Kadaň udolala v prodloužení pražskou Slavii a získala cenné dva body

Jan Thöma | 07.12.2015 | |

P r a h a/K a d a ň - Kadaň porazila ve 31. kole WSM ligy pražskou Slavii 3:2 v prodloužení. Kadaň celé utkání tahala za silnější konec lana, když po každé vedla, ale Slavia vzdorovala a dotáhla utkání až do prodloužení, kde o vítězství kadaňského klubu rozhodl Šimon Szathmáry.

31.kolo, pondělí 7.12.2015
HC Slavia Praha - Sportovní klub Kadaň  2:3p  (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Vas (Krstev, Robinson), 54. D. Hruška (Jiránek) – 14. Sloboda (Charousek), 50. Chrpa (Kverka), 64. Szathmáry. Rozhodčí: Pražák – Krátký, Svoboda. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. Diváci: 961. Střely na branku: 33:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
HC Slavia Praha: Hylák – Kolařík, Andrlík, Hraško, Pavlin, Krstev, Knot – Bahenský, Mikulík, D. Hruška – Robinson, Vas, Čermák – Kubica, Kašpařík, Micka – Jiránek, Jurík, Šafránek – Nestrašil
Sportovní klub Kadaň: Strmeň - Szathmáry, Charousek, Blaha, Mrázek, Trefný, Drtina, Tejnor, Rohan – Kverka, Hlava, Kaše, Kadlec, Hejcman, Chrpa, Koblasa, Veselý, Chlouba, Sloboda, Šťovíček, Müller

Úvod zápasu vyšel lépe hráčům z Kadaně. Prezentovali se živěji než domácí slávisté a svou zásluhu na tom měla i jejich početní výhoda. Na větší šanci si ale museli diváci počkat až do 9. minuty. Zcela osamocený se ocitl před brankou domácích Kaše, jeho pokus však jen vystrašil slávistické fanoušky a zaduněl o zadní mantinel.

Sešívaní se probudili až v 11. minutě při přesilové hře, když dokázali zatlačit svého soupeře a vytvořili si i několik slibných příležitostí. Největší měl Šafránek, ale z otočky jen těsně minul vzdálenější roh Strmeňovy klece. A tak přišel trest. V 14. minutě nahodil od modré kotouč na branku Charousek. Jeho nahození tečoval Martin Sloboda a Hylákovi propadl kotouč mezi rukou a tělem. Sešívaní se sice ještě snažili puk z brankové čáry odklidit, ale k ničemu to nevedlo.

Červenobílí dostali hned o dvě minuty později skvělou příležitost k vyrovnání v podobě přesilovky, jenže Vas v ideální střelecké pozici mezi kruhy zamířil asi dva metry vedle pravé tyče. Domácí si ještě chvíli drželi tlak, ale žádnou vážnější šanci si nevytvořili a do šaten odcházeli s jednogólovým mankem.

Začátek druhé dvacetiminutovky přinesl podobný obrázek hry jako start úvodního dějství. V 27. minutě ale přišla nenápadná žabička Jánose Vase z levé strany z ostrého úhlu, která propadla dosud pozornému Strmeňovi mezi betony až do sítě. A sešívaní byli rázem na koni. O minutu později se Šafránek obtočil kolem branky, gólman Strmeň se však tentokrát nachytat nenechal.

Chvíli nato však brankář Kadaně vyrobil velkou minelu. Zpoza branky totiž při rozehrávce poslal kotouč jen před své brankoviště, kde operovali slávisté. Micka s Jiránkem ale nedokázali dotlačit puk při obrovském závaru do branky. A střelecky se sešívaným nedařilo ani tři minuty před koncem dějství při téměř minutové přesilovce pěti proti třem. Před třetím dějstvím tedy platil v Edenu nerozhodný stav a hra byla stále otevřená.

Na začátku třetí periody viděli diváci opatrnou hru. Ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu a první větší šance přišla až v 46. minutě, když se před Strmeně natlačil Jiránek, jenže nedokázal v tísni přesně zakončit. Na druhé straně předvedl hrubou chybu Krstev, ale Koblasa poslal puk z bezprostřední blízkosti jen do připraveného Hyláka.

Hosté se však branky přeci jen dočkali. V 50. minutě totiž dokázali využít přečíslení čtyř proti dvěma. Kverka předložil kotouč Jakubu Chrpovi, jenž poslal rychlou kličkou Hyláka na druhou stranu a s přehledem zakončil do odkryté svatyně. Slávisté ovšem neotáleli a v 54. minutě bylo opět vyrovnáno. David Hruška si mezi kruhy narazil s Jiránkem a z první zavěsil pod víko. To však bylo i navzdory oddechovému času domácích vše a zápas dospěl do prodloužení.

Do prodloužení nastoupila Kadaň s jasným cílem – rozhodnout zápas. Kadlec se v 61. minutě skvělou kličkou zbavil obránce, tváří v tvář Hylákovi se ale bekhendovou střelou mezi betony neprosadil. V 64. minutě se už ale hosté radovali. Nejprve našel Hraško přesným pasem Davida Hrušku, jenž zakončil samostatný únik střelou zápěstím, která ale jen zacinkala na horní tyčku. A hned z následného protiútoku hráči Kadaně rozhodli o svém vítězství. Od mantinelu napřáhl Šimon Szathmáry a jeho dělovka se od tyčky odrazila za Hylákova záda. Kadaň si tak z Edenu odváží dva body.

Michal Toman

Pavel Hynek (HC Slavia Praha): „Pro nás to bylo utkání se špatným koncem. Musím vyzdvihnout kvality soupeře. Měli výborný pohyb a hráli celoplošný hokej. První třetinu jsme se těžko srovnávali s jejich forčekingem, ale ve druhé třetině jsme se trochu zlepšili a zlomovým momentem byla naše přesilovka pět na tři, kdy jsme mohli naklonit utkání na naši stranu. Celkově byla z naší hry cítit křeč, všechno bylo upracované a těžko jsme se vyrovnávali s houževnatou obranou soupeře. V prodloužení se pak štěstí přiklonilo na stranu Kadaně.“

Jaroslav Beck (SK Kadaň): „Byl to pro nás hodně těžký zápas. Slavia hrála výborně a s obrovským nasazením. Zvládali jsme to s vypětím všech sil, ale snažili jsme se být konkurenceschopní. Nakonec jsme to zvládli a jsme moc rádi za dva body.“