Kadaň se po zodpovědném výkonu ujala vedení v sérii s Táborem

Jakub Coufal | 12.02.2010 | |

K a d a ň - Na severu Čech byla zahájena osmifinálová série mezi Kadaní a Táborem. Domácí se dostali hned z kraje zápasu do rychlého náskoku, o který vlivem nekoncentrovanosti v prostřední části hry přišli. O to větší bylo odhodlání, se kterým vstoupili Severočeši do poslední části. Bojovným a heroickým výkonem dokázali otočit na konečných 4:2 a radovali se tak z úvodního vítězství v sérii.

1.kolo, pátek 12.2.2010
Sportovní klub Kadaň - HC Tábor  4:2  (1:0, 0:2, 3:0)
Branky: 1. Sikora (Schmidt, Charousek), 42. Ťupa (Charousek, Szakal), 44. Szakal (Freiberg), 48. Seman (Charousek, Szakal) - 24. Kudrna (Kostourek, Padělek), 30. Červený (Mrkvička).
Rozhodčí: Hrubý - Kajínek, Podrazil.
Vyloučení: 5:6, navíc Kuchejda (TAB) 10 minut + OK.
Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: 780.
Střely na branku: 40:33.
Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:2, 4:2.
Sportovní klub Kadaň: Štěrba (Kaššák) -- Schmidt, Szakal, Zmeškal, Rutta, Hartmann, Ťupa, Žižka - Seman, Charousek, Sikora, Ton, Freiberg, Mužík, Rohan, Bursík, Balázs, Malát, Tsyganov, Milotínský, Hoffmeister.
HC Tábor: Kovář (Čech) -- Kanov, Zíb, Kudrna, Černý, Poživil, Lukáč, Kostourek, Hanzal, Kocar, Nedorost, Štrba, Rob, Kuchejda, Červený, Padělek, Voříšek, Matušík, Mrkvička, Ferebauer, Šperger.

Kadaň zaskočila soupeře rychlou brankou

Kdo využil nabídky pohoštění formou klobásy a piva zdarma již před začátkem duelu a nestihl přijít včas do ochozů, musel litovat. Kadaňští totiž na svého soupeře vlétli jako uragán. Už v čase 0:37 přihrával z pravého rohu Schmidt Sikorovi, který z mezikruží pohodlně zakončil – 1:0. Druhá asistence byla připsána Charouskovi.
Rychlý úder Kadaně způsobil, že i další minuty byly pod taktovkou Severočechů. V přesilové hře během 4. minuty se před Kováře dostal Charousek, avšak přestřelil. Po vyrovnání sil na ledě se hra přesunula do středního pásma, oba celky se snažily pozorně bránit. Diváci museli čekat na zajímavou šanci až do 9. minuty, kdy Balázs prověřil Kováře z těžkého úhlu. Přesně v polovině třetiny se ke slovu dostali na delší dobu také Táborští. Od modré pálil během početní převahy nebezpečně Kudrna. Když na led skočil po vypršení trestu Balázs, měla obrana Kohoutů plné ruce práce, aby jeho únik stihla zastavit.
Těsně před koncem 14. minuty ujížděli domácí ve 2 proti 1, Bursík vzal zakončení na sebe, avšak vystřelený projektil minul svatyni. Na druhé straně se musel několikrát vyznamenat Štěrba, neboť Táborští se snažili o zužitkování přesilovky. O vzruch v závěru se postaral Kuchejda, který obdržel nejdříve osobní trest, aby ho usmlouval na trest do konce. Kadaňští hráli v závěru dějství přesilovku, kterou ani přes delší pobyt před Kovářem nedokázali využít. Do kabin se tak šlo za výhodnějšího stavu pro domácí.

