Kadaň v Kladně ztratila vedení a vrací se bez bodu

Sabina Nováková | 29.11.2017 | |

K l a d n o / K a d a ň – Hráče v černožlutých dresech čekala v rámci sedmadvacátého kola WSM Ligy těžká zkouška se čtvrtým Kladnem. Do zápasu vstoupila lépe právě Kadaň, která otevřela skóre zásluhou Romana Chlouby v přesilovce. Netrvalo dlouho a Rytíři vyrovnali. Středočeši se na začátku třetí periody dostali do vedení a na konci střetnutí zvýšili na dvougólový rozdíl. Tím tak definitivně zpečetili osud Kadaňských.

27.kolo, středa 29.11.2017
Rytíři Kladno - Sportovní klub Kadaň  3:1  (1:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 16. Strnad (Pekr, Přikryl), 43. Kaut (Svedlund, Štindl), 59. Machač (Kloz, Zikmund) – 12. Chlouba (Kůs, Szathmáry). Rozhodčí: Sýkora, Barek – Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:1. Diváci: 1321. Střely na branku: 43:24. Zblokované střely: 6:12. Vhazování: 37:25. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Rytíři Kladno: Kopřiva – Kehar, Štindl, Hořava, Repe, Štich, Matula – Strnad, R. Přikryl, Pekr – Kloz, Machač, Bláha – Redlich, Kaut, Kružík – Zikmund, Svedlund, Kubík.
Sportovní klub Kadaň: Pavlát – Trefný, Černý, Blaha, Šesták, Kadeřávek, Szathmáry – Dufek, Kůs, Hlava – Chrpa, Hejcman, Müller – Chlouba, Havlíček, Procházka – Krejčiřík, Rindoš, Flynn.

Celé utkání odstartovala pěkná akce Jakuba Strnada, jehož blafák výborně zastavil Dominik Pavlát. V polovině třetiny pak musel opustit ledovou plochu jeden z hlavních rozhodčích, kterého po odrazu od tyčky zasáhl puk do tváře. Krátce nato se poprvé měnilo skóre. Roman Chlouba dostal puk do mezikruží a z první využil přesilovku na 0:1. Necelých pět minut před koncem ale Matěj Pekr napravil svoje vyloučení, když obral soupeře o kotouč a nahrál na vyrovnávací gól Jakubu Strnadovi1:1.

Druhá část přinesla hlavně urputnou bitvu, v níž se mohly dostat do vedení oba celky. Kladenští ale nedokázali využít nabízené přesilové hry žádnou ze svých šancí. Trhači ve svých možnostech rovněž neuspěli.

Hned v úvodu závěrečného dějství se domácí poprvé v zápase dostali do vedení. Linus Svedlund se dokázal zorientovat v mezikruží a přihrál na kruh na přesilovkový gól Tomáši Kautovi 2:1. Kladno pak mohlo svoje vedení ještě navýšit, jenže Dominik Pavlát podal velmi dobrý výkon. Kadaňští vyráželi do nebezpečných protiútoků, s nimiž si věděl rady pro změnu Miroslav Kopřiva. Až minutu před koncem pláchl černožluté obraně Patrik Machač, jenž stanovil konečné skóre 3:1.

Filip Ardon

Miloslav Hořava (Rytíři Kladno): „Body jsme si nezasloužili, protože soupeř hrál dobře. Zvítězili jsme díky tomu, že jsme dali gól v přesilovce na 2:1 a potom ještě jeden na konci. Potěšili mě diváci, kteří nás nevypískali a zůstali až do konce. Tímto bych jim rád poděkoval.“

Jiří Čelanský (SK Trhači Kadaň): „Zápasy se nám opakují. Snažíme se předvádět aktivní hru a když se nám daří hrát pět na pět, tak saháme po bodech. Bohužel jsme zaznamenali spoustu vyloučení a myslím si, že právě to nás stálo body. S hrou jsme jinak spokojení, ale bohužel nám chybí herní disciplína.“