Karel Ton nastřílel v Litoměřicích hattrick

Jindřich Poledna | 07.08.2012 | |

Kadanští hráči vstoupili do zápase parádně. Už po 59 vteřinách vstřelil svůj první gól Karel Ton, druhou branku přidal po 157 sekundách. Domácí sice v 6.minutě snížili, ale opět do dvoubrankového vedení dostal Kadaň Petr Stoklasa. Jenže Stadion dokázal trestat nedisciplinovanost Kadaně a třemi brankami koncem 1.třetiny skóre otočil. Jakub Hofmeister však ve 28.minutě vyrovnal a v polovině zápasu poslal hosty do vedení svou třetí brankou Karel Ton. Domácím se podařilo hned začátkem 3.třetiny vyrovnat. A protože dvě minuty před koncem řádné hrací doby netrefil kadaňský Andres prázdnou branku, došlo na samostatné nájezdy. Tam se jako jediný trefil domácí Šinágl a vybojoval tak domácímu Stadionu výhru po nájezdech.

1.kolo, úterý 7.8.2012
Stadion Litoměřice - Sportovní klub Kadaň  6:5sn  (4:3, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Hlusička (Paločko), 18. Racek (Eis), 19. Paločko (Rubeš), 20. Merta (Hlusička), 42. Paločko (Antončík), 65. Šinágl - 1. Ton (Chlouba, Račuk), 4. Ton (Račuk), 15. Stoklasa (Hofmeister), 28. Hofmeister (Stoklasa, Tvrdek), 30. Ton (Hobza). Rozhodčí: Knapík - Střelka, Toman. Vyloučení: 2:5 navíc Mrňa(LTM) OT do konce za nesportovní chování. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3, 4:5, 5:5 - 6:5.
Stadion Litoměřice: Přikryl (Bursa) - Kříž, Kolář, Žovinec, Sobotka, Hříbal, Martinka, Evan, Novotný - Šinágl, Slížek, Mrňa - Keltner, Tvrzník, Merta - Hlusička, Rubeš, Antončík - Eis, Paločko, Racek.
Sportovní klub Kadaň: Kaššák (30.Strmeň) - Opálek, Schmidt, Motejlek, Dostál, Kolář, Čížek, Hobza, Kolčava - Stoklasa, Tvrdek, Hofmeister - Mála, Ondráček, Škorik - Ton, Chlouba, Račuk - Andres, Hanták, Bursík.

Úvod utkání se lépe povedl hostujícímu celku, když hned v první minutě po nájezdu dvou na jednoho nedal Přikrylovi šanci kapitán kadaňských KarelTon. Domácí se osmělili až ve čtvrté minutě, kdy po průniku z pravé strany střílel Antončík, brankář Kadaně však byl pozorný. I nadále měl hostující celek mírnou převahu a z protiútoku se prosadil opět Ton, když ho domácí obrana nechala trestuhodně samotného před brankou, Ton tak mohl dorazit střelu Račuka. Střelecký účet domácích otevřel v konci 6. minuty Jakub Hlusička, když se po nahrávce Paločka zpoza branky trefil k tyči. Prostřední část úvodní třetiny přinesla útočný hokej a mírnou převahu Kadaně, v 15 minutě navýšil náskok Kadaně Petr Stoklasa, když si dojel za branku pro puk po své střele, kterou ještě Přikryl pokryl, na dorážku však již nestačil. Konec třetiny patřil však domácím, když v rozmezí dvou minut otočili skóre utkání a po gólech Racka, Paločka a Merty šli litoměřičtí do kabin za stavu 4:3.

Ve druhé třetině oba celky hráli opatrný hokej, ale hostující tým si udržoval mírnou převahu. Po na góly bohaté první třetině si oba celky dávali pozor v obraně. Ve 30.minutě nedal v jasné příležitosti Chlouba, když ho krásnou přihrávkou našel mezi kruhy Ton, skvělým zákrokem se blýskl Petr Přikryl. Ještě v téže minutě ovšem Ton dovršil hattrick, když využili kadaňští další nájezd dvou na jednoho. Hostující celek prostřídal brankáře, do branky se postavil Strmeň. V závěru hostující mužstvo stupňovalo tlak, zejména při vyloučení domácího Antončíka. Přesto mohl Stadion vyrovnat, když puk dostal za Strmeňova záda vrátivší se Antončík. Branka však pro vysokou hůl nebyla uznána.

Závěrečná třetina se lépe povedla domácímu Stadionu, když hráči zrychlili a zpřesnili hru. Hostující se dostávali sporadicky do protiútoků, přesto Přikryla nijak zvlášť neohrozili. Stadionu se podařilo vyrovnat po krásné akci Antončíka, když zadovkou uvolnil Matúše Paločka a ten pod rukou prostřelil Strmeně. V závěru třetiny se oba celky snažily svrhnout vedení na svou stranu, přesto utkání skončilo remízou. O vítězi utkání rozhodly samostatné nájezdy, když jediný gól vstřelil domácí Petr Šinágl.

Alexandr Stys

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Jsme spokojení pouze s první třetinou, ty první dvě jsme odehráli moc přátelsky. Co se týče obrany tam jsme nevyhráli ani jeden souboj, snažili jsme se hrát jenom dopředu a opět jsme se přesvědčili,že nám to nejde. V té poslední části jsme se zlepšili a jsme rádi ,že jsme vyhráli další domácí zápas, i když teď ty výsledky nejsou tak důležité. Musíme především zlepšit hru v obraně, což je velmi důležité. Teď kombinujeme hodně sestavu, zkoušíme nové mladé hráče.

Michal Jäger (SK Kadaň): První dvě třetiny byly z našeho pohledu dobré. Dali jsme 2 rychlé góly, soupeř snižoval až v šesté minutě svou první střelou na naší branku, my hned opět odskočili o 2 branky. Koncen třetiny jsme udělali 2 individulní chyby a Litoměřice vyrovnaly. My na poslední sekundy vypnuli a soupeř skóre otočil. Ale v druhé třetině jsme byli lepší ve všem. Měli jsme tah na branku, byli jsme rychlejší a zaslouženě jsme vstřelili 2 branky. V poslední třetině byli ale lepší domácí, došťouchali gól na 5:5, my pak dobře drželi obranné pásmo a ačkoliv nás soupeř tlačil, dokázal ohrozit brankáře jen 8x. Z mého pohledu je dnešní remíza spravedlivá.