Kadaň v Písku opět prohrála

Jindřich Poledna | 26.01.2011 | |

Vše jde opět ve starých šlépějích. Kadaň v Písku opět prohrála a znovu ukázala, že ve venkovních utkáních je v celé lize jednoznačně nejhorší. Písek má jistotu baráže, ale dokázal porazit do té doby vedoucí celek skupiny B. Pro Kadaň nezačal zápas dobře, už po první třetině prohrávala o 2 branky. Horna sice dokázal v 50.minutě snížit, domácí však utkání rozhodli v poslední minutě gólem do prázdné branky.

40.kolo, středa 26.1.2011
IHC Písek - Sportovní klub Kadaň  3:1  (2:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Všetečka (Jiří Kudrna, Bauer), 15. Dragoun (Pšurný, Fadrný), 60. Dragoun (Fadrný, Pšurný) - 50. Horna (Eiselt, Charousek). Rozhodčí: Smitka - Reich, Svoboda. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 398. Střely na branku: 30:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
IHC Písek: Marek Mazanec - Vráblík, Výborný, Procházka, Všetečka, Jan Kudrna, Kalečík, Vojta, Vomela - Homola, Fadrný, Kellner - Polodna, Bauer, Jiří Kudrna - Pšurný, Dragoun, Volf - Vlček, Vaniš, Diviš.
Sportovní klub Kadaň: Závorka, (Kaššák) - Trefný, Hlubuček, Brňák, Zmeškal, Révay, Martin Mazanec, Mašek, Hafenrichter - Boušek, Sikora, Seman - Davídek, Mikšovic, Eiselt - Horna, Charousek, Ton - Stoklasa, Fiala, Freiberg.

Zápas mezi Pískem a Kadaní přinesl mimo jiné také souboj bratří Mazanců. V písecké brance se představil Plzní propůjčený Marek a v defenzivě hostující Kadaně urostlý Martin. Aktivněji vstoupili do utkání domácí hráči a ve třetí minutě naservíroval Bauer dobrou přihrávku Polodnovi před branku, druhý jmenovaný ale ve slibné pozici puk promáchnul.

První zásah v utkání zaznamenali domácí při vlastní přesilovce. Střela Jiřího Kudrny ztečoval jeden z hostujících obránců a odražený kotouč uklidil David Všetečka k pravé tyčce Závorkovy branky. Hosté se snažili o okamžitou odpověď a nutno dodat, že v následné přesilovce nebylo k vyrovnání daleko, brankář Marek Mazanec ale hostujícím pokusům čelil úspěšně.

Nedáš – dostaneš. Ostřílené pravidlo se potvrdilo na začátku patnácté minuty, kdy Písečtí podruhé využili početní výhodu. Pěkně sehraná přesilovková akce putovala po ose Fadrný - Pšurný – Michal Dragoun a když se křížně přihrávaný puk postavil na hůl třetího jmenovaného, útočník Písku kus černé gumy nasměroval ranou bez přípravy k pravé tyči.

Hosté se nechtěli s dvoubrankovým mankem smířit. Alespoň jejich nástup do druhé třetiny podle toho vypadal. V prvních vteřinách prostřední části střílel zblízka Seman a Písecké zachránil reflexivní zákrok betonem v podání sebejistě působícího Mazance. Tlak Kadaně gradoval a Sikora o pár vteřin později ranou bez přípravy orazítkoval pravou tyč branky modrožlutých.

Písek vleče s dobře chytajícím Mazancem nápor ustál. Následně dokonce mohl navýšit náskok domácích Polodna, na Závorku si ale zblízka nepřišel a skóre i nadále zůstávalo stejné.

Další změny stavu nastaly až v závěrečném dějství. Puk za záda brankáře Mazance dorazil po nenápadné akci Tomáš Horna a snížil na 2:1. Písečtí mohli velmi rychle zareagovat, Dragoun číhající u pravé tyče ale mířil o pár vteřin později pouze do boční konstrukce. O branku napřed byli domácí ještě v předposlední minutě a Kadaňským nezbývalo nic jiného než vyzkoušet hru bez brankáře.

Vabank se hostům nevyplatil a po přihrávce Fadrného se podruhé v utkání přesně trefil Michal Dragoun. Písek tak porazil na vlastním ledě tým Kadaně 3:1.

Petr Košatka

David Míka (asistent trenéra Písku): Před zápasem jsme postrádali několik hráčů základní sestavy a místo nich zasáhli do hry junioři. Dali jsme jim prostor a rozhodně nás nezklamali. V utkání bylo důležité, že jsme dokázali v první části využít hned dvě přesilové hry. Celkově se nám zápas vydařil a se sestavou, kterou jsme měli k dispozici, jsme předvedli maximum. Velice dobře se uvedl také brankář Marek Mazanec, který odchytal perfektní zápas. Hráčům chci poděkovat za kvalitně odehrané utkání.

Mikuláš Antonik, trenér Kadaně: Do utkání jsme vstoupili špatně, špatně jsme se pohybovali, byli jsme takoví vláční a dvakrát jsme inkasovali v přesilových hrách. Postupem času jsme se herně zvedli, ale potom se dvoubrankové manko stahovalo velmi špatně, když domácí dobře hráli, víc si věřili. Naši hráči začali zmatkovat a nehráli to, co jsme si představovali. Myslím si, že jsme zde nepředvedli dobrý výkon. Soupeř si tři body zasloužil.