Kadaň přesvědčivě přejela Medvědy

Jindřich Poledna | 08.02.2014 | |

V zápase o šest bodů nenechala Kadaň vůbec nic náhodě a zakousla se do Medvědů hned od prvních vteřin. Výsledkem byly 2 branky v úvodních minutách - Karel Ton získal pro domácí celek vedení ve vlastním oslabení, Nikola Gajovský přidal v 6.minutě další uklidnění. Zbylé tři trefy padly až v poslední třetině, do střelecké listiny se postupně zapsali Nikola Gajovský, Karel Hromas a Jan Hamerbauer. Kadaň tak vyhrála 5:0 a odskočila Berounu už o 4 body.

49.kolo, sobota 8.2.2014
Sportovní klub Kadaň - Medvědi Beroun 1933  5:0  (2:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 4. Ton, 6. Gajovský, 43. Gajovský (Ton, Jíra), 51. Hromas (Kůs), 56. Hammerbauer (Charousek). Rozhodčí: J.Jílek – M.Jílek, Štětina. Vyloučení: 5:5, navíc Chrpa, Trefný (KAD) a Malý, Petruška (BER) 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 210. Střely na branku: 54:23. Průběh utkání: 0:0, 5:0.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň – Kopáč, Prošek, Pavlas, Opalek, Szakal, Trefný, Mazanec – Kůs, Chlouba, Hromas – Jíra, Gajovský, Ton – L.Novák, Charousek, Račuk – Hammerbauer, Hanták, Chrpa
Medvědi Beroun 1933: Šimboch – Jebavý, Růžička, Špelda, Sklenička, Kučný, Chalupa, Gutwald – Marek, Stromko, Hrdel – Třetina, Babka, Petruška – A.Půlpán, Kubeš, Hrouda – T.Půlpán, Malý

Kadaň se v úvodu zápasu usadila před Šimbochem, ale po devadesáti sekundách hry byl vyloučen domácí Kopáč a zdálo se, že v pernamenci bude příští dvě minuty spíše gólman Sportovního klubu Strmeň. Ten ale v oslabení příliš práce neměl, naopak důrazný Karel Ton sebral před berounskou brankou puk jednomu z obránců a v tváří tvář Šimbochovi chladnokrevně zavěsil. Strážce medvědí klece se poté musel vypořádat s pokusy Charouska a Jíry, oba zvládl bez problémů. Ovšem v šesté minutě hosté opět chybovali, Nikola Gajovský získal kotouč a kličkou překonal nešťastného Šimbocha. Domácí byli nadále aktivnější, gólman Berouna likvidoval střely Gajovského, Pavlase a Proška. Medvědi se před Strmeně dostávali spíše sporadicky, kadaňští obránci hladce odráželi jejich útočné výpady. Ve 14. minutě na trestnou lavici zamířil Pavlas a hosté se konečně usadili v obranném pásmu Kadaně. Nebezpečně pálil Jebavý, jehož střelu Strmeň vyrazil. Osmělil se také Aleš Půlpán, ale branku netrefil. V závěru první třetiny hrál Beroun po vyloučení Kůse další přesilovku, ale Kadaň ji ubránila s přehledem.

Domácí byli nebezpečnější i po přestávce. Od modré pálil Szakal, Šimboch vyrazil. Další střelu vyslal Chlouba, Šimboch tentokrát kotouč podržel a přerušil hru. Ve 25. se do šance dostal Hanták, jeho střela skončila na pravém betonu berounského brankáře. Poté se v pravém kruhu po přihrávce Pavlase do kotouče vší silou opřel Ton, ale zlomil hůl. Typický únik rychlíka Gajovského ve 31. minutě zastavil ofsajd. Trochu hluší pasáž zápasu okořenila bitka mezi Chrpou a Malým. Obránce Medvědů, jenž souboj vyprovokoval, byl o hlavu menším soupeřem povalen k zemi a inkasoval několik dobře mířených ran. Srdnatý Chrpa se od diváků dočkal mohutného aplausu, Malý prohru neunesl a zuřivě gestikuloval směrem ke kadaňskému útočníkovi. Navíc to nebylo v letošní sezóně poprvé, co se na kadaňském zimním stadionu tento hráč pustil do pěstního souboje. Ve 23. kole (Kadaň vyhrála 3:0) se porval s kapitánem Szakalem, bitka tenkrát skončila nerozhodně. Druhá perioda se dohrávala především před Šimbochem, ale vyložené šance si kadaňský soubor vytvořit nedokázal.

Do závěřečného dějiství domácí vstoupili třetí brankou. Aktivní Nikola Gajovský v přesilové hře využil nahrávku Tona a trefil se přesně pod horní tyč. Medvědi se poté snažili zápas zdramatizovat, ale Kadaň se pod tlakem ubránila. V 51. minutě na Strmeně ujížděli Babka s Hrdelem, ale kadaňský brankář nebezpečnou situaci zvládl. A tak berounští opět okusili hořkost pravidla nedáš-dostaneš. Kůs v následném protiútoku trefil Šimbocha, kotouč se dostal na hokejku Karla Hromase, jenž ho poslal za záda gólmana Berouna - 4:0. Těsně po čtvrtém gólu dostala diváky do varu další bitka; vyhlášený bijec Trefný se dostal do křížku s berounským Petruškou. Také tuto bitku vyhrál kadaňský hokejista, jenž svého soka povalil na led a poté již zasáhli rozhodčí. V 56. minutě vyzkoušel pozornost gólmana Medvědů Hlava, jeho střelu Šimboch ukryl do lapačky. Zanedlouho se domácí dočkali paté branky. Ihned po vyhraném buly Charouska se rychlou střelou prosadil Jan Hammerbauer. V závěru se hosté pokoušeli Strmeně připravit o čisté konto, ale vytáhlý gólman si poradil s pokusy Aleše Půlpána i Stromka a vychytal tak druhý shoot-out v sezóně.

Jiří Novotný

Miroslav Buchal (SK Kadaň): „Těžký zápas, důležité utkání pro nás, dobře jsme do něj vstoupili. Dali jsme dva rychlé góly, ale potom jsme přenechali iniciativu soupeři. První třetina naštěstí skončila 2:0. Od druhé třetiny si myslím, že hra nebyla špatná. Naštěstí jsme to gólově zůročili ve třetí třetině. Máme důležité tři body a jedeme dál.“

Petr Novák (Medvědi Beroun 1933): „Do utkání jsme vstoupili špatně a bohužel jsme při naší první přesilovce dostali gól a s námi takové maličkosti hodně zamávají, protože v pohodě nejsme a hráči nejsou dost zkušení. Myslím si, že to byl takový rozhodující faktor tohoto zápasu a místo toho, abychom 1:0 vedli tak jsme o gól zbytečně prohrávali a pak jsme soupeři v podstatě nahráli na druhý gól. On soupeř vlastně dal dvě branky v první 40 minutách z našich chyb a nahrávek a potom, když jsme to chtěli zlomit, otevřít hru, tak nás trestali za další chyby, kdy dali další góly a zaslouženě vyhráli.“