Kadaň se bodů v Třebíči nedočkala

Michal Martoch, Jakub Coufal | 07.11.2009 | |

K a d a ň - Po výměně trenéra se Severočeši pokusili na ledě Třebíče zvrátit negativní bilanci, která je pronásledovala v posledních duelech. V rychlé 1. třetině šli do dvoubrankového vedení domácí poté, co dokázali odolat veškerým snahám Kadaně. Když přišlo snížení ze strany hostů, hokejisté Horácké Slávie opět zvýšili. Kadaňští rozhodně nepředváděli špatný výkon, aktivní hrou si vybojovali snížení na 3:2. V závěrečné snaze vyrovnat museli pootevřít zadní vrátka, která Třebíčští doslova vyvrátili. Po rychlém sledu 2 branek nastal rázem stav 5:2 a o střetnutí bylo rozhodnuto.

18.kolo, sobota 7.11.2009
SK Horácká Slavia Třebíč - Sportovní klub Kadaň  5:2  (3:1, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Burian (Dolníček), 8. Nahodil (Laš), 11. Nahodil (Obdržálek, Laš), 48. Obdržálek (Laš), 50. Sláma (Nahodil) - 8. Bauer (Boušek, Malát), 46. Gombár (Charousek). Rozhodčí: Florian - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 10:11, navíc Přibyl (TRE) 5 minut + OK - Balázs (KAD) 10 minut OT. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1570. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Štůrala - Hrbáček, Koktan, Sedláček, Sláma, Ostrčil, Gula, Bulička, Kaláb - Burian, Dolníček, Bartoš - Laš, Nahodil, Obdržálek - Přibyl, Zahradník, Čech - Fila, Kadela, Kundela.
Sportovní klub Kadaň: Jarina - Ťupa, Zmeškal, Szakal, Schmidt, Hartmann, Hlubuček, Knyazev, Spitzer - Balázs, Kuběna, Boušek - Rohan, Bursík, Polanský - Gombár, Charousek, Fábry - Malát, Bauer, Freiberg.

První nebezpečnější střelou se prezentoval Laš po Nahodilově vyhraném buly, mířil však doprostřed branky. Z kruhu to zkoušel poté k bližší šibenici Přibyl, Jarina kotouč vyrazil.

V čase 1:35 už ale Třebíč vedla. Vilém Burian si vyměnil s Dolníčkem na brankovišti kotouč a poslal ho po zemi k tyči – 1:0.

Blízko brance byla i trojice Čech – Zahradník – Přibyl, kadaňský brankář nápor před svou brankou ustál. Na druhé straně vyrazil Bursíkovu střelu Štůrala nad branku. Ve vlastním oslabení pak dokázal přebruslit hostujícího obránce Laš, Jarina však střelu k tyči vyrazil pohotovým betonem.

Přidat druhou branku mohl i Nahodil po souhře s Hrbáčkem a Lašem, puk však mířil doprostřed branky. Nahodil ale opravil reparát na výbornou, z dalšího útoku nabídl pro oko diváka precizní bekhendový blafák a střelu do horní poloviny branky – 2:0.

V čase 7:52 to bylo ale znovu o jednu branku, Jakub Bauer se trefil z mezikruží pod břevno – 2:1. Vyrovnat chtěl bekhendovou střelou Balász, hosté očividně ožili, Štůrala musel zasahovat i po akci Polanského.

Při vyloučení hostujícího hráče se radovali ze vstřelené branky znovu domácí. Podruhé v utkání se trefil po oku lahodící kombinaci s Obdržálkem a Lašem Nahodil, tentokráte střelou do prázdné branky – 3:1.

Pěknou ránu vyslal na třebíčskou branku o chvíli později Boušek, Štůrala vyrazil se štěstím lapačkou. Na brankové čáře pak musel lapit dorážku Fábryho.

V úvodu druhé třetiny vyrazil Štůrala střelu Balásze, v polovině třiatřicáté minuty pak zachránila třebíčského brankáře tyč po ráně Polanského. Jen se štěstím pak nikdo nedokázal poslat puk povalující se na brankovišti mezi tři tyče.

Třebíčští zahrozili až na počátku sedmadvacáté minuty, Burian přihrál Bartošovi, ten se zblízka neprosadil. Na druhé straně otálel při akci dva na jednoho Polanský s nahrávkou, jeho bekhend pak vyrazil Štůrala. Polovina utkání přinesla dvojnásobnou přesilovou hru pro hosty, Ťupovu střelu třebíčský brankář vyrazil.

Pomyslné hokejové štěstí stálo při třebíčském brankáři ve třicáté čtvrté minutě, kdy vyrazil kotouč mimo branku, poté zachraňoval navíc situaci po hrubé chybě třebíčského obránce.

Skórovat mohl Obdržálek, když mu přiťukl kotouč před brankáře Laš, Jarina však v těžké chvíli obstál a puk vyrazil. Kadaňský brankář si pak vybral štěstí poté, co zastavil kotouč u tyče, aniž by o něm věděl.

Úvod třetí periody patřil hostům. Blízko brance byli Balász s Kuběnou, se štěstím pak udržel Štůrala kotouč z hole Szakala. V čase 45:19 pak snížil na rozdíl jediné branky s vydatným přispěním třebíčského brankáře Gombár – 3:2.

Třebíčští se ale při výhodě o dva hráče v poli dočkali další branky, Laš našel před brankou Obdržálka, jenž se trefil mezi nohy Jariny – 4:2.

Čas 49:06 pak přinesl pátou branku domácích, to si před brankáře sjel Sláma a trefil se přesně pod břevno – 5:2. Lašovu střelu k tyči vyrazil poté Jarina betonem.

Závěr utkání přinesl vyšší tresty pro Přibyla a Balásze, skóre se ale už nezměnilo. Štůrala totiž ukryl v lapačce střelu Szakala, neuspěli ani Boušek a Spitzer.

Michal Martoch, Jakub Coufal

Jiří Rech – SK Kadaň: „Mně se to hodnotí velmi špatně, protože jsme zase prohráli. Vyjma prvních deseti minut jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale trápí nás koncovka, na dva góly můžeme těžko vyhrát.“

Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč: „My jsme měli výborný vstup do zápasu, jak je tady poslední dobou zvykem, dneska jsme vsadili všechno na jednu kartu, hráli jsme na tři „lajny“, bylo to možná i trochu riziko, protože někteří hráči nebyli tento týden po zdravotní stránce stoprocentní, ale riskli jsme to a nakonec to vyšlo. Ten vstup byl výborný, ve druhé třetině pak přišly zbytečné fauly, špatné střídání, dostali jsme se pod tlak, velice dobře nás podržel Tomáš Štůrala. Chtěl jsem po hráčích po „výbuchu“ v Havlíčkově Brodě, aby se obětovali pro tým, protože hrají doma a musí získat zpátky na svoji stranu diváky, aby lehali do ran a odmakali ten zápas, a myslím si, že to tam dneska bylo, byl to důležitý moment, mužstvo se semklo, i díky tomu jsme měli trošku více štěstí. Při kontaktním gólu na 3:2 se nám podařilo využít přesilovku a ten gól byl pro nás strašně důležitý a díky tomu jsme dovedli ten zápas do vítězného konce.“