Nové složení týmu se v Havířově ještě neprojevilo

Michal Slavík, Katka Hodková | 30.11.2005 | |

Nové posily ve středečním utkání v Havířově Kadani hodně pomohly, přesto se Severočeši kýženého vítězství nedočkali. Panterům k jednobrankovému vedení stačilo od úvodního buly jen 63 sekund. Kadaňskou obranu potrápil hlavně Michal Divíšek, který si v první třetině připsal gól a později ještě asistenci. Lukáši Zikovi se pak podařilo jen snížit na konečných 3:1. Ve žlutočerném dresu se v dobrém světle ukázal nově příchozí útočník Jaroslav Buchal, který Zikovi perfektně zpracoval puk.

27.kolo, středa 30.11.2005
AZ Heimstaden Havířov - Sportovní klub Kadaň  3:1  (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 2.Divíšek (Seman, Zdráhal), 34.Lipina (Mikšan, Divíšek), 48.Zdráhal (Žůrek) - 51.Zika (Buchal) . Rozhodčí: Šír - Lipina, Záviský. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1295. Střely na branku: 40:34. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
AZ Heimstaden Havířov: Novotný -- Zientek, Galvas - Burián, Divíšek - Balčík, Vavruša -- Seman, Zdráhal, Žůrek - Mikšan, Lipina, Sedlák - Rozum, Zdeněk, Hruška - Sikora.
Sportovní klub Kadaň: Hübl -- Hranáč, Vobořil, Staněk, Hlavatý, Lašek, Plaček, Pospíšil -- Zika, Oliverius, Kajer, Žák, Hlusička, Postl, Tvrdek, Buchal, Hahn, Hubínek, Tauš, Řepík.

Dlouhá cesta na druhý konec republiky kadaňské hokejisty nejspíše zmohla a hned v úvodu vyrobili v obraně několik chyb. Domácí Seman v samostatném nájezdu je ještě nepotrestal, povedlo se to však o několik vteřin později jeho spoluhráči Michalu Divíškovi, kterého ke skórování vybídl právě Seman. Spravit náladu si hosté mohli v přesilové hře, kdy u časoměřičů seděl Mikšan, ale neustále naráželi na nepropustný obranný val domácích. Do první velké šance se Kadaň dostala až v jedenácté minutě, když Žák měl možnost dorazit prudkou střelu Postla. Útočník hostí však prostor za gólmanem Novotným trefit nedokázal. I domácí dostali v první třetině výhodu přesilové hry, to když pykal Hahn. Přestože ji sehráli opticky lépe než hosté, výsledek byl stejný a skóre se v první části již neměnilo.

Kadaňští do druhé dvacetiminutovky vtrhli přesilovou hrou, ale ani tentokrát nebyli úspěšní. Mohli být naopak rádi, že neinkasovali. Ujíždějícího Žůrka si však brankář Hübl vychutnal. Štěstí stálo na straně hostí i v šestadvacáté minutě, když příliš prostoru v brankovišti dostal domácí Lipina, ale ani nadvakrát úspěšně nezakončil. Panteři se dočkali až o několik minut později v přesilové hře. Mikšanovu ránu od modré čáry pohotově tečoval Petr Lipina a za brankářem Hüblem se podruhé v zápase rozsvítilo červené světlo. Svůj dvoubrankový náskok dali následně domácí nezodpovědně všanc, když po zbytečných vyloučeních Hrušky a Vavruše nabídli Kadani 44 vteřin dlouhou výhodu dvou mužů v poli. Všechny poklesky však na straně domácích odčaroval brankář Novotný, jenž několikrát významně podržel své mužstvo. Naopak luxus v pohodě další branky mohl Panterům dát Lipina, ale svůj únik těsně před druhou přestávkou nezužitkoval.

Tentýž hráč byl středem zájmu i na začátku třetí třetiny. Nejprve zkoušel štěstí bekhendovou střelou a následně v samostatném nájezdu již téměř překonal Hübla, ale v rozhodující chvíli mu kotouč odskočil. S výsledkem mohli Kadaňští něco udělat v další přesilové hře pěti proti třem, místo toho se ale dopustili zbytečného faulu a následně dokonce ještě inkasovali. Po ose Burián - Žůrek skončil puk u Pavla Zdráhala, jenž svou tvrdou střelou nedal brankáři šanci. Přes beznadějně vypadající stav bojovali hosté sympaticky dál a jejich úsilí přineslo ovoce v 51. minutě. Domácí brankář si možná vybral slabší chvilku a za svá záda propustil nenápadný bekhend Lukáše Ziky. Asistenci si připsala nová posila Kadaně - Jaroslav Buchal. To ale bylo bylo ze strany hostů vše, o závěrečný nápor je připravila jak pečlivá obrana Panterů, tak i vlastní nedisciplinovanost.

V Havířově se tak překvapení nekonalo. I s novými posilami odjela Kadaň z ledu druhého celku tabulky s prázdnou.

Michal Slavík, Martin Gahler, Katka Hodková

Jiří Režnar (trenér HC Havířov Panthers): Do dnešního utkání jsme vstoupili zodpovědně, nechtěli jsme prohrát další utkání před domácím publikem. První dvě třetiny jsme hráli slušně, mohli jsme však přidat ještě nějaké góly. Ve třetí třetině jsme bohužel za stavu 3:0 přestali hrát. Určitě je to cenné vítězství a jen doufejme, že půjdeme opět nahoru.

trenér Alois Chlustina (trenér SK Kadaň): Havířov je sice silný soupeř, ale přesto jsme sem přijeli neprohrát. Bohužel se nám to nepodařilo. Hráli jsme velmi neukázněně. Hráče můžu naopak pochválit za bojovnost, nevzdali to do poslední minut.