Kadaň porazila Třebíč a bere 2 důležité body

Jindřich Poledna,Filip De Bolle | 20.10.2012 | |

Hostující tým ukázal, že je nebezpečný v přesilových hrách. Svou první výhodu využil po 17 vteřinách, Hanuljaka překonal Jakub Šlahař. Domácím se podařilo prosadit se 102 vteřin před koncem 1.třetiny, na 1:1 vyrovnával Karel Ton. V následujících dvou třetinách branka nepadla, a tak utkání došlo až do prodloužení. V něm domácí tým bleskově rozhodl o bonusovém bodu. Střelcem vítězné branky se stal Filip Seman.

14.kolo, sobota 20.10.2012
Sportovní klub Kadaň - SK Horácká Slavia Třebíč  2:1p  (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Ton (Ondřej, Račuk), 61. Seman - 9. Šlahař (Burian, Dlapa). Rozhodčí: Pavlovič - Frodl, Svoboda. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 217. Střely na branku: 35:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak ( Kaššák ) - Pavlas, Macháček, Mazanec, Trefný, Szakal, Schmidt, Chlouba, Opalek - Jíra, Gajovský, Hafenrichter - Ondřej, Račuk, Ton - Seman, Kůs, Stoklasa - Mainer, Hanták, Andres
SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak ( Dusík ) - Dietz, Rangl, Dlapa, Zdráhal, Čejka, Sláma, Malena, Moučka - Čech, Dolníček, Čuřík - Burian, Šlahař, Vondráček - Kadela, Křivohlávek, Přibyl

Domácí tým se do svého soupeře pustil s vervou, neboť vidina tří bodů a úplné odpoutání se ode dna tabulky bylo velkou motivací. Hosté naopak trpělivě bránili střední pásmo a ukazovali, že jejich postavení několik příček pod vrcholem tabulky není náhodné. První velkou šanci utkání měl domácí Nikola Gajovský, ale ve velmi slibné příležitosti netrefil z blízka branku. Na druhé straně vyzkoušel pozornost domácí gólmana Hanuljaka Čuřík.

V 9.minutě fauloval kadaňský Račuk a Třebíč ukázala svou sílu. První možnost přesilové hry využil tým z Vysočiny ukázkově, po sehraném signálu překonal domácího brankáře nad levé rameno Jakub Šlahař – 0:1. Obdržená branka kadaňaským týmem zacloumala a Třebíč pomalu začala přebírat otěže zápasu. Jenže přišel zbytečný faul hostujícího týmu a domácí získali možnost hrát s jedním hráčem v poli navíc. Obranná čtveřice Třebíče bránila pozorně a Kadaň se kromě nebezpečné Mainerovy střely na nic nezmohla.

Vyrovnání však přišlo záhy. Domácí tým po vyhrané buly v útočné třetině sehrál nacvičený signál a puk skončil v čase 18:18 v síti za zády gólmana Čiliaka – 1:1. Střelcem branky byl označen Karel Ton. Zbytek první třetiny byl především v domácí režii, Kadaň nabuzená vyrovnávací brankou ožila, avšak Stoklasova střela rozvlnila jen boční síť. Oba celky se tak rozešly po dvaceti odehraných minutách smírně 1:1.

V úvodu druhé třetiny měli několik slibných příležitostí především hosté, tu největší spálil koncem 21. minuty Dolníček. Od 23. minuty měli puk v držení především domácí, několik mířili na branku Třebíče, ale recept pozorného Čiliaka nenašli. Od 27. minuty se hra vyrovnala a Třebíč získala opět příležitost strhnout vedení na svou stranu díky vyloučení domácího Hantáka. Kadaň však oslabení sehrála na výbornou a Třebíč za celé 2 minuty nepustila do jediné střelecké příležitosti.

Hosté se do šancí dostali až ve hře 5 proti 5, ale pokaždě ztroskotali na domácím gólmanovi. Následnou možnost domácího týmu strhnout vedení na svou stranu srazil hostující obránce vysoko nad branku. V dalších minutách se hrál neslaný nemastný hokej, kdy oba celky čekaly na chybu soupeřů. První možnou příležitost skórovat po delší době si připravil domácí celek, ale Andres s ní naložil ledabyle, protože ve slušné pozici vůbec netrefil branku. Branka nepadla ani po přihrávce Gajovského Hafenrichterovi. Jeho střelu našel Čiliak ve své lapačce. Těsně před koncem třetiny neuspěl ani kadaňský Kůs. Druhá třetina tak skončila bez branek a oba celky měly ke třem bodům stále stejně daleko.

Do třetí třetiny měly oba celky opatrný vstup. První větší závar byl až koncem 42. minuty, Szakalova střela jen o milimetry minula horní růžek třebíčské branky. Postupný kadaňský tlak vyústil v faul Maleny a domácí dostali možnost skórovat v přesilové hře. Jenže s ní naložili bídně a hosté se ubránili v naprosté pohodě. Stejnou šanci dostala ve 48. minutě i Třebíč. Hosté si připravili o několik příležitostí více než domácí tým, ale vyšli na prázdno také.

S přibývajícím časem to začala vypadat, že si oba týmy vezmou bod a v prodloužení budou bojovat o další bonusový. Domácí tým od 53. minuty změnil taktiku a hráči pálili ze všech pozic. Čiliak byl v jednom ohni, ale Třebíč držel stále nad vodou. Hosté tlak domácích dovedl k faulu ve vlastním obranném pásmu a na trestnou lavici tak putoval David Rangl. Domácí měli s výhodou problém, nemohli se dostat do útočného pásma. Velkou šanci měl strhnout vedení na stranu Kadaně měl obránce Ondřej, Čiliak byl proti a jeho jedovatou bombu odrazil vyrážečkou mimo 3 tyče a hosté své oslabení ubránili.

Jenže 2 minuty před vypršením základní hrací doby se nechal vyloučit třebíčský Čuřík a Kadaň opět cítila možnost získat všechny 3 body. A ta přišla. Naštěstí pro Třebíč jí Pavlas neuvěřitelně spálil. A když ani 5 vteřin před koncem puk jen poskakoval do brankové čáře a Čiliak zachránil situaci, došlo na prodloužení.

V něm se k puku dostal Filip Seman a po samostatné akci prostřelil brankáře Čiliaka. Domácí tak berou 2 body za výhru 2:1. Třebíč v Kadani ukázala své kvality a čtvrté místo v tabulce jí patří právem.

Jindřich Poledna

Zdeněk Skořepa (Kadaň)

„Zápas byl velmi těžký, protože soupeř hrál výborně přes střední pásmo a také výborně bruslil. Měli jsme problém projít do útočného pásma. Soupeř výborně bránil. Nepouštěl nás vůbec do hry. Dnešní dva body jsou pro nás velmi cenné. Snažili jsme se hrát disciplinovaně. Hráli jsme tu „naší hru“. A naštěstí se nám to povedlo. Líbil se mi vítězný gól, kdy Filip Seman prostřelil soupeřova brankáře.“

Kamil Pokorný (Třebíč)

„Přijeli jsme do Kadaně bez 5 hráčů v základní sestavě. Máme velkou marodku a zranění. Věděli jsme, že jedeme do Kadaně, která je momentálně velice silná. Taky jsme na to připravili sestavu. Posílili jsme defenzívu. Snažili jsme se dostávat do brejků, ovšem Kadaň jich moc nepropustila. Měli jsme také šance, využili jsme přesilovku. V závěru si myslím, že nás stála hodně sil dvě oslabení, které byla hned za sebou. Byli jsme rádi, že jsme to ubránili. V prodloužení jsme zaváhali, protože nám došly síly. A soupeř toho využil. My si toho bodu vážíme, protože je ze soupeřova ledu a hlavně proti silnému týmu. Kluci do toho dali vše a já si toho cením.“