Kadaň přijíždí z Hané opět s nepořízenou

Vladimír Pašek, Jindřich Poledna | 16.11.2005 | |

Ani po dvanáctém utkání na soupeřově ledu se Kadaň nevrací jako vítěz. V každé třetině obdržela jednu branku, a tak se opět sen o třech bodech rozplynul jako pára nad hrncem. Čestný úspěch severočeského celku zaznaměnal ve 43.minutě obránce Ondřej Staněk, který zužitkoval přihrávku Miloše Kajera. Kadaň se tak bude muset pokusit vybojovat další body v sobotu doma s lídrem ligy - Ústeckými Lvy.

24.kolo, středa 16.11.2005
HC Olomouc - Sportovní klub Kadaň  3:1  (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 9.Faltýnek (Bouz), 21.Ministr (Šafařík), 45.Ministr (Smejkal) - 43.Staněk (Kajer). Rozhodčí: Jaromír Vampola - Martin Klouda, Tomáš Křivský. Vyloučení: 8:11. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 600. Střely na branku: 35:22. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
HC Olomouc: Žigárdy - Kříž, Šafařík, Bartoň, Vlček, Světlík, Faltýnek, Protivný, Varakas - Smejkal, Ministr, Slaninák - Metlička, Karný, Kreuzman - Žajgla, Hebar, Bouz - Šimo, Čuřík, Frieb.
Sportovní klub Kadaň: Hübl - Vobořil, Staněk O., Plaček, Lašek, Hlavatý, Hlubuček, Zajíček - Tvrdek, Oliverius, Kajer - Žák, Hlusička, Postl - Zika, Švík, Hahn - Hubínek, Tauš, Zaťovič, Švejda.

Po 20 vteřinách od úvodního vhazování prověřoval svižnou ranou Hüblovu pozornost Smejkal. Následující minuty ale už šancemi rychlou hrou nepřekypovaly, oba týmy spíše vyčkávaly na chybu soupeře. Až ve 3.minutě přivezl vzruch do obrany Kadaně Čuřík. Hübl však musel vážněji zasahovat až při závaru Ministrovy formace, střely Smejkala a Kříže stačil kadaňský gólman pokrýt. V 5.minutě se tlačil před Hübla Karný a Lašek musel faulovat. Za minutu k němu na trestnou lavici přibyl Staněk za nedovolené bránění, a Mora hrála přesilovku 5 na 3. Kvůli odpočinku vytížené Ministrovy formace zvolil domácí trenér taktický oddechový čas. Po nepříliš vydařené kombinaci I.pětky rozezvonil Ministr levou tyč kadaňské branky. Po návratu Laška z trestné lavice se na jeho místo posadil Hahn a trojice kadaňských pokračovala v bránění. Jediným výsledkem olomouckého snažení byla pouze dělovka Kříže, která bolestivě zasáhla clonícího Šafaříka. Mora dokázala proměnit až přesilovku 5 na 4, na Bouzův pas si najel Faltýnek a z první se nemýlil 1-0. V 11.minutě našel Ministr zpětnou přihrávkou na modré rozjetého Vlčka, ten se ale s kotoučem dostal až za soupeřovu bránu. V téže minutě dal Kreuzman podtržením Tauše možnost k početní výhodě Kadani. První střelu vyslal na Žigárdyho až ve 12.minutě Vobořil. Tentýž hráč ale za protesty po odpískaném ofsajdu vyfasoval osobní desetiminutový trest. V přesilovce stihli od modré pálit Zajíček a Plaček, Žigárdy ovšem zůstal pozorný. V 16.minutě spálil neuvěřitelnou šanci kadaňský Oliverius, který po Tvrdkově přiťuknutí netrefil odkrytou polovinu olomoucké brány. Poté si Kadaň také vyzkoušela dvojitou početní výhodu, Ke Slaninákovi, už sedícím za faul, přibyl po 50 vteřinách i Bartoň. Hostům se sice podařilo olomouckou obranu vyšachovat, Plačkovo zakončení si ale pohlídal Žigárdy. Poslední dvouminutovka už se odehrála v poklidném tempu.

Úvod prostředního dějství vyšel domácím, Šafaříkem vyhozený puk zpracoval ve středním pásmu Ministr a po učebnicovém uvolnění vystřelil přesně nad Hüblovu vyrážečku 2-0. Další vpád do obrany hostí předvedl Čuřík a Švejda musel sáhnout k faulu. V oslabení ale zodpovědně bránící Kadaň nepustila Moru ke střele. Ve 27.minutě se hosté pustili do útočení, Postl se dostal do rohu za olomouckou bránu, oplácel Šafaříkovi jeho vysoko zdvižený loket a hlavní sudí vylučoval na obou stranách. Hra ve čtyřech vydržela necelou minutu, na kadaňskou stranu trestné lavice si musel nuceně přisednout ještě Zika. Olomouci přesilovka 4 na 3 a následně i 5 na 4 kýžené ovoce nepřinesla, po jejím skončení dokonce prověřoval Žigárdyho pozornost z ostrého úhlu Žák. Až do 33.minuty následovala dlouhá pasáž bez přerušení, šance na obou stranách však končily na holích obránců. Ve 34.minutě provětral Žigárdyho lapačku opět Žák, Kadaň vyrovnala hru a začínala pomalu vystrkovat růžky. Snažení hostí ale přibrzdila Ministrova formace, která předvedla před Hüblem závar a kadaňský gólman se po ranách Ministra a Smejkala musel hodně ohánět. Ve 36.minutě sáhl k nedovolenému zákroku Plaček a hosté šli opět do čtyřech. Mora ale zůstala pouze u kombinací a jedinou střelu Žajgly Hübl bez problémů pokryl. Do druhé sirény potom hra zůstala ve středním pásmu.

Poslední dějství začalo lahůdkovým lobem Hebara, který přehodil na modré stojícího Hlavatého, přesně na hůl Bouze, ten však rodící se šanci nevyužil. Ve 43.minutě byl vyloučen olomoucký Protivný. Přesilovkou hosté zdramatizovali průběh utkání po 30 vteřinách, když nahození Kajera dorazil do brány Staněk 2-1. Ve 45.minutě si přesilovku zahrála Mora, kadaňský kapitán si šel odpočinout za nedovolené bránění. Moře stačilo 21 vteřin, aby Ministr zužitkoval Smejkalovu přihrávku v rychlou odpověď 3-1. A aby nebylo vyloučení dost, poslal hlavní sudí na trestnou lavici vzápětí Hebara a šanci měli hosté. S přesilovkou však nenaložili podle svých představ, jedinou ránu vyslal Hlavatý až od červené čáry. V 50.minutě předvedl pěknou individuální akci Ministr a po jeho střele švihem se semaforem blýskl Hübl. O minutu později likvidoval gólman Kadaně příklep Hebara. Hostům v těchto fázích nešla upřít snaha a bojovnost. V 54.minutě levý beton Žigárdyho zabránil kotouči v cestě do sítě po střele Staňka. Mora se začala více soustředit ne obranu a hosté měli víc místa na kombinaci. V 56.minutě namazal Tvrdek mezi kruhy najetému Vobořilovi, ten ale v ideální pozici netrefil bránu. Do posledních dvou minut šla Mora ve čtyřech hráčích, vyloučen za podražení byl Slaninák. Hahn ale při dojíždění kotouče zvedl hůl příliš vysoko a tak se závěrečný nápor hostí nekonal.

Vladimír Pašek, Jindřich Poledna

Ladislav Kubát (trenér SK Kadaň): “My jsme dnes podali velice špatný, matný výkon, dle mého to byl tak padesátiprocentní výkon oproti tomu, co jsme odvedli doma proti Chomutovu. Pokud takto budeme hrávat venku, nemůžeme myslet na žádný bodový zisk.Bohužel, hned od začátku nás stíhala vyloučení, uznávám, že fauly tam byly, neměli jsme ale možnost dostat se do tempa, a v tomto duch jsme odehráli dvě třetiny. Spokojený můžu být jedině se třetí třetinou, ale to už bohužel byla křeč a bezhlavý tlak, takové nasazení, které však postrádalo cokoliv hokejového.Dnes stačil domácím průměrný výkon, aby nás porazili.“

Aleš Tomášek (trenér HC Olomouc): “ Dobré tři body, na domácím hřišti jsme moc zápasů neprohráli. Dnes jsme Kadaň k ničemu nepustili, hráli jsme dobře. Kromě tří gólů, které jsme dali, jsme mohli určitě nějaké přidat. Zápas jsme mohli rozhodnout dříve, zbytečně jsme si to komplikovali, v poslední třetině jsme po obdržení gólu byli trošku nervózní. Naštěstí z přesilovky jsme odpověděli a tím byl zápas rozhodnut. Já můžu kluky pochválit, tři body jsou doma. Připravujeme se na derby s Prostějovem, byl bych rád, kdyby byl Prostějov přemotivovaný a my jsme připraveni hrát s chladnou hlavou, to by mohla být naše rozhodující šance je přehrát. Kádr má Prostějov dobrý, doma hrají taky dobře, ale nijak se jich nebojíme.“