Nešťastné oslabení v úvodu rozhodlo utkání

Miroslav Lučan | 28.11.2007 | |

K poslednímu zápasu serié hraných utkání na ledě soupeře zajíždělo A-mužstvo SK Kadaň na Horácký stadion, kde se střeli s domácí HC Dukla Jihlava. Jihlavští chtěli navázat na úspěšné zápasy z kol předchozích, ale dnes měli zarputilého protivníka. Zápas začal pro Severočechy vcelku nešťastně. Po necelých čtyřech minutách hráli dvojnásobné oslabení, ve kterém ihned inkasovali. Ve zbytku první třetiny byli jihlavští mírně lepší a Stejskal měl plné ruce práce, gól však již nepadl. Ve druhé části to byli naopak černožlutí, kteří určovali tempo hry, ale ani jednu příležitost nedokázali využít. Proti byl výborně chytající Řehoř. Ve třetí třetině Kadaň hrála příliš křečovitě, ale ani jihlavští nic extra nepředvedli a zápas tak skončil nejtěsnějším rozdílem 1:0 pro vojáky z Jihlavy.

25.kolo, středa 28.11.2007
HC Dukla Jihlava - Sportovní klub Kadaň  1:0  (1:0, 0:0, 0:0)
Průběh utkání: 0:0,1:0.
HC Dukla Jihlava: Řehoř (Vajner) - Míka, Ficenc, Ščerban, Staněk, Kuchyňa, Štrach, Martinka, Duben - Rytnauer, Hradecký, Čachotský - Krupka M., Hanzal, Říha - Jonáš, Suk, Krupka L. - Fiedler, Man, Ježek.
Sportovní klub Kadaň: Stejskal (Hanuljak) - Hlubuček, Pospíšil, Kloz, Chotaš, Spitzer, Vaněček, Mašek - Buďa, Derfler, Duba - Polanský, Fink, Pražák - Bauer, Vrtek, Kajer - Kýhos, Veverka, Chyba.

Do první slibné šance zápasu se dostali hosté, a to díky přesilové hře. Vladislav Vrtek ale pálí z dobré pozice nad. V následných minutách se stále více prosazuje Dukla, nejprve Hradecký v plné rychlosti nahrává dobře postavenému Čachotskému, zakončení v jeho podání ale gólman hostí reflexivně lapá do rukavice.

Snaha Dukly byla odměněná alespoň přesilovou hrou pěti proti třem, v ní po přihrávce Tomáše Hradeckého Radek Míka od modré našel mezeru v betonech gólmana Stejskala, domácí se ujímají vedení 1:0.

Ani v dalších minutách jihlavané neslevili, útok Hradecký- Čachotský – Rytnauer předvádí vynikající kombinační hokej jenž nadzvedá sedící diváky ze sedadel, je se na co dívat. Bohužel pro domácí souhra tohoto tria ke gólu nevedla. Rozjetou Duklu tak zbrzdila hra v oslabení, Kadaň se ale dlouhodoběji v útočném pásmu neusadila.

Poslední třetinu úvodní části domácím komplikuje častá hra v oslabení. Hradecký ale i tak dokázal zahrozit individuání akcí, avšak těsně před brankářem v otočce ztrácí puk. V posledních minutách 1.třetiny to byli opět domácí, kdo vyslal na branku soupeře několik pokusů. Když ani Petr Kuchyňa projektilem od modré nepřekonal dobře chytajícího Stejskala, stav 1:0 se již neměnil.

Ve druhém dějství byl k vidění úplně jiný hokej než za 1. třetiny. Hosté sice v úvodu hrají ve čtyřech, Jihlavští ale tentokrát působí bezradně, do výraznější šance je soupeř nepouští. Ojedinělou vyloženou akcí ze strany domácích byla jen snaha Bedřicha štěrbana, který vyvezl puk přes celé kluziště, jeho přihrávka Martinovi Krupkovi ale zůstáva nevyužitá. Dukla si v těchto minutách vybírá slabší chvilky zápasu. Ani přesilová hra v šesté minutě její výkon nezvedá.

Přibližně v polovině třetiny domácí houževnatě bránili oslabení, jedinou vážnější střelu v podání Spitzera kryje Řehoř. Ani v dalších minutách již početně vyrovnané hry ale Jihlavští nenachází tempo první třetiny, Kadaň má více ze hry. Milan Řehoř ale řekl rezolutní "ne" puku ve své síti, domácím drží hubený jednobrankový náskok.

Konečně v 35. minutě hru domácích oživuje rychlobruslařským atakem obranného pásma hostů Ladislav Rytnauer. Ojedinělá akce ale končí v náruči brankáře, tuto třetinu ji rozhodně plnou práce nemá. Několik přelévajících se útoků ukončil hvizd sudího, domácí Ščerban oslabuje svůj tým. V poslední minutě hra konečně získává ten správný náboj, vrcholící vyloučením dvou hráčů hostujícího celku. Dukla uzamkla hosty ve vlastní třetině, dobře sehraná přesilová hra ale k pojištění vedení domácích nevedla.

Úvodní minuty posledního dějství Jihlavští sice dohrávali v početní výhodě, do vyložené šance se však dostali až záhy. Ladislav Rytnauer měl dobře našlápnuto na červené čáře, ale od pohromy kadaňské spoluhráče zachránil gólman Stejskal který pro puk zavčas vyjel z brankoviště.

O dvě minuty později zavzpomínal na dobře odehranou první třetinu Rytnauer, s Čachotským předvedl souhru které chyběl pouze vstřelený gól. Místo puku v bráně ale tato akce skončila posazením právě Tomáše Čachotského na trestnou lavici za hrubost. První polovina oslabení domácích se ale hraje na opačné straně nežli se dalo čekat, Dukla se usadila v útoku. Závěr tohoto oslabení dohrávají domácí bez úhony v defenzivě.

V dalších minutách snahu stále nebezpečnějších hostů o vyrovnání přerušovaly pouze ojedinělé protiútoky domácích. Kdyby výpad v podání dvojice Man- Říha slavil úspěch, nikdo by se asi nedivil. Bohužel pro domácí pozorný Stejskal odmítl kapitulovat. Jako přes kopírák se jevil i další protiútok, ani Čachotský s Rytnauerem ale domácí druhým gólem neuklidnili.

Závěrečných pět minut Dukla hnána skandováním ochozů srdnatě uhájila jednobrankový náskok a přičítá si třetí vítězství v řadě.

Hráči zápasu: Milan Řehoř - Jiří Stejskal
Miroslav Lučan, Michal Kolařík

Petr Jaroš (trenér Dukla Jihlava): „Kdyby mě někdo po prvním gólu řekl, že ten zápas takto dopadne, nevěřil bych mu. Ale jsem za to rád, dokázali jsme si, že i za rozdílu jednoho gólu dokážeme výsledek ubránit. Také jsem rád za Milana Řehoře že má první nulu v sezóně. Ta je zásluhou nejen jeho výborného výkonu, ale právě celého týmu.“