Tábor zmobilizoval síly a otočil vývoj

Ani prostřední dvacetiminutovka nezačala ve smírném duchu. Oba celky se od prvních minut snažily dostat kotouč co nejblíže brankovému území soupeře. V čase 23:37 se hosté dočkali vyrovnání. V přesilové hře rozjeli dlouhý kolotoč, na jehož konci stála Kudrnova dělovka od modré – 1:1. Na úspěšný zásah přihrávali Kocourek a Padělek.
Severočeši se snažili rychle otřepat, důkazem bylo kličkování Schmidta před svatyní Kohoutů. V 28. minutě visel ve vzduchu po špatném střídání hostů brejk Balázse, na jehož únik hosté vyslali ze střídačky nadbytečný počet hráčů a Kadaň hrála přesilovku. V jejím konci byl Kovář v sedě překonán, ale dorazit se nepovedlo hned několika Kadaňským. Na druhé straně z protiútoku přišlo potrestání. V čase 29:20 zakončil rychlou akci Červený po přihrávce Mrkvičky – 1:2.
Tábor očividně dosáhl svého cíle a předal veškeré otěže zápasu domácím, kteří naráželi na dobře postavenou obranu Kohoutů na modré čáře. V 34. minutě zakončoval po kombinační akci Mužík, ale Kovář dokázal kotouč odrazit do bezpečných vod. Během 36. minuty hrozili opět Severočeši zásluhou Milotínského, ke kterému se překvapivě odrazil kotouč, ale jedovka z mezikruží vylétla nad.
V závěru třetiny si domácí vytvořili tlak, ve kterém mohl vyrovnat zejména Zmeškal. Protože k rozsvícení červeného světla nedošlo, odcházeli hráči do kabin za opačného stavu, než v předchozí přestávce.

Domácí strhli osud duelu na svou stranu

Kadaň se snažila co nejrychleji vyrovnat, ale z přemíry útočné snahy musela do 4. Táborští se zachovali kolegiálně a o pár sekund později vyslali na lavici hanby také svého zástupce. V čase 41:32 se domácí dočkali. Po buly v útočném pásmu a přihrávkách Balázse s Charouskem měl v mezikruží dostatek času zamířit šibenici branky Ťupa2:2.
V čase 43:26 se karty obrátily. Početní převahy využil Szakal, když vypálil z pravého kruhu a trefil přesně pravý růžek Kovářovy svatyně. Na pohledný gól přihrával Freiberg – 3:2.
Severočeši se vedení nezalekli a dále se snažili tlačit před gólmana Tábora. Situaci měli ulehčenou v 47. minutě během početní převahy, kdy Seman a později Freiberg byli velice blízko zvýšení skóre. Kohouti se nenechali přesto zahanbit a na druhé straně kluziště zaměstnávali střeleckými pokusy pozornost Štěrby, který musel vymrštit lapačku proti střele Černého. V čase 47:57 vyslal do brejku Charousek Semana, který svým sólem nasadil Kovářovi teploměr – 4:2.
Opaření hosté byli ze ztráty nadějného vedení zaskočeni a nedařilo se jim zahájit kloudnou akci. V 52. minutě mohl naopak zvýšit Freiberg, který svou pohotovu střelou z blízkosti brankoviště na muže s maskou nevyzrál. O minutu později vypíchl kotouč na vlastní modré Bursík, pelášil si to s ním napříč kluzištěm, ale nedokázal blafákem obelstít Kováře. Kadaň v závěru spoléhala na brejky, hosté se na druhé straně marně snažili o korekci výsledku. Zatímco si hosté žádnou výraznou šanci nevytvořili, na opačné straně ledové plochy ujížděli například Balázs, Tsyganov či Seman. Kadaň si tak náskok pohlídala a připsala první vítězství v sérii po konečném stavu 4:2.
Jakub Coufal

Milan Stárek (trenér Tábor): Ve 2. třetině jsme zápas měli dobře rozehraný. Kvůli našemu oslabení domácí otočili zápas a poté jsme se pořádně již k ničemu nedostali. Škoda je branky, kterou jsme dostali při hře 4 na 3, když jsme si nepohlídali střed hřiště. Výsledek mohl být jiný, kdybychom využili nějakou šanci v 2. třetině. Dolehla na nás také nějaká střevní chřipka, nemohli jsme nastoupit v optimální sestavě. Uvidíme, co vymyslíme na zítra, určitě zkusíme obvolat ještě nějaké juniory.

Mikuláš Antonik (trenér Kadaň): Začali jsme dobře, dali jsme branku a hráli aktivně celou 1. třetinu. Potom soupeř ve 2. třetině výrazně přidal a bylo to znát. Udělali jsme pár chyb, které soupeř dokázal využít otočením na 1:2. V poslední třetině jsme hodně zabojovali a podle mého názoru i zaslouženě vyhráli. Je to pro nás dobré vítězství, které však nic neznamená. Musíme pokračovat dál v bojovnosti a nasazení. Musíme se vyvarovat zbytečných chyb nebo faulů a samozřejmě jít třetinu od třetiny.