Kadaň prohrála i šestý přípravný zápas

Jindřich Poledna | 21.08.2012 | |

Po bezbrankové první třetině, kdy se Kadaň především bránila díky spoustě vyloučení, se domácí tým ujal vedení po dvou rychlých brankách na konci druhé třetiny. Beroun přidal v 50.minutě branku při přesilové hře a zastavil tak tlak Kadaně. Přesto jednu branku Kadaň vstřelila. Danko Deveri využil dvojnásobnou přesilovku. Kadaň tak nevyhrála ani v šestém přípravném zápase.

6.kolo, úterý 21.8.2012
Medvědi Beroun 1933 - Sportovní klub Kadaň  3:1  (0:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 35. Gengel (Padělek, Hertl), 37. Doležal (Karpov, Vostřák), 50. Hertl (Trojan) - 54. Deveri. Vyloučení: 10:9, navíc Trefný (KAD) 5+OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Medvědi Beroun 1933: Direnzo (Koudelka) - Jebavý, Malý, Hertl, Vítek, Kořínek, Martinec, Zeman, Doležal (C), Barta, Vostřák, Meidl, Karpov, Padělek, Suchánek, Palaščák, Gengel, Trojan, Videlka, Csanyi
Sportovní klub Kadaň: Kaššák (Strmeň) - Trefný (C), Kolář, Opalek, Schmidt (A), Kolčava, Dostál, Pozděna, Mazanec - Ton (A), Chlouba, Račuk - Mála, Hanták, Deveri - Mainer, Škorík, Bursík - Štelcich, Ondráček, Hofmeister.

Kadaň přijela do Berouna opět s týmem převážně mladých hráčů. A domácí Medvědi se do kadaňských hráčů pustili hned od prvních minut, převzali otěže utkání a pořádně tlačili. A Kadaň pod tlakem faulovala. Oslabení, při kterém si odseděl 2 minuty Schmidt sice hosté přežili bez újmy, ale v 9.minutě bylo prosti severočeskému celku nařízeno po druhém faulu trestné střílení. Martinec však domácí do vedení neposlal, brankář Kaššák se na brankové blýskl a puk lapil. V následující dvojnásobné přesilovce měli domácí několik šancí, ale Kadaň opět několikrát podržel Kaššák. Koncem třetiny Beroun opět přidal, svou převahu však nedokázal přetavit v branku. Po první třetině byl tedy stav bezbrankový, ačkoliv hostující celek měl na trestné lavici postupně 6 hráčů!

Kadaň dohrála na začátku druhé třetiny své oslabení bez problémů a ve 26.minutě si zahrála svou první přesilovou hru, za katr putoval domácí Zeman. Jenže hráči přijali přesilovku spíše jako dvouminutový odpočinek a domácího gólmana téměř neohrozili, naopak po chybě obrany mohli sami inkasovat. V polovině utkání měl hostující tým chvíli dokonce dvojnásobnou výhodu, připravil si několik slibných šancí, ale střílel minimálně. Ve 33.minutě byl vyloučen kadaňský Ton a domácí tým se opět připravoval ke zteči hostující branky. Jenže domácí výhoda trvala jen minutu, poté se síly na ledě vyrovnali, za katr putoval berounský Martinec. Jenže Beroun zbytek oslabení přežil a z protiútoku skóroval. Krásnou přihrávku doťukával téměř do prázdné branky Ladislav Gengel – 1:0.

Beroun po obdržené brance ožil a během chvíle přidal i druhou. Po chybě kadaňské obrany se před téměř odkrytou brankou ocitl domácí Doležal, který poslal domácí tým do dvoubrankového vedení – 2:0. V posledních dvou minutách měla výhodu přesilové hry opět severočeská Kadaň. Velkou šanci měl hostující Hanták, nedal, a tak se po 40ti minutách šlo do kabin za stavu 2:0 pro domácí tým.

Do třetí třetiny vstoupil na led zcela jinak naladění kadaňský tým. Byla na něm vidět odhodlanost vyrovnat, hráči lépe bruslili, byli více na puku a začali také střílet směrem na domácí branku. Především Škorík a Deveri zle zatápěli Medvědům, domácí brankář se měl co ohánět. Jenže právě Stanislav Škorík své útočné snahy přehnal a šel ve 48.minutě pykat za katr. V oslabení zahrozil kadaňský Mainer, jenže nedal a z protiútoku trestali domácí. Jaroslav Hertl potrestal chybu Kadaně a zvýšil na 3:0.

Kadaň nezlomila ani třetí branka a stále se tlačila dopředu. Jenže zahazovala neuvěřitelné šance! V 52.minutě mířil puk před prázdnou branku, jenže Bursík jej vůbec netrefil. I takhle se dá naložit se 100%tní tutovkou! Tlak Kadaně vyústil ve vyloučení domácího Doležala. Hned po něm dal dvojtou výhodu Kadani Martinec. A povedlo se! Danko Deveri se trefil hned po 3 sekundách hry – 3:1. Kadaň branka ještě víc nabudila, a Direnzo měl v brance najednou tolik práce, až se z něj kouřilo.

Dvě minuty před koncem řádné hrací doby vyhodil domácí ochránce svatyně puk mimo hřiště a vyfasoval za to menší trest. Kadaň na to reagovala odvoláním brankáře. Kadaňští hráči sice dobře kombinovali, ale chyběla jim finální přihrávka před branku. Beroun se tak mohl radovat z první výhry v přípravě, Kadaň na ní stále čeká.

Jindřich Poledna

Zdeněk Skořepa (SK Kadaň): Co k dnešnímu zápasu dodat. Dneska můžu pochválit akorát gólmana Kaššáka, který nás podržel během celého zápasu, ale jinak se mi ten předvedený výkon z naší strany nelíbil. Nebyli jsme vůbec v pohybu, čekali jsme na soupeře, vyloučení...samá negativa a jediné pozitivum je gólman.

Petr Třinecký (HC Berounští Medvědi): Já si myslím, že dnešní zápas rozhodlo, že jsme měli více přesilovek a že jsme jednu využili, soupeř se nechával často vylučovat. Jinak je to příprava, týmy zkoušejí hráče a zatím není moc co hodnotit.