Kadaň poslední přípravu vyhrála

Jindřich Poledna | 09.09.2010 | |

Poslední přípravní zápas začal pro Kadaň velmi dobře. První třetinu vyhrála brankou Tona, na 2:0 zvyšoval na začátku prostřední části Fiala. Jenže pak se domácí probrali a otočili stav na 3:2. Možnost poprat ve o vítězství zajistil Kadani v 51.minutě Bauer. V penaltovém roztřelu exceloval Jarina a vítěznou branku Kadaně si připsal Trefný.

0.kolo, čtvrtek 9.9.2010
Stadion Litoměřice - Sportovní klub Kadaň  3:4sn  (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Tvrzník (Šinágl), 35. Slížek (Macek), 47. Šinágl - 9. Ton (Přindiš), 25. Fiala (Ton), 51. Bauer (Schmidt, Balazs), 60. Trefný . Vyloučení: 8:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 4:3.
Stadion Litoměřice: Volke (Wegert) - Mizera, Hillmich, Vobořil, Šrámek, Stříteský, Macek, Brož, Martinka - Sklenář, Šinágl, Tvrzník - Novák, Kříž P., Jelínek - Heinisch, Slížek, Horčička - Doležal, Hlusička, Přeučil P.
Sportovní klub Kadaň: Jarina (Závorka) - Schmidt, Szakal, Trefný, Revay, Hlubuček, Mazanec, Všetečka, Přindiš - Mužík, Balazs, Bauer - Bursík, Rohan, Mikšovic - Boušek, Eiselt, Kadlec - Radulay, Ton, Fiala

Začátek utkání probíhal spíše opatrně. V prvních minutách si oba brankáři připsali úvodní zákroky proti nepříliš nebezpečným střelám. V 5. minutě nabídli hosté Stadionu první přesilovku, domácí si ale nevytvořili žádnou šanci. První nebezpečnější akce se odehrála u branky Martina Volkeho. Jeho nepovedenou rozehrávku ale hosté nepotrestali. V 9. minutě se již poprvé měnilo skóre. Jako první rozvlnili síť v brance hosté z Kadaně. Po střele z rohu Volke pouze vyrazil před sebe a KAREL TON dorazil kotouč za jeho záda. Od dalšího gólu domácí brankář zachránil svůj tým jen o pár sekund později. Litoměřičtí se ale v žádném případě po inkasovaném gólu nestáhli, nýbrž vyrazili za vyrovnáním. Ve zbytku první dvacetiminutovky si připsali nebezpečné šance pouze oni a kadaňský brankář Kamil Jarina si na nedostatek práce nemohl stěžovat. Svůj tým podržel při několika dorážkách z bezprostřední blízkosti i například proti sólovému průniku až před branku obránce Petra Macka. Nikdo z domácích hráčů se proti němu do první sirény neprosadil, a tak byl stav po dvaceti minutách 0:1 z pohledu Stadionu.

Prostřední dvacetiminutovka začala dohrávanou přesilovkou Kadaně. Szakal si otevřel střelnici na modré čáře, ovšem ani jedna ze dvou střel, které vyslal na Volkeho neznamenala branku. Netrvalo však dlouho a v 25. minutě hosté zvýšili na 2:0 ve svůj prospěch. Petr Přeučil zblokoval střelu od modré, odražený kotouč se dostal k Ondřeji Fialovi před branku, odkud neměl problém nikým nehlídán skórovat. Ve 27. minutě se naskytla šance pro Stadion. Při vyloučení Mikšovice se z dorážky trefil Martin Tvrzník a odstartoval jízdu Litoměřic za vyrovnáním. Toho se domácí dočkali ve 35. minutě po několika minutách, které nenabídly příliš zajímavého. Na 2:2 srovnal kapitán Slížek a utkání začínalo prakticky od začátku. Více ze hry měli až do druhé sirény Litoměřičtí, ale stav se již do přestávky nezměnil.

Třetí třetinu rozehráli aktivněji Litoměřičtí a přineslo jim to ovoce. Od prvních minut měli převahu a ve 47. dokonali svůj obrat ve skóre. Petr Šinágl odebral hostům na vlastní modré kotouč a uháněl na Jarinu, kterého překonal střelou po zemi k levé tyči. Se ztraceným zápasem se ale nechtěli smířit hosté. V příštích minutách si vytvořili dvě velké šance, zejména Kadlec měl velkou možnost ale překazil mu jí Volke rychlým přesunutím. V 51. minutě byl ale stav znovu vyrovnaný. Na 3:3 vyrovnal Jakub Bauer z dorážky. Do konce řádné hrací doby nechtěl ani jeden z týmů chybovat a hrálo se velice opatrně. Až v poslední minutě se do šance dostal hostující Mužík, ale neskóroval. Utkání tak nenašlo v šedesáti minutách vítěze a na řadu přišly samostatné nájezdy. V penaltové loterii měli více štěstí hráči Kadaně, konkrétně Jakub Trefný, který po bekhendové kličce rozhodl o výhře svého týmu 4:3.