Kadaň přiváží body z Havířova

Jindřich Poledna | 28.12.2009 | |

Hráči Kadaně cestovali letos již podruhé přes celou republiku, aby urvali důležité body na ledě Panterů z Havířova. V předchozím zápase vyhrála Kadaň po nájezdech (4:3) a vzhledem k tomu, že se Havířovu v poslední době vůbec nedaří, brousili si Severočeši hokejky na zisk tří bodů. A první třetina jim vyšla výborně – v 19. minutě se dělovkou trefil David Balázs. Ve druhé třetině přidal branku Kloz, domácí Panteři sice snížili, ale dvoubrankové vedené získal opět na stranu Kadaně Schmidt. Ačkoliv domácí opět snížili, vedla Kadaň na konci druhé třetiny o 3 branky, čtvrtý gól přidal Charousek, pátý v přesilovce Hlubuček. Jenže nástup do závěrečné třetiny Kadani naprosto utekl. Panteři během tří minut snížili až na 4:5. Klid Severočechům přinesl až šestý gól z hole Bouška. Kadaň tak přiváží tři body za výhru 4:6.

34.kolo, pondělí 28.12.2009
AZ Heimstaden Havířov - Sportovní klub Kadaň  4:6  (0:1, 2:4, 2:1)
Branky a nahrávky: 25.Szturc (Roman, Šedivý), 35.Seman (Piecha), 41.Szturc (Šedivý, Tesařík), 44.Seman (Piecha) - 19.Balázs (Bauer), 23.Kloz (Freiberg, Mužík), 31.Schmidt (Freiberg, Ton), 37.Charousek (Gombár), 40.Hlubuček (Balász, Bauer), 56.Boušek (Rutta). Rozhodčí: Přikryl - Goňa, Obadal. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 589. Střely na branku: 31:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5, 4:5, 4:6.
AZ Heimstaden Havířov: Čech (Gleich) - Štefanka, Peštuka, Tesřík, Krisl, Zientek, Rangl, Jindřich - Seman, Piecha, Potočný, Roman, Šedivý, Szturc, Říčka, Červenka, Strapáč, Haas, Szabó, Zeliska
Sportovní klub Kadaň: Jarina (Štěrba) - Rutta, Ťupa, Kloz, Brňák, Zmeškal, Hlubuček, Hartmann, Schmidt - Balázs, Bauer, Tsyganov, Gombár, Charousek, Boušek, Ton, Freiberg, Mužík, Malát, Bursík, Polanský

Vzhledem k postavení obou týmů v tabulce a jejich hernímu projevu se nečekal moc pěkný hokej. Kadaň vystrčila růžky hned v úvodu utkání a domácí Čech se musel ukázat po střele Balásze. Jarinu vyzkoušel ve 3.minutě Seman, brankář Kadaně, hned ukázal své kvality. Hrálo se především o střední pásmo, vzrušení před brankou způsobil v 7.minutě Bauer, jeho akci však Čech zlikvidoval. V 9. minutě měla Kadaň výhodu první přesilové hry, moc toho ale v útočném pásmu nevytvořila, paradoxně měli více ze hry domácí. Havířov svou první přesilovku rozehrál ve 12. Minutě, ale naložil s ní také prachbídně. Havířov dostal Kadaň pod tlak v 16. Minutě, kdy hrál další přesilovou hru. Panteři měli jednoznačně navrch, puk v síti k radosti hostí neskočil. V 18.minutě měl gól na hokejce domácí Roman, ve vyložené šanci jej Jarina vychytal. A tak trestala Kadaň na druhé straně. Bauer přihrál do jízdy Balázsovi a ten bombou propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:1.

Kadaň byla při chuti a zvýšit mohl hned po 20 vteřinách Bauer, Čech jeho úmysl vystihl. Domácí mohli srovnat v následující minutě, Szturc nedokázal usměrnil přihrávku zpoza branky za Jarinova záda. A Kadaň trestala – po ose Mužík – Freiberg – Kloz zakončoval poslední jmenovaný a hosté se ujali vedení 0:2. Boušek mohl v následují minutě přidat domácím ránu z milosti, ztroskotal na domácím brankáři. A pak přišla radost Panterů. Szturc svou třetí dorážkou překonal ve 25.minutě ležícího Jarinu a snížil na 1:2. Kadaň po obdržené brance paradoxně ožila. Měla více ze hry a tlačila se před branku Panterů. A snaha se vyplatila! Těsně po polovině zápasu vedla Kadaň už 3:1 po brance Schmidta. Ve 33. minutě získala Kadaň výhodu trestného střílení, ale Charousek ztroskotal na domácím Čechovi. Domácí snížili na 2:3 při hře 4 proti 4 Semanem. Domácí gól probral a následující minuty byli aktivnější. Jenže Kadaň opět utekla na rozdíl svou branek – Charousek krásně zavěsil pod víko – 2:4. Domácí po obdržené brance rozhodně nevypadali, že by nejradši zahodili hokejky do žita, především agilní Szturc dával Jarinovi pořádně zabrat! Jenže po faulu hráli ve 4 v poli a Kadaň toho náležitě sekundu před koncem třetiny využila – Hlubuček zvýšil na 2:5!

Do třetí třetiny vstoupili Panteři jako vyměněné mužstvo. Ve 41. minutě snižoval snaživý Szturc na 3:5, po dvou minutách to bylo již jen o branku, přečíslení 2 na 1 vsítil 4 branku Panterů Seman – 4:5. Tento otřes kadaňský tým probudil, začal lépe bránit, ale vůbec mu nešla hra dopředu. Domácí tak dobývali branku Severočechů plných 15 minut, až se osmělil Rutta a jeho střelu dorazil za Čechova záda Boušek4:6. Kadaň si tak přiváží z Havířova důležité 3 body a může slavit dlouhou cestou přes celou republiku.

Jindřich Poledna,. Libor Galvas

Pavel Hinner (asistent trenéra Havířova) – „První dva góly jsme dostali velice laciné. Pak snížíme a opět dostaneme branku. Po druhé třetině jsme v kabině zvýšili hlas, což mělo za následek to, že jsme v poslední části dostali Kadaň pod tlak. Hráli jsme pak dobrý hokej a měli i dost šancí. Jenže tím jak jsme to otevřeli, tak jsme dostali šestý gól. Dostat šest gólů doma je příliš moc na to, abychom vyhráli. Kadaň navíc měla štěstí, protože na co sáhla, to jí spadlo do brány, zatímco my jsme se na ty góly nadřeli.“

Mikuláš Antonik (trenér Kadaně) – „Soupeř rozhodně nevypadal, že by byl v nějaké krizi. Naopak hráli výborně, byli nebezpeční v útočném pásmu a my jsme rádi, že vezeme tři body. Měli jsme dobrý vstup do zápasu, po druhé třetině jsme vedli 5:2, ale do poslední třetiny jsme vstoupili naprosto nepochopitelně, soupeř snížil a nejdůležitějším momentem pak byl náš gól na 6:4.“