Kadaň si na ledě okresního kolegy zkusila samostatné nájezdy

Jakub Coufal | 04.08.2009 | |

K a d a ň - Po předčasně ukončeném klání s ruským celkem zajížděli Kadaňští hned další den k vzájemnému měření sil na led regionálního zástupce 2. ligy do Klášterce nad Ohří. Hráči obou táborů působili sice velkým nabuzením po dlouhé herní pauze, kvalitu hry však nevyhnutelně ovlivňoval fakt, že hráči se s ledem spíše ještě seznamují. Ve vyrovnané bitvě zaskočili domácí borci černožluté v 1. části 2 brankami, Kadaň dokázala srovnat krok až po zásazích Spitzera s Bouškem v 2. třetině a navrch přidala vedoucí gól po pohotové střele Šípa. Klášterec bral utkání velice prestižně a nehodlal se vzdát. Snaha byla oceněna v 49. minutě, když domácí srovnali skóre na 3:3. Protože stav vydržel až do závěrečného hvizdu, rozhodli hosté v samostatných nájezdech. Autorem vítězného zásahu byl Kadlec, konečný stav 3:4sn.

0.kolo, úterý 4.8.2009
HC Klášterec nad Ohří - Sportovní klub Kadaň  3:4sn  (2:0, 0:3, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Buchal, 11. Jáchym, 49. Novák - 25. Spitzer, 36. Boušek (Šíp, Chyba), 36. Šíp, rozhodující nájezd Kadlec. Rozhodčí: Grech, Zajíc, Wágner. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4.
HC Klášterec nad Ohří: Damašek (Novák) - Jor, Řezníček, Klaus, Koblitz, Palubjak, Mašek, Kopáč - Jáchym, Derfler, Kajer - Novák, Buchal, Bečvář - Suk, Kotrouš, Hartman - Krpenský, Hauer, Dudek - Moro.
Sportovní klub Kadaň: Kaššák (Hronek) - Lang, Hlubuček, Spitzer, Boguský, Změškal, Kloz, Žižka, Kocek - Chyba, Kadlec, Indra - Gombár, Šíp, Boušek - Balász, Freiberg, Polanský - Kašpárek, Stehlík, Kalinovič.