Na úvod remíza s Orenburgem

Miroslav Lučan | 29.07.2008 | |

K prvnímu přípravnému utkání sezóny nastoupili kadaňští v Ostrově nad Ohří proti ruskému celku GAZPROM ORENBURG. Utkání se hrálo na čtyři čtvrtiny, týmy byly rozděleny na dvě poloviny. V první polovině viděli diváci pouze jedinou branku, bohužel však do sítě kadaňských. Poté obě mužstva nedokázala zužitkovat řadu šancí. Branek se diváci dočkali až na počátku čtvrté části, kdy padly během minuty tři branky, které určily konečný stav utkání 2:2.

0.kolo, úterý 29.7.2008
Orenburg - Sportovní klub Kadaň  2:2  (1:0, 0:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 7. Nesterov (Yakovlev), 62. Obrezha (Zaitsev) - 62. Fink (Chyba), 63. Kajer (Kadlec).
Rozhodčí: Zubzanda - Liška, Kostourek.
Vyloučení: .
Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: 200.
Střely na branku: .
Průběh utkání: 0:0,1:0,1:1,2:1,2:2.
Orenburg: Ageieev, Faizov -- Zlobin, Sergeev, Nikishov, Miroshnikov, Yakovlev, Bryukhov, Nurgaliev, Nikulin, Khairedtinov, Nesterov, Korolev, Ignatov -Elagin, Makarov, Tokarev, Siraev, Kachaev, Loginov, Voloshin, Zaitsev, Butorin, Simonov, Golubnichy, Shigapov, Koc
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Tichý) -- Kramár, Szakal - Kocek, Pospíšil - Masek, Spitzer - Zmeškal, Boguský (Palubjak) - Šíp, Boušek, Stehlík - Chyba, Fink, Zika - Kajer, Derfler, Kadlec - Freiberg, Ton, Pražák (Rybecký, Krpenský).

V první polovině nastoupili kadaňští ve složení:
Hanuljak -- Kramár, Szakal - Boguský, Kocek - Šíp, Boušek, Stehlík - Kadlec, Krpenský, Rybecký - Freiberg, Ton, Pražák.

Utkání začalo v rychlém tempu. Více práce měl v úvodu utkání kadaňský brankář Hanuljak, který se v chladném zimním stadionu brzy rozehřál na provozní teplotu. V úvodu oba týmy neproměnili ani jednu ze šancí.

První a jediný střelec utkání byl v 7.minutě orenburský Evgeny NESTEROV, když dorazil vyraženou střelu do sítě Hanuljaka - 1:0. Utkání bylo velice vyrovnané, ale v první polovině se diváci další branky nedočkali.

Ve druhé polovině zápasu nastoupili kadaňští v této sestavě :
Tichý -- Kramár, Spitzer - Mašek, Szakal - Pospíšil, Kocek - Kajer, Derfler, Kadlec - Chyba,Fink, Zika - Freiberg, Ton, Pražák, Rybecký, Krpenský, Stehlík.

Ve 49.minutě se dostal do samostatného úniku Voloshin, ale Tichý parádním zákrokem kryl. Ve třetí části se diváci opět branky nedočkali, k vidění bylo několik šancí na obou stranách a časté vyloučení.

Ve čtvrté čtvrtině se dočkali i diváci. Viděli tři slepené branky za sebou. Nejprve Chyba přihrával a FINK kličkou překonává gólmana - 1:1. Po čtrnácti vteřinách se rusové opět dostali do vedení, když OBREZHA lehkou střelou překonal Tichého - 2:1. Po další půlminutě však KAJER střelou pod horní tyč opět vyrovnal.
Hra se přelévala ze strany na stranu, ale ani jeden z týmů nedokázal žádnou šanci proměnit. Utkání tak skončilo 2:2.