Lvi si v promrzlé Kadani udělali z domácích chutnou pečínku

Jakub Coufal, Martin Gahler | 07.01.2012 | |

K a d a ň - Poslední dobou značně proděravěná bárka Kadaně přivítala ve svých zmrzlých vodách neporazitelnou bitevní loď z Ústí. Ačkoli se mělo jednat o jasný zápas, Kadaň dlouho statečně vzdorovala papírovému favoritovi. Po vyrovnané 1. třetině útočila Kadaň několikrát na vedení v duelu, ale trojicí slepených branek přišla o nadějně rozehraný zápas. Lvi získali jasnou převahu a do konce utkání si získaný náskok s přehledem hlídali. Lídr tabulky si tak z Kadaně odvezl 3 body po jasném triumfu 2:6.

37.kolo, sobota 7.1.2012
Sportovní klub Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem  2:6  (1:1, 0:4, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Mikšovic (Fiala, Bursík), 46. Fiala (Szakal, Mikšovic) - 2. Kovář (Rod, Lev), 27. Kovář (Suchý, Boháč Daniel), 29. Roubík (Šagát, Klobouček), 30. Lev (Rod, Hořava), 37. Roubík (Šagát, Klobouček), 52. Černý (Klobouček, Ludvík). Rozhodčí: Wagner - Frodl, Hejl. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 490. Střely na branku: 31:42. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5, 2:6.
Sportovní klub Kadaň: Řehoř (31. Závorka) - Schmidt, Mazanec, Trefný, Szakal, Révay, Malínský, Bombic, Pavlas - Fiala, Mikšovic, Heřman - Skořepa, Charousek, Novák - Polák, Diviš, Chlouba - Andres, Kůs, Bursík.
HC Slovan Ústí nad Labem: Koutský - Dominik Boháč, Gureň, Černý, Hořava, Klobouček, Poživil, Suchý - Daniel Boháč, Čermák, Čurilla, Kovář, Lev, Ludvík, Pazourek , Rod, Roubík, Sklenička, Treille, Třetina, Šagát.

Na počáteční nápor hostů odpověděla Kadaň neméně aktivní hrou

Kdo dnes dorazil později na regionální derby mezi Kadaní a Ústím, ten mohl litovat. Časomíra se jen těsně překulila přes jednu minutu a už se měnilo skóre. Ve středním pásmu se kotouče ujal Rod, který přihrál rozjetému Lvovi a po tandemové souhře vyslal Kovář prudký pozdrav směrem k domácímu ochránci svatyně Řehořovi - 1:0.
Kadaň se snažila o bleskovou odpověď, když z protiútoku ujeli 2 domácí na 1 obránce Lvů a následné zakončení Chlouby skončilo na tyči. Chvíli před uplynutím poloviny třetiny propadla domácí obrana a Lev byl při svém nájezdu faulován. Po několika výrocích sudího ve prospěch hostů se tak přirozeně strhla vlna nevole mezi příznivci královského města. Trestné střílení se Lev snažil zakončit mezi nohami Řehoře, ten však záměr exekutora dokonale vystihl. Ačkoli se stav branek nezměnil, obraz hry se pomalu ale jistě proměňoval dle papírových předpokladů. Ústečtí hokejisté bezpečně drželi puk na svých holích a Kadaň se jen s obtížemi dostávala přes půl hřiště. O to překvapivěji zapůsobil útok Kadaně z 13. minuty, kdy po několika kombinacích prostřelil od modré vše před sebou Mikšovic - 1:1. K povedenému dílu přidali své ruce ještě Fiala s Bursíkem.
Rázem to byla Kadaň, která působila aktivněji. Důkazem byl pokus Charouska, který z levého kruhu nastřelil rameno Koutského. Protože se ve zbytku úvodního dějství brankové světlo již znovu nerozsvítilo, odcházelo se do kabin za nerozhodného stavu.

Na kadaňskou palbu zareagovalo Ústí ledovou sprchou

Do druhé části vlétli domácí jako uragán. V početní převaze nejprve nastřelil Mikšovic tyč, z následného závaru zachraňoval dorážku Fialy až obránce hostů vyhozením puku přímo z brankové čáry. Nyní to byla Kadaň, která těžila z přísných výroků sudího. V další početní výhodě nedosáhl Fiala na kotouč před zcela odkrytou brankou, Kadaň přesto dál nepříjemně dotírala před výsostným územím Koutského. Tlak vyvrcholil v závěru přesilovky, kdy po další tyčce vsítila Kadaň neuznanou branku po zásahu vysokou holí.
Nažhavení domácí dále pokračovali v drtivém tlaku, v dalším oslabení Ústí musela obrana hostů čelit tvrdým střelám černožlutých. Stejně jako byl překvapivý první zásah domácích, tak neočekávaně přišla další branka hostů. Ve vlastním oslabení se po přihrávkách Suchého s Boháčem radoval Kovář - 1:2.
Ještě než stihla odbít polovina zápasu, měnilo se skóre duelu znovu. Po svižné akci Lvů dorážel do odkryté klece po vlastní střele Roubík. Úspěšné akci předcházely přihrávky Šagáta s Ludvíkem - 1:3.
Ledová sprcha pokračovala, když v čase 29:12 zakončil pod víko poslední jmenovaný po ose Hořava - Rod - Lev. Na tabuli se rozsvítilo skóre 1:4 a v brance domácích se objevila nová tvář v podobě Závorky.
Šelmy z krajského města se očividně spokojily s rychlou kořistí a v dalším průběhu v poklidu kontrolovaly hru. Vzruch přišel až několik minut před koncem prostřední dvacetiminutovky, když v minutové dvojnásobné převaze rozebrali Rod s Kloboučkem domácí obranu a Šagát mohl u pravé tyče pohodlně zasunout kotouč do sítě - 1:5, čímž byl ukončeno brankové vraždění jehňátek ve 2. třetině.

Lvi s přehledem kontrolovali hru

Poslední třetina začala v poklidu, o osudu klání již bylo očividně rozhodnuto. Kadaň přesto ve hře přidala na tvrdosti a důrazu, což pocítil Šagát, jenž se jen velice těžce zvedal z ledu po střetu s Fialou. Po odehraných 5 minutách v poslední části střetnutí ujeli hosté 3 na 1, ale k výraznému ohrožení branky nedošlo. Zato na druhé straně kluziště upravila Kadaň skóre po rychlé akci Fialy - 2:5. Body za asistence si připsali Szakal a Mikšovic.
Kadaňské úspěch povzbudil, jen o minutu později ujel podél levého hrazení Polák, ale sólo zakončil pouze do hrudi muže s maskou. Na přelomu dvacetiminutovky měli hosté k dispozici několikrát dvojnásobnou početní výhodu po zbytečných faulech Kadaně, a tak nebylo divu, že došlo ke zvýšení skóre. Sklenička přihrál do jízdy Kloboučkovi, který našel dobře postaveného Černého v oblasti mezi kruhy - 2:6. Zbytek měření sil se odehrával už jen z povinnosti a Ústí si tak připsalo plný počet bodů.
Jakub Coufal, Martin Gahler

Milan Skrbek (trenér Ústí): Celý zápas jsme hráli dobře. Na začátku 2. třetiny jsme měli trochu výpadek, což bylo hlavně tím, že jsme měli několik vyloučených hráčů. Tím jsme dali soupeři trochu šanci, ale přesto si myslím, že jsme Kadaň jasně přehráli.

Mikuláš Antonik (trenér Kadaň): Výsledek vypadá děsivě, ale ve skutečnosti to tak nebylo. Hra byla vyrovnaná, rozdíl byl v tom, že soupeř proměnil šance. Zejména na začátku prostřední třetiny jsme měli hodně šancí a velký tlak, dali jsme několik tyček. Poté jsme dostali branku, byli jsme v útlumu a soupeř sérií branek rozhodl. Se silným týmem, jakým je Ústí, se manko dohání velice těžce. Každopádně se nedá říct, že bychom byli tak výrazně horší. Bylo to jen o tom, že jsme neproměňovali šance a soupeř ano.