Kadaň rozhodla ve druhé třetině

Filip De Bolle, Martin Gahler | 13.10.2010 | |

Po první třetině to vypadalo na vyrovnaný zápas. Ve druhé třetině ale Kadaňští ukázali, kdo je tu pánem a za 14 minut vstřelili 3 branky. Vrchlabí už se zmohlo jen na snížení na 4:1.

9.kolo, středa 13.10.2010
Sportovní klub Kadaň - Vrchlabí  4:1  (0:0, 4:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 21. Mikšovic (Szakal, Eiselt), 27. Freiberg, 32. Szakal (Fiala), 34. Boušek (Všetečka) - 50. Bezouška (Zíma). Rozhodčí: Svoboda - Šperl, Flegl. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 540. Střely na branku: 38:31. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
Sportovní klub Kadaň: Jarina - Schmidt, Hájek, Trefný, Szaka, Mazanec, Révay, Přindiš, Všetečka - Eiselt, Mikšovic, Boušek - Balázs, Charousek, Bursík - Rohan, Fiala, Radulay - Ton, Freiberg, Mužík.
Vrchlabí: Koutský (32. Ševčík) - Mocek, Pácal, Chaloupka, Poskočil, Hanzl, Poživil, Bendik, Čížek - Drábek, Tvrdek, Filip - Látal, Hubáček, Kubeš . Rusnák, Bláha, Urban - Bezouška, Bakrlík, Zíma.

První třetina nabídla tvrdý hokej se šancemi na obou stranách. Do té první se dostal Bláha, ale neprostřelil Jarinu.

Kadaň předváděla unavený hokej. Probudila se v 16. minutě, když zatlačila Vrchlabí do pásma. Ani jedna ze střel Szakala, Balázse nebo Hlubučka se ale neujala, a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Začátek druhé třetiny byl v rukou Kadaně. V čase 20:56 vystřelil Szakal a jeho ránu dostal do sítě Mikšovic. Vrchlabí po tomto gólu zůstalo jako opařené. O minutu později ujel ve vlastním oslabení Boušek, ale gólman ho s dávkou štěstí a s pomocí obránců vychytal. Snahu hostů vyrovnat korunoval Bezouška, když byl faulován v samostatném úniku. Místo vyrovnání ale udeřili domácí. Fraiberg obral obránce o puk a nedal brankáři šanci.

Po druhém gólu se na hřišti přitvrdilo a domácí byli pernamentně ve čtyřech. Hosté tak získali příležitost ke snížení. Střelu Bezoušky ale Jarina chytil. Kdo udeřil, byli zase domácí. Při hře 4 na 4 napřáhl Szakal a vstřelil třetí branku domácích. Stačily mu na to pouhé 3 s! A o dvě minuty později Bouškova teč dokonala vrchlabskou třetinu zkázy.

Vrchlabí předvedlo ve 3. třetině zlepšený výkon. Bakrlíkovo nahození od modré propadlo přes všechny hráče i přes Jarinu. Naštěstí pro Kadaň mířila vedle. V čase 49:42 ujel Říha s Bezouškou a druhý jmenovaný vsunul puk mezi Jarinovy betony.

Tento gól Vrchlabí nakopl, ale pevná obrana Kadaně je k ničemu nepustila. V 18. minutě sice přišla série chyb v obraně, oba sólové úniky ale vychytal Jarina. V poslední minutě se ještě pokoušel snížit Tvrdek, ztroskotal však na Jarinovi.