Kadaň prohrála v Benátkách

Tomáš Nejedlo, Jindřich Poledna | 12.08.2010 | |

Kadaň nezačala čtvrtý přípravný zápas špatně. Měla šance, hrála přesilovku 5 na 3, ale gólově se prosadit nedokázala. To domácí svoji přesilovku využili, Tomáš Klimt vystřelil domácím vedení v 15.minutě. Benátky ve druhé třetině skórovaly 2x a to vždy ve vlastním oslabení, Kadaň se soustředila na útok a dorazily jí špatně zakládané útoky. Jediný úspěch se Kadani podařilo vsítit v poslední minutě utkání, kdy byl z trestného střílení úspěšný Jiří Charousek.

0.kolo, čtvrtek 12.8.2010
HC Benátky nad Jizerou - Sportovní klub Kadaň  3:1  (1:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 15. Klimt (Vařecha), 29. Skořepa (Weiss), 32. Krejčík (Tondr) - 60. Charousek z TS. Rozhodčí: Ondřej - Jindra, Flegl . Vyloučení: 10:9. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 105. Průběh utkání: 0:0, 3:0, 3:1.
HC Benátky nad Jizerou: Stejskal (Pyrochta) - Hrach, Drábek, Müller, Tondr, Mrkvička, Pavlů, Hobza - Pabiška, Hudíček, Weiss, Klimt, Klíma, Kopic, Krejčík, Skořepa, Vařecha, Liška.
Sportovní klub Kadaň: Závorka (30. Kaššák) - Všetečka, Schmidt, Trefný, Mašek, Szakal, Zmeškal, Hlubuček, Přindiš - Topinka, Charousek, Mužík, Boušek, Mikšovic, Rohan, Kadlec, Bauer, Eiselt, Hofmeister, Bursík, Mareček.

Kadaň do utkání nevstoupila vůbec špatně. Již po necelých dvou minutách hry zakončoval Bauer, avšak cestě puku do sítě se postavil Jiří Stejskal, který rychle proti této střele vytasil svůj beton. Ve 3. minutě se hostům naskytla možnost hrát dvojnásobnou přesilovku, neboť byli v rychlém sledu po sobě vyloučeni Drábek a dokonce i gólman Stejskal. Hráči v bílých dresech několikrát nebezpečně ostřelovali benáteckou klec, avšak gólově se prosadit nedokázali. Po dlouhém oslabení se ke slovu dostali i Středočeši. Müller z hloubi obranného pásma našel najíždějícího Klimta, jenž si pěkným manévrem prohodil kadaňského beka a pelášil sám na Závorku. Ten nakonec puk schoval někde pod betony, i když si ani sám svým zákrokem nebyl jist. Chuť si Tomáš Klimt spravil v 15. minutě, když v přesilovkové souhře chytře vystřelil zpoza obránce a Závorka byl bez šance - 1:0. Poté ještě Hudíček minul hostující svatyni, a tak v první části hry padla jediná branka.

Benátky si aktivitu přenesly i do druhé třetiny, v níž se ve 29. minutě dostaly do dvoubrankového vedení. Dokonce ve vlastním oslabení se Benátečtí dostali do rychlého brejku. Weiss potáhl kotouč kolem mantinelu, načasoval přesnou přihrávku na svého parťáka Josefa Skořepu, který zasunul puk za přesunujícího se Závorku - 2:0. Přesně v čase, kdy Benátky šly na 34 vteřin do tří, hosté vystřídali gólmany. Tomáše Závorku mezi třemi tyčemi nahradil Jan Kaššák. Hlubučkovu střelu v přesilové hře nejprve vyrazil špičkou betonu Stejskal a na druhé straně ujel chybujícím bekům Kadaně rychlý Lukáš Krejčík a poprvé vystřelil směrem na vystřídavšího Kaššáka. Nový muž v brance nezačal zrovna šťastně, protože nedokázal zachytit puk letící do sítě - 3:0. I za tohoto stavu se Severočeši snažili o snížení, ale na ostříleného Eiselta si počíhal Jiří Stejskal a jeho šanci kryl.

Něco přes sto diváků na počátku 49. minuty vidělo šanci hostí. Szakalovu ránu Stejskal vyrazil před sebe, kde číhala nová posila z Chomutova Mikšovic, jenž lehkou tečí branku minul. Na druhé straně se připomněla dvojice Vařecha a zakončující Klimt. Z tohoto mráčku také nezapršelo. V 54. minutě si domácí beci nedostatečně hlídali Jakuba Bauera, který ale střelou z první trefil Stejskalův klín. Až v samotném závěru se Kadaň dočkala alespoň čestné branky. Všemu předcházel pád Hobzy na vlastní modré čáře, díky němuž se do úniku dostal Charousek, byl seknut vracejícím se Hudíčkem a soběslavský sudí Ondřej nařídil trestné střílení. Rozjel se sám postižený Jiří Charousek a střelou mezi betony zkazil Stejskalovi čistý štít - 3:1. Čtrnáct sekund před koncem řádné hrací doby mohli hosté dokonce snížit na rozdíl jediné branky. Po chybě benáteckých obránců se kupředu dral Mikšovic. Stejskal vyrazil z branky až k mantinelu skoro k modré čáře, zkušený útočník jej obhodil, našel volného Trefného, jenž měl před sebou jen prázdnou branku a v ní klečícího beka Pavlů. Obětavý obránce celku od Jizery ale brance zabránil, když odrazil střelu Trefného svou hrudí. Touto šancí skončilo pohledné utkání, v němž se po zásluze radovaly Benátky.

Tomáš Nejedlo

Milan Černý, trenér Benátek nad Jizerou
"Odehráli jsme náš nejvydařenější přípravný zápas, který už měl úroveň první ligy. Samozřejmě to nepřeceňujeme, protože hrajeme v neúplné sestavě. Minimálně pět hráčů vždy hraje přátelské zápasy v dresu Liberce, což samozřejmě vítám, protože tu zkušenost by pak měli v mistrovských zápasech za náš tým prokázat. V současné době neoplýváme velkou kvalitou, a tak bych byl rád, aby to tak veřejnost brala."

Martin Ťupa, asistent trenéra Kadaně
"Dnešní zápas byl docela rychlý a tvrdý. Pro naše mladé hráče to byla dobrá zkušenost, protože se teprve seznamují s dospělým hokejem. Utkání splnilo svůj účel."