahájit druhou polovinu základní části na led Olomouce, odkud si chtěli přivézt nejeden bod. Kadaň za svým cílem šla vytrvalostí a trpělivostí. Po bezbrankové třetině se černožlutí prosadili v prostřední části hned dvakrát. Olomouc však zvládla do konce třetiny snížit. Po vyrovnání v poslední dvacetiminutovce již směřovalo k prodloužení, avšak Herman byl proti. V čase 59:59 totiž rozhodl o vítězství Olomouce poměrem 3:2.

27.kolo, sobota 26.11.2011
HC Olomouc - Sportovní klub Kadaň  3:2  (0:0, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 37. Kolouch (Mikel, Kašík), 49. Herman (Mikel, Nedbálek), 60. Herman (Pšurný, Ondrušek) – 33. Kůs (Schmidt, Diviš), 37. Diviš (TS). Rozhodčí: Schmejkal – Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 3:7, navíc TS pro KAD. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 948. Střely na branku: 50:20. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
HC Olomouc: Kašík – Lhotský, Staněk, Bartoň, Ondrušek, Janáček, Mikel (C), Nedbálek, Kotvan – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Pekr, Řípa, Haluza – Pšurný, Ministr, Kolouch – Marosz, Herman, Haas.
Sportovní klub Kadaň: Řehoř – Mazanec, Malinský, Szakal, Schmidt, Révay, Zmeškal, Charousek K., Tollinger – Boušek, Charousek J., Skořepa (C) – Novák, Diviš, Kůs – Bursík, Polák, Ton – Mála, Chlouba, Račuk.

Kadaň, která do branky nasadila Milana Řehoře, přijela do Olomouce urputně bránit. A dlouho se jí to dařilo. Olomouc byla v úvodním dějství aktivnější, ale s defenzivní hrou soupeře si nedokázala poradit. Šance měli Selingr, Haluza nebo Nedbálek, nikdo z nich však ruce nad hlavu nezvedal.

Prosadit se ovšem mohli i Severočeši, a to především z rychlých brejků. Domácí gólman Kašík však byl pozorný. Skóre se poprvé měnilo až ve třiatřicáté minutě. A překvapivě to byla Kadaň, která z nenápadné akce udeřila. Schmidtovu lehkou střelu od modré dokázal ve vzduchu tečovat Jaroslav Kůs a Kadaň vedla.

A za čtyři minuty se mohla radovat podruhé. Haluza při vlastní přesilové hře musel faulovat ujíždějícího Richarda Diviše a rozhodčí neváhal ani vteřinu – trestné střílení. Jak velí pravidla, sám postižený se ujal exekuce a s přehledem proměnil.

Domácí dokázali odpovědět ještě v téže početní výhodě, když po levé straně ujel Petr Kolouch a přesnou ránou snížil na 1:2. Asistenci si kromě Mikela připsal i brankář Kašík.

V úvodu třetí periody měla Kadaň k dispozici krátkou dvojnásobnou přesilovku, ale nezužitkovala jí. V následné klasické přesilovce se ve stoprocentní tutovce ocitl hostující Ton, ale domácí brankář mu puk neuvěřitelným zákrokem vypíchl.

V dalších minutách tlak Hanáků sílil a branka na 2:2 doslova visela ve vzduchu. V doznívající přesilovce se pak jedenáct minut před třetí sirénou trefil Jakub Herman, který zblízka pohotově uklidil Mikelovu dělovku od modré. Hned vzápětí mohl z podobného místa poslat Kohouty do vedení Kucharczyk, ale trefil jen břevno.

Když už se zdálo, že utkání dospěje do prodloužení a hosté si vybrání bod, udeřila Olomouc potřetí. Jednu vteřinu a jednu desetinu před třetí sirénou uklidil Pšurného střelu zblízka za Řehořova záda Jakub Herman, a stal se tak hrdinou duelu.

Mora doslova v hodině dvanácté vybojovala tři body a uhájila třetí místo v tabulce, naopak Kadaň zůstala i ve třetím vzájemném souboji s Hanáky s nulou.

Ondřej Kubát

Jan Tomajko (HC Olomouc): Jsme šťastní, ten konec nám vyšel. Hned tak se to nevidí, gól vteřinu před koncem. Musím ale říct, že kluci hráli výborně, nedá se to vůbec srovnat se zápasem s Jihlavou. Řekl bych, že pískot diváků nebyl na místě. Hráči tomu ale nepodlehli, bojovali, šli do toho naplno i za stavu 0:2. Na střely jsme jasně vedli i za nepříznivého stavu, paradoxně takové zápasy ale jsou. Je dobře, že kluci nesložili zbraně a hráli až do konce.

Jiří Rech (SK Kadaň): Hodnotí se mi to blbě. Nechat si sebrat bod vteřinu před koncem , to je strašné. Měli jsme to rozehrané dobře. Za stavu 0:2 jsme si říkali, že nemůžeme faulovat, ale faulovali jsme. Bohužel tam potom spadl ten gól. Chtěli jsme nějaký bodík, ale odjíždíme s prázdnou.