Kadaň prohrála také v Jihlavě

Jindřich Poledna | 19.09.2011 | |

Ke třetímu ligovému utkání této sezóny vyrazila Kadaň na horký led Jihlavy. Ta hrála letos na domácím ledě poprvé a chtěla se před svými fanoušky vytáhnou. Celé dvě třetiny kadaňští hráči vzdorovali jihlavským nájezdům a kapitulovali až v poslední třetině. Nejdříve Jarinu překonal Hodek, po pěti minutách Hubáček, a pak se severočeská defenziva zhroutila. Třetí hřebíček do rakve přidal po chvíli Domin a Jarinu nahradil v kadaňské brance Závorka. Spokojení domácí dovedli zápas do vítězného konce, ale Kadaň nevsítila ani v druhém zápase na soupeřově ledě jediný gól.

3.kolo, pondělí 19.9.2011
HC Dukla Jihlava - Sportovní klub Kadaň  3:0  (0:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 45. Hodek (Maliník), 50. Hubáček (Kolafa, Ficenc), 52. Domin (Padělek, Zeman). Rozhodčí: Svoboda - Gerát, Ondráček . Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0.
HC Dukla Jihlava: Halmoši - Ficenc, Kolafa, Malena, Jaroš, Kaláb, Dobrovolný, Grundmanis, Petráček - Čachotský, Hubáček, Hodek - Padělek, Domin, Zeman - Jeslínek, Bezděk, Karpov - Maliník, Pometlo, Polcar.
Sportovní klub Kadaň: Jarina - Schmidt, Látal, Tollinger, Zmeškal, Trefný, Szakal, Révay - Ton, Bursík, Freiberg - Skořepa, Mikšovic, Hofmeister - Fiala, Stoklasa, Stehlík - Rohan, Mála

Hokejisté Dukly Jihlava byli zcela jistě rozhodnutí v utkání se severočeským soupeřem z Kadaně odčinit prohru 1:3, která je potkala na ledě Šumperku. Kadaňští si zase dělali zálusk na první body do letošní prvoligové tabulky. A podle toho také do střetnutí vstoupili.

Již od prvních minut byla Kadaň aktivnější, než její soupeř Vysočiny. Vyvíjený tlak však kýžené ovoce hráčům hostí nepřinesl. V 5. minutě se přízemní střelou z otočky prezentoval kadaňský Tomáš Bursík. Jeho pokus ale Halmoši s přehledem lapil. Necelou minutu nato ujel po levé straně ledové plochy Tomáš Petráček, protáhl se až do útočného pásma, kde našel výhodně postaveného Polcara. Přihrávku mu však adresoval na paty. První dějství příliš hokejové krásy nepřinášelo. Největší šanci na změnu skóre zazdili domácí 48 vteřin před konečným hvizdem. Kadaňská defenziva zapomněla na Radka Hubáčka, který tak mohl směle pokračovat vstříc Kamilu Jarinovi. Nakonec se jihlavský rychlík rozhodl pro blafák, jímž chtěl kadaňského gólmana překonat. Na jeho zkušenosti byl ale krátký. Do kabin se tedy odcházelo za nerozhodného stavu.

Druhá dvacetiminutovka přinesla přeci jenom o něco ofenzivnější podívanou. Ve 22. minutě se do jihlavští dostali do zajímavé pozice, když se těsně před Jarinou pokoušel prosadit Aleš Padělek. Kadaňský mág nejen že vychytal Padělka, na jeho umění si vylámal zuby také dorážející Petr Domin. Minutu před polovinou utkání si hosté zahráli svoji první početní výhodu. Nebezpečně se v jejím průběhu jevila pouze bomba Jana Látala od modré. V minutě 34. měl branku na holi Roman Maliník. Stejně jako Hubáček však samostatný nájezd neproměnil. Nedlouho poté předvedl rychlost a dravost Michal Jeslínek. Po pravé straně se prodral a přes kadaňského beka se natlačil před Jarinu. Ten byl ale opět bezchybný. Severočeský gólman předváděl skutečně velice kvalitní výkon. Do větší příležitosti se již ani jeden z celků v průběhu druhé periody nedostal.

Do třetí třetiny nastoupila naprosto odlišná Dukla Jihlava. Jihlavští hýřili aktivitou. Ve 42. minutě pelášili do přečíslení 2 na 1 Aleš Padělek a Petr Domin. První jmenovaný udělal až do finální přihrávky vše bezchybně. Tu totiž poslal spoluhráči přímo pod nohy. Statný Petr Domin tak nemohl zakončit dle svých představ. V čase 44:31 však již domácí červené světlo za kadaňským strážcem svatyně rozsvítili. Roman Maliník vybojoval u mantinelu kotouč, který ihned nasměroval do předbrankového prostoru. Tam si s ním Daniel Hodek hlavu příliš nelámal a napálil jej pod víko Jarinovy klece – 1:0. V 50. minutě využili jihlavští přesilovou hru. Tomáš Ficenc věděl o na modré čáře stojícím Kolafovi, který napálil razantně kotouč přímo na bránu. Do rány mu však vložil hůl Radek Hubáček, který tím změnil trajektorii puku. Poté už stačilo pouze zvednout ruce nad hlavu a radovat se – 2:0. Za necelé dvě minuty musel Jarina ze své sítě lovit kotouč znovu. Aleš Padělek ukázal přehled a výtečným pasem před bránu hostí vybídl Petra Domina ke skórování. Ten nabídkou nepohrdl a Jarinu bez okolků propálil – 3:0. Po této brance vystřídal Kamila Jarinu v brankovišti hostí Tomáš Závorka. Ani tato změna ale k úspěchu nevedla. Příliš pasivní hosté neměli se svým stylem hry šanci alespoň zdramatizovat souboj. Dukla Jihlava se tak mohla radovat, Kadaň zdolala 3:0.

I přes velice vlažný začátek z obou stran nabralo utkání patřičné obrátky. To vše ale až ve třetím dějství, kdy se domácí Dukla Jihlava hned třikrát prosadila. V tabulce tak poskočila o jedno místo vpřed, tedy na 5. pozici. Severočeši se stále krčí bez bodu na posledním místě tabulky.

Libor Kucza

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): S výsledkem jsme spokojeni, i když se nerodil lehce. V prvních dvou třetinách jsme si vytvořili určité šance, ale nedokázali jsme je proměnit. Díky skóre 0:0 nebyl na kluky vytvořený ten potřebný tlak. Místo střely na bránu se tam neustále hledali. Po druhé třetině jsme si k tomu řekli svoje, a góly tam spadly.

Jiří Rech (asistent trenéra SK Kadaň): Mně se zápas hodnotí velice špatně, protože jsem nezískali žádný bod. Dvě třetiny držíme skóre, říkame si, že rozhodne chyba. Bohužel pro nás, jsme jí udělali my. Už to není ta Kadaň jako vloni, nedohráváme souboje, nejdeme před bránu.