Kometa nevyrazila přes republiku zbytečně

Míša Sládková | 21.01.2006 | |

V sobotu se ukázala na ledě Severočechů Kometa. Spolu s týmem dorazila i poměrně početná výprava fanoušků hostí. Zápas jako by se odehrával podle určitého vzorce. Jakmile se vedení ujal jeden z celků, druhému se podařilo vyrovnat. Ačkoliv to ještě chvíli před koncem vypadalo na zisk tří bodů pro domácí mužstvo, konečný výsledek byl úplně jiný. Kometa vyhrála v prodloužení 4:3.

42.kolo, sobota 21.1.2006
Sportovní klub Kadaň - HC Kometa Brno  3:4p  (1:0,1:2,1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Stavenský (Valčák, Kajer), 38. Derfler (Žák, Vobořil), 55. Klaus (Hübl) - 22. Staněk (Barus, Appel), 25. David (Appel, Brančík), 57. Barus (Vyrůbalík), 62. Appel (Barus). Rozhodčí: Ondřej - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:5, navíc Vobořil (KAD), Stavenský (KAD) 10 minut za nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 520. Střely na branku: 23:32
Sportovní klub Kadaň: Hübl - Klaus, Hlubuček, Vobořil, Lašek, Hlavatý, Loučka - Stavenský, Valčák, Kajer ,Žák, Derfler, Postl ,Zika, Polanský ,Hubínek.
HC Kometa Brno: Maláč - Kališ, Karlíček, Vyrůbalík, Burian, David, Špelda - Obdržálek, Brančík, Černý - Staněk, Barus, Appel - Hájek, Meluzín, Holý - Šůrek, Zábranský, Barták

První třetina: Lepší začátek pro Kadaň

Ani v tomto střetnutí se nekonal zběsilý útok na bránu hned po rozběhnutí časomíry. Začátek byl opatrný, první střely na brány byly vyslány až ve třetí minutě, ale oba pokusy směřovaly mimo klece. Ale v deváté minutě už padl gól. Chvíli to vypadalo, že se domácí jen tak do pásma soupeře nedostanou a téměř první průnik byl gólový. Valčák zpoza brány předložil puk připravenému Stavenskému, který neminul, 1:0.

Kometa ale hned od začátku dávala znát, že nepřijela prohrát. Tudíž se není čemu divit, když ihned po inkasování branky se v palbě ocitl domácí strážce svatyně. Ale obě střely skončily buď na boční síti nebo před Hüblovými betony. V 11. minutě se hra na nějakou dobu přerušila. Na ledě zůstal po srážce s hráčem v černožlutém ležet brněnský Michal Černý. Musel být přivolán i lékař a Černý nakonec za potlesku publika opustil kluziště na nosítkách. Po zápase se všem však mohlo ulevit, jednalo se pouze o naražení zad. Srážka si navíc ještě vyžádala chvíli pro opravu mantinelu. Do konce úvodní třetiny ještě Kometa zahrozila, když se rozezněla tyčka domácí brány, po pohotové ráně z buly.

Druhá třetina: Třígólová podívaná

Pokud chtěla Kometa bodovat, musela smazat jednogólové vedení domácích. A zřejmě to nebyl těžký úkol. Podařilo se to již ve 22. minutě. Staněk se postavil před bránu a nehodlal prostor opustit, dokud nebude puk za brankovou čárou. Urputnost se mu nakonec vyplatila, po několikáté dorážce se objevila jednička ve skóre i na straně hostí, 1:1. Kometa se navíc mohla radovat podruhé už ve 25. minutě. Těsně před vypršením trestu brněnského Davida na sebe navázal oba obránce Appel. Puk zavezl až do pásma, kde poté našel najíždějícího Davida, který se právě vracel z trestné lavice. Ten pak tváří v tvář Hüblovi nezazmatkoval – 1:2.

Střed dvacetiminutovky vypadal lépe pro hosty. Kometa důkladně prověřovala Hübla z mnoha úhlů. Hra se trochu oživila a otevřela. Díky tomu si najednou mohl vyšlápnout Barus na kadaňského betonového muže, který dělovku vyrážel vysoko nad. Ale 38. minuta již byla v režii černožlutých hokejistů. Nejprve zkoušel Stavenský, zda ani napodruhé Maláč nepustí puk za svá záda a vzápětí se o vyrovnání pokusil Derfler. Jeho atak byl ale úspěšný, 2:2.

Třetí třetina: Posledních pět minut rozhodlo o třetině

Kadaň začínala třetí dějství v početní převaze, která během okamžiku ještě vrostla. Na několik vteřin tak byla pro domácí možná přesilovka pět na tři, ale bez gólu. Nebezpečně vyhlížející akce přišla při další kadaňské přesilové hře. Ale paradoxně útočila Kometa. Podařilo se ujet dvěma modrobílým hráčům, kteří si ale postupně vylámaly zuby na Hüblovi. Tým z druhého konce republiky nehodlal připustit remízu a v 50. minutě měla domácí obrana co dělat.

Pět minut před sirénou se opět objevily hokejky nad hlavami domácích. Tento gól si navíc Maláč rozhodně za rámeček nedá. Klaus měl zřejmě v úmyslu pouze prudší vyhození směrem k brankáři, který si trochu více vyjel a vzápětí se od něj puk odrazil přímo do brány. Asistenci gólu si připsal brankář Hübl, 3:2. Domácím trochu narostla křídla a už to vypadalo na konečný výsledek. Ale to by se nemohl v 57. minutě dostat k puku Barus s Vyrůbalíkem, 3:3.

Prodloužení: Barus i u vítězného gólu

Úvod prodloužení probíhal poklidně, vždyť i jedna chyba by mohla být v tomto zápase osudnou. Zdálo se, že se ve stejném, klidném tempu odehraje celých pět minut, ale nebylo tomu tak. Appel po asistenci Baruse vybojoval pro Kometu vítězství 4:3.

Míša Sládková, Miroslav Lučan

Lubomír Oslizlo (Brno):Chtěli jsme dnes uhrát body, ale věděli jsme, že Kadaň doma jen tak lehce neprohrává, o čemž nás také přesvědčila. První gól jsme si zavinili sami, ale od druhé třetiny si myslím jsme Kadaň k ničemu nepustili. Pouze nás zlobila v našem oslabení. Vypadalo to, že to bude remízový zápas, ale Kadaň dala šťastný gól. Byli jsme rádi, že se nám podařilo hned vyrovnat a nakonec vyhrát v prodloužení.

Miroslav Novák (Kadaň):Dnes jsme měli kvalitního soupeře. Jsou to všechno hráči zkušení, rychlí, jejich předností jsou brejkové situace. Říkali jsme to hráčům, v první třetině to plnili. Bohužel od druhé třetiny jsme dělali chyby, za které jsme byli potrestáni. Ale přesto jsme vedli šťastným gólem 3:2. Před zápasem by byl bod možná dobrý, ale vzhledem k tomu, že jsme vedli, tak jsou pocity trochu smíšené.