Kadaň prohrála doma s Berounem a je v tabulce poslední

Jindřich Poledna, Martin Gahler | 17.09.2011 | |

K a d a ň - První domácí zápas začala Kadaň velmi slibně. hrála důsledně v obraně a Medvědi se velmi těžko prosazovali. Domácí si postupně vybudovali dvoubrankové vedení, ale poté polevili v obraně a Beroun trestal. Dvakrát vyšachoval kadaňskou obranu a zakončoval do prázdné branky. Hosté ve třetí třetině zápas úplně otočili, když využili druhou přesilovou hru. Čtvrtou branku přidal Beroun při kadaňské hře bez brankáře a odvezl si z Kadaně své první 3 body v této sezóně.

2.kolo, sobota 17.9.2011
Sportovní klub Kadaň - Medvědi Beroun 1933  2:4  (1:0, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 18. Fiala, 26. Chlouba (Stoklasa) - 29. Švagrovský (Hašek, Nedvěd), 39. Hašek (Švagrovský, Poletín), 45. Špelda (Soldán, Kupec), 59. Hašek. Rozhodčí: Schmejkal - Arazimová, Zavřel. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 260. Střely na branku: 32:42. Průběh utkání: 2:0, 2:4.
Sportovní klub Kadaň: Jarina - Schmidt, Látal, Trefný, Szakal, Révay, Malínský, Zmeškal, Tomeček - Eiselt, Skořepa, Mála - Fiala, Mikšovic ,Bursík - Ton, Stehlík, Freiberg - Rohan, Stoklasa, Chlouba.
Medvědi Beroun 1933: Furch - Sobotka, Špelda, Barák, Veselý, Přindiš, Nedvěd, Malý, Soldán - Stromko, Besser, Hašek - Vlček, Kupec, Švagrovský - Rubeš, Poletín, Pacovský - Žalčík, Milfait, Forman.

Vstup do zápasu byl vlažný z obou stran. První větší šanci si připravil až ve 4.minutě domácí obránce Révay, který od modré čáry vyzkoušel pozornost brankáře Furcha. Kadaňská defenziva fungovala více než dobře a hostující celek měl velké problémy dostat se vůbec do útočného pásma. K první větší příležitosti se Medvědi dostali až v 8.minutě, kdy měl trochu více prostoru před Jarinou Milfajt. Domácí gólman si celou situaci pohlídal a s jistotou ukryl puk před dotírajícím útočníkem. Beroun se do větší útočné fáze dostal až v 10.minutě, kdy pykal na trestné lavici domácí Eiselt. Hostě měli několik příležitostí, ale málo stříleli. Potrestat je mohl na konci kadaňského oslabení Stoklasa, ale branku Berouna z blízka přestřelil. Ve hře 5 na 5 excelovala Kadaň, zatlačila Medvědy do jejich obranného pásma a hodně střílela. Furch se měl co otáčet. Tlak se Kadani podařilo korunovat až v 18.minutě ve hře 4 na 4. To hosté nezvládli rozehrávku, ONDŘEJ FIALA bekhendovou střelou v signalizované výhodě poslal puk mezi betony Furcha – 1:0. Koncem třetiny mohli domácí své vedení ještě zvýšit při přesilovce 5 na 3, ale Beroun se štěstím vyhazoval ze svého pásma puk za pukem.

Na začátku druhé třetiny přežil Beroun zbytek oslabení, a pak se vrhl na Kadaň. Domácí hráči jakoby nevěděli, kam dřív skočit. Jarina několikrát zasáhl, ale větší brankovou příležitost si Medvědi nevytvořili. Jejich tlak vyústil ve vyloučení domácího Rohana. Kadaň oslabení bez problému přežila a chvíli na to zvýšila své vedení. Další chybu obrany hostí potrestal střelou mezi betony ROMAN CHLOUBA po skákavé nahrávce Petr Stoklasy – 2:0.

Hosté se do zápasy vrátili hodně rychle. Po dvou minutách bylo sníženo, když po krásné berounské kombinaci zakončoval do prázdné branky DAVID ŠVAGROVSKÝ - 2:1. Zvýšit vedení Kadaně mohl v polovině utkání Skořepa, který projel kolem všech hráčů Berouna, ale ztroskotal na dobře postaveném Furchovi. Další šanci měli domácí při vyloučení Pacovského, ale domácím se hra v početní výhodě vůbec nedařila. A když se na trestnou lavici posadil kadaňský Trefný, dali hosté Severočechům lekci z produktivity. Na 2:2 vyrovnal po rozebrání obrany, opět do prázdné branky, JIŘÍ HAŠEK. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Ve třetí třetině začali sice lépe domácí, ale Berounu se podařilo otočit skóre. Po přísném vyloučení domácího Zmeškala využili druhou přesilovou hru. LUKÁŠ ŠPELDA propálil Jarinu pod rukou – 2:3. Kadaň vycítila šanci vyrovnat při vyloučení Baráka, ale v cestě jim stál výborný Furch. A hosté mohli jít navíc do dvoubrankového vedení, když Hašek nepotrestal chybu Szakala. Kadaň si připravila šance i při hře 4 na 4, ale Furch se dostával do lepší a stále lepší formy. Beroun se koncem třetiny rozhodl přestat kombinovat a pouze vyhazoval puky do středního pásma. Chtěl dohrát zápas bez obdržení další branky, soustředěn jen na obranu.

Medvědi darovali Kadani šanci na srovnání v 58.minutě, kdy se zbytečně nechal vyloučit Soldán. Domácí si vzali oddechový čas, odvolali brankáře a se šesti hráči v poli se vrhli na svého soka. Jenže Beroun se vymanil ze sevření a na konečných 2:4 uzavřel skóre zápasu do prázdné branky svým druhým zásahem v utkání JIŘÍ HAŠEK.

Jindřich Poledna, Martin Gahler

Mikuláš Antonik (SK Kadaň): První třetinu jsme začali náporem, ale dokázali jsme vstřelit bohužel jen jednu branku. Soupeři jsme sice odskočili v druhé třetině na rozdíl dvou gólů, ale pak jsme začali hrát naprosto nesmyslnou hru. Otevřeli jsme hru a nechali jsme soupeře, aby nám ujížděl. Takové fatální chyby nesmíme dělat! Beroun zápas otočil, my chtěli vyrovnat, za stavu 2:3 jsme ho zatlačili, ale dostali jsme navíc gól v powerplay. Teď se budeme muset začít soustředit na Jihlavu, v sestavě toho moc změnit nemůžeme, protože máme pár hráčů zraněných.

Jiří Doležal (HC Beroun): Dá se říct, že až do 10.minuty dominovali domácí, my byli pod tlakem. Pak jsme se dostávali víc do útočného pásma, ale soupeř potrestal naší hrubku gólem. Do hry jsme se dostali až tou krásnou brankou na 1:2. Druhá třetina byla vyrovnanější, ale my byli stále nervózní. Branky jsme dávali jen díky bojovnosti. Kluky bych chtěl pochválit především za třetí třetinu, protože tam jsme šli za vítězstvím víc než domácí. Důležité bylo, že jsme přežili oslabení 6 proti 4 a dokonce přidali čtvrtou branku.