Kadaň ztratila v závěru bodový zisk z šumperského ledu

Marcel Holl | 30.09.2013 | |

K a d a ň - Kadaň zajížděla, po sobotním vítězství, na led šumperských Draků. Vstup do zápasu se lépe povedl právě svěřencům trenéra Soudka. V páté minutě otevřel skóre Karel Hromas, který střelou nad lapačku využil přihrávky od Jíry. Za deset minut bylo ale srovnáno. Draci využili nabídnutou přesilovou hru. Úspěšným střelcem byl Jiří Půhoný. Ve druhé třetině se branky diváci nedočkali. Toto čekání ukončil na začátku poslední periody Roman Chlouba. Kadaňská jedenasedmdesátka vrátila svému týmu vedení. To vydrželo do šestapadesáté minuty, neboť Lukáš Žalčík překonal Strmeně střelou z mezikruží pod lapačku. Remízový stav překopl na dračí stranu necelou minutu před koncem základní hrací doby velezkušený Karel Plášek, který tak rozhodl o tříbodovém zisku pro svůj tým.

7.kolo, pondělí 30.9.2013
Salith Šumperk - Sportovní klub Kadaň  3:2  (1:1, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 15. Půhoný (Brunec, Sedlák), 56. Žálčík (Staněk), 60. Plášek (Půhoný, Sedlák) – 5. Hromas (Jíra), 42. Chlouba (Charousek). Rozhodčí: Šutara – Barteček, Vengeřín. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 672. Střely na branku: 36:38. Průběh utkání: 0:1,1:1,1:2,3:2.
Salith Šumperk: Štůrala – Bail, Holík, Teařík, Sedlák, Starý, Novotný, Navrátil, Gewise – Langr, Plášek, Haas – Červenka, Půhoný, Brunec – Žálčík, Staněk, Moskal – Hlinka, Skoumal, Cink
Sportovní klub Kadaň: Strmeň – Havel, Szakál, Pelc, Rutta, Stehlík, Kopáč – Ton, Kůs, Jíra – Chlouba, Charousek, Mainer – Hromas, Hanták, Hammerbauer – Novák J., Novák L., Chrpa

Šumperští hokejisté vyrukovali do boje s Kadaní s Tomášem Štůralou v brance, ale poprvé v sezóně také s Petrem Gewiesem.

Důležité utkání pro oba celky ze spodních pater tabulky začalo lépe pro Kadaň. Tu dostal v páté minutě do vedení Karel Hromas a draci tak opět letos nevstoupili do zápasu šťastně. Nicméně v sedmém kole mohl Šumperk těžit z přesilovek.

Jednu z nich využili draci v patnácté minutě, kdy po ose Sedlák - Brunec zakončoval Jiří Půhoný. Domácí tým přidal na tempu a tlačil se před kadaňskou klec, ovšem Severočeši vsázeli i na rychlé kontry. Do jednoho z nich se dostal Charousek, byl faulován a sudí Šutara nařídil 22 vteřin před koncem třetiny trestné střílení. Jenže Štůrala Charouskovi nic nepovolil.

Ve druhé třetině měl více ze hry Šumperk a hned v úvodních vteřinách prostřední části hry měl gól na holi Plášek, jenže ve vyložené šanci nedal. Podobnou šanci pak Plášek vypracoval v polovině zápasu pro Hlinku, jenže ani on Strmeně nepřelstil, kotouč mu navíc sjel z čepele.

V závěru třetiny ještě dostal Šumperk výhodu dvou hráčů v poli. Tu si přenesl i do poslední třetiny, jenže gól z nabídnuté početní převahy nevstřelil. Naopak, hosté hned poté, co byli kompletní, šli znovu do vedení, když Charousek vybídl ke skórování Chloubu, který se trefil nad Štůralovo rameno.

Hosté pak zavřeli pásmo a snažili se držet draky co nejdál od Strmeně. Šumperk přesto stupňoval tempo a po zásluze také vyrovnal zásluhou Lukáše Žálčíka, který po Staňkově přihrávce potrestal nedůrazné vyhození hostů.

Nastartovaní domácí se vzápětí dopustili faulu a zdálo se, že nakonec budou ještě čelit hrozbě ze strany Kadaně. Jenže ani hosté neudrželi disciplínu v mezích, naopak Haasovo oslabení Šumperk takřka zdárně přežil a hosté se dopustili faulu.

Nabídnutou početní výhodu sehrál Šumperk vcelku ukázkově. Půhoný poslel Sedlákovi na modrou čáru ostrý náboj, který pak před Strmeněm tečoval Karel Plášek, smolař posledního období, který se střelecky trápil.

Draci pak zápas dohráli do vítězného konce, i když se Kadaň ještě pokusila o hru bez brankáře. Šumperk tak poprvé v sezóně vyhrál za tři body a opustil poslední místo v tabulce.

Jaroslav Svoboda

Radek Kučera, Salith Šumperk: Samozřejmě dnešní výhra je cenná. Ale je škoda, že nedokážeme proměnit tutové šance, které si před brankou soupeře vytvoříme. To nás poté sráží na kolena a dostáváme zbytečné a laciné góly, to je nejhorší. Hned na začátku třetí části hosté šli střelou po buly do vedení. Takové branky pro nás jsou velice nepříjemné. Přestože jsme vyhráli, musíme si přiznat, že hra optimální nebyla. Ale vše to plyne z toho, že kluci až moc chtějí a pak se to nemusí vyplácet.