Kadaň získala první 2 body

Jindřich Poledna | 20.09.2006 | |

Kadaň po prvních dvou kolech 1.ligy okupovala po prohrách poslední místo tabulky. V Třebíči se jí v posledních dvou letech dařilo bodovat, a tak fanoušci doufali, že první body přiveze „A-tým“ právě z Vysočiny. Jenže úvod utkání se Kadani nevyvedl. Pospíšil se nechal vyloučit a domácí vedli již ve 4. minutě. Přesilovky hrály důležitou roli i nadále, skórovala v nich obě mužstva. Kadaň se ujala ve třetí třetině vedení 3:2, ale ve vlastní přesilové hře inkasovala a rozhodovalo prodloužení. V něm získal 2 body pro Severočechy Martin Postl.

3.kolo, středa 20.9.2006
SK Horácká Slavia Třebíč - Sportovní klub Kadaň  3:4p  (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 3.Čech(Zahradník), 32.Látal(Zahradník, Hrbáček), 52. Dolníček (Ščerban) - 29. Pulpán (Kajer), 34. Metlička (Derfler, Pulpán), 46. Polanský (Vrtek, Kajer), 63.Postl (Spitzer). Rozhodčí: Hradil - Bryška, Novák. Vyloučení: 7:9, navíc Šefčík (TRE) a Stavenský (KAD) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 820. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3 3:3 - 3:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Valent, Luňák - Ščerban, Lučka, Dvořák, Šefčík, Hrbáček, Bulička, Rehák, Sláma, Laš, Dolníček, Mertl, Handlovský, Oliva, Korotvička, Čech, Zahradník, Pšurný, Látal, Sobotka, Přibyl
Sportovní klub Kadaň: Slipčenko - Staněk, Spitzer, Pospíšil, Pulpán, Hlavatý, Hlubuček, Lašek, Krpenský, Žák, Derfler, Postl, Stavenský, Stehlík, Metlička, Polanský, Vrtek, Kajer, Zika, Pražák, Hobl

Horácká Slavia Třebíč dopravila kotouč za záda hostujícího Slipčenka již ve 2. minutě. Branku však rozhodčí domácím neuznal, protože útočící hráč Třebíče byl v brankovišti. Ve 4. minutě se domácí z branky dočkali. Po Čechově nahrávce zakončil Petr Zahradník krásnou střelou pod víko- 1:0. Hosté se sice snažili hlavnímu rozhodčímu vymluvit uznání branky. Ten byl však neodbytný. V 9. minutě byl vyloučen hostující Pospíšil. Většinu přesilové hry Horácká Slavia vyvíjela na soupeře nepříjemný tlak. Branku se jim však vstřelit nepodařilo. Hosté měli velkou šanci na vyrovnání, když domácí Laš dostal dvě plus dvě minuty a následně dostal menší trest také Šefčík. Největší šance hostů v početní výhodě byla kombinace, při které až domácí brankář Michal Valent musel kotouč zastavit na brankové čáře. Ke konci první třetiny si ještě hosté snažili vytvořit brankovou šanci, ale domácí obrana byla proti, tak po dvaceti minutách vedli domácí 1:0.

Na začátku třetiny si domácí po faulu na Mertla zahráli přesilovou hru. Velkou šanci v přesilovce měl právě Tomáš Mertl, který bez větších problému prošel přes obranu hostů, proti ležícímu brankáři však vystřelit nedokázal. Ve 24. minutě hráli domácí další přesilovou hru. V šanci se ocitl Marcel Hrbáček, který však od modré čáry neprostřelil hostujícího brankáře. Poté se ke slovu dostali také hosté, kteří začali celou obranu i s brankářem Valentem zaměstnávat. Domácí ale stále bránili svůj hubený jednobrankový náskok. Kadani se podařilo vyrovnat v 29. minutě. Na střelu Lukáše Pulpána od modré čáry zareagoval Michal Valent pozdě, protože mu ve výhledu na střelu bránil hlouček hráčů před brankovištěm- 1:1. Nerozhodný stav však trval pouze 3 minuty. V přesilové hře domácích si Zahradník našel nekrytého Ondřeje Látala, který skóroval do odkryté Slipčenkovi klece- 2:1. Gólová přestřelka však pokračovala i nadále. Na 2:2 vyrovnal v 34. minutě Pavel Metlička střelou, která Valenta překvapila a prošla mu pod jeho levým betonem. Po této obdržené brance přenechal Michal Valent místo v brance Filipovi Luňákovi. Minutu před druhou sirénou ještě domácí Koroptvička ujel hostující obraně, před osamoceným brankářem Kadaně nic nevymyslel.

V úvodu závěrečné části byla k vidění hra 4 proti 4. V menším počtu hráčů na ledě si obě mužstva šance nedokázala připravit. Ve 46. minutě Kadaň obrátila stav utkání na svoji stranu. Vrtek provezl puk domácí obranou a přihrál před bránu Polanskému, který přehodil Luňáka a zvýšil na 3:2 pro Kadaň. Domácí byli zaskočeni náhlým otočením skóre. Tato branka dodala hostům sebevědomí, protože i po vstřelené brance ohrožovali domácí branku.V 51. minutě střílel nebezpečně na Luňáka hostující Žák. Luňák však jeho střelu vyrazil levým betonem. Domácí se však nevzdávali, stále se snažili z posledních sil dostat k nějaké gólové příležitosti. Snažení domácího útoku překazil Bulička, který oslabil domácí na 2 minuty. Horácká Slavia dokázala skórovat v oslabení. Bedřich Ščerban přihrál do breakové situace Davidu Dolníčkovi, který našel skulinu mezi betony hostujícího Slipčenka a vyrovnal na 3:3. Více branek již nepadlo, a tak o vítězi muselo rozhodnout buď prodloužení, nebo samostatné nájezdy.

V prodlužení si oba celky vytvořili několik slušných šancí. Vítězem se však stala hostující Kadaň, která skórovala ve 3. minutě prodloužení. Vítězství 3:4 svému týmu zajistil Martin Postl.

Matěj Hráček, Jindřich Poledna

Jindřich Setikovský - Kadaň Oboustraně vyrovnaný zápas. Myslím, že jsme tady předvedli slušný výkon a je škoda, že jsme nevyhráli v základní hrací době. Do ppoloviny zápasu jsme byli zbytečně zakřiknutí a nehráli jsme to, na co máme, ale zápas byl vyrovnaný mohl vyhrát jeden i druhý mančaft.

Josef Horešovský - Třebíč: Sehráli jsme dnes zápas jakých jsme v minulé sezóně sehráli řadu. V první třetině si vytvoříme tlak i šance, ale dáme z nich jen jednu branku. Tím, že branek nedáme víc udržujeme soupeře pořád ve hře. Sami pak začneme panikařit, ztratíme jistotu a zkušené mužstvo soupeře si s tím už dokáže poradit. Elán z počátku utkání pak vystřídá nervozita a jen vůlí jsme ten zápas dovedli k remíze po šedesáti minutách. Je to otázka zkušenosti a vyhranosti hráčů.