Kadaň veze důležité body od Vajgaru

Jindřich Poledna | 10.12.2005 | |

Ačkoliv jela Kadaň do Jindřichova Hradce značně oslabena, po středečním zápase v Brně si chtěla přivést opět tři body. Jenže Karlovy Vary si stáhly útočníka Kamila Tvrdka, v obraně chyběli Hranáč s Plačkem. Kadaň tak na začátku utkání střídala je pět beků. V prvním útoku dostal šanci věčně třináctý forvard Švejda. Jenže do vedení se hned v první třetině dostali domácí, Kadaň srovnala až ve třetí části. Svou první branku za Kadaň vsítil Jaroslav Buchal. Po sedmi minutách udělal radost severočeským fanouškům opět Jaroslav Buchal, který vsítil svůj druhý a rozhodující gól Kadaně. V poslední minutě pečetil do prázdné branky ještě Lukáš Zika. Kadaň si tak odváží od Vajgaru veledůležité 3 body.

30.kolo, sobota 10.12.2005
KLH Vajgar Jindřichův Hradec - Sportovní klub Kadaň  1:3  (1:0, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 7. Hruška (bez asistence) - 44. Buchal (Kajer), 51. Buchal (Tauš), 60. Zika (bez asistence). Rozhodčí: Souček - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1100. Střely na branku: 41:22. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Chábera - Vašíček, Horák, Klimeš, Procházka, Zapletal, Vomela, Spitzer - Hanzal, Starý, Šperger, Škoda, Kupec, Kocar, Hruška, Mertl, Fiala, Mrkvička
Sportovní klub Kadaň: Hübl - Klaus, Staněk, Lašek, Pospíšil, Hlavatý, Hlubuček - Švejda, Hlusička, Kajer - Žák, Oliverius, Postl - Zika, Buchal, Hahn - Hubínek, Tauš, Řepík.

Domácí do utkání nastoupili již bez Tomáše Ulmana, který bude nadále působit v druhé lize v dresu Milevska. Tlak si dokázal vypracovat především první útok Šperger - Kupec - Kocar. Kadaň se osmělila až v páté minutě akcí Postla, který však na Cháberu v hradecké brance nevyzrál. Velkou šanci domácích si vypracovali Hanzal s Mertlem. První jmenovaný střelou z úhlu Hübla nepřekvapil a Mertlova dorážka skončila v jeho výstroji. V polovině 6. minuty neprostřelil David Kupec skrumáž před hostující brankou. Skóre zápasu se otevřelo v 7. minutě, kdy se sám před brankou ocitl Ondřej Hruška a střelou podí víko nedal Hüblovi šanci - 1:0. Kadaň si v polovině třetiny zahrála přesilovku a mohla vyrovnat, jenže Postl minul přihrávku zpoza branky. Desátá minuta patřila Jirkovi Vašíčkovi. Nejprve za vlastní brankou odzbrojil soupeře a o pár vteřin později střílel z dobré pozice, ale Hübl se překvapit nenechal. Vajgar měl i nadále více ze hry. Kupec s Kocarem se dostali do několika výtečných šancí, ale červené světlo za brankou rozsvítit nedokázali. Hezkou akci na druhé straně měl Jiří Švejda. V 17. minutě střílel Robert Horák, ale skrumáž před Hüblem neprostřelil. Velice blízko ke gólu měl Jan Starý, který tvrdě vystřelil a puk se zastavil jen těsně před brankovou čárou. Kadaň zahrozila v podobě akcí Hlusičky nebo Buchala

Ve 22. minutě kombinoval u branky Kadaně Mrkvička a vykoledoval si tím faul. Přesilovka se domácím moc nepovedla, stejně jako hostům o dvě minuty později. Ve 24. minutě dvakrát od modré střílel Lukáš Vomela, první ránu tečoval Šperger, druhou Kocar. O dvě minuty později švihem střílel Škoda. V polovině utkání hrál Vajgar 30 vteřin dvojnásobnou přesilovku, ale ani ta nevedla ke zvýšení náskoku. Ve 33. minutě z dálky pálil David Kupec. Další šanci domácích měli Fiala se Škodou a nejen tuho, ale i další skončily jen vyhozením kadaňských na zakázané uvolnění. Kadaň se před Cháberu dostávala spíše sporadicky, za zmínku stojí akce Lukáše Hubínka z 37. minuty. V samotném závěru tvrdě pálil Robert Procházka, Hübl vyrazil kotouč vysoko nad sebe, jenže nikdo z hradeckých nedokázal kotouč sklepnout za jeho záda.

Ve 43. minutě hostující obranu rozebrali Kocar s Kupcem a Hübl jen instinktivně vytěsnil kotouč mimo tyče. Na konci 45. minuty se do vyložené střelecké pozice prosadil Zdeněk Tauš a Vašíček musel faulovat. Největší přesilovkovou šanci měl Kajer, ale Chábera byl pozorný. Neprosadili se ani další borci hostů, ani Řepík ani Klaus. V polovině 49. minuty šel za katr další hráč hostů, jenže domácím se přesilovka nepovedla. Již ve hře 5 proti 5 trefil bombou od modré tyčku Robert Procházka. Známé "nedáš, dostaneš" ukázali domácímu publiku Buchal s Taušem, kteří se vydali do brejku 2 na 1. První jmenovaný prostřelil Cháberu a dokonal svým druhým gólem obrat zápasu - 1:2. Vajgar bojoval dál, útočil, ale jen v jakési křeči. V 56. minutě se Vajgaru naskytla možnost přesilovky, ale ta se jim vůbec nepovedla. Dvě minuty před třetí sirénou vychytal Postla Chábera. Devadesát vteřin před koncem si domácí vzali oddechový čas a trenéři zkusili ošemetnou hru bez brankáře. Vajgar se nejprve usadil ve své útočné třetině, ale 46 vteřin před koncem Zika trefuje prázdnou branku.

Jan Winkner, Jindřich Poledna

Milan Stárek (Jindřichův Hradec): "Kdybychom v první třetině proměnili vyložené šance, mohlo být o osudu utkání rozhodnuto. Padesát minut hrajeme před brankou soupeře a dáme jediný gól, co dodat. Soupeř nás předčil hlavně v produktivitě."

Miroslav Novák (Kadaň): "Chyběli nám dva klíčoví hráči Hranáč a Tvrdek. V první třetině soupeř přecházel střední pásmo v plné rychlosti a měl rozhodně víc šancí. Nás v tého fázi podržel gólman. Ve třetí třetině jsme využili to málo, co jsme měli